Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Destiny 2 - poradnik do gry

Destiny 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Destiny 2: Jak zacząć - 5 prostych kroków Destiny 2 poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika do gry Destiny 2 dowiesz się jak w 5 prostych krokach dobrze rozpocząć rozgrywkę. Dzięki temu prostemu przewodnikowi szybko wylevelujesz postać, odblokujesz dodatkowe bonusy, a także uzbierasz niezbędne wyposażenia do dalszej eksploracji olbrzymiego świata Destiny 2.

Destiny 2 wraz ze wszystkimi DLC oferuje Graczom naprawdę bardzo wiele, np. możliwość eksploracji olbrzymiego świat podzielonego na kilka osobnych planet, wykonywanie misji fabularnych, misji pobocznych, walka na arenach przeciwko innym Graczom, a także uczestniczenia w dodatkowych aktywnościach (eventach), jak np. losowe wydarzenia publiczne. Gra Destiny 2 może także przytłaczać ilością uzbrojenia, a także niemal nieskończoną możliwością jego modyfikacji. Z tego względu, aby ułatwić Tobie start, przygotowaliśmy krótkie wprowadzenie do gry Destiny 2, które w 5 prostych krokach wyjaśni, jak dobrze zacząć, a także przygotuje Cię do dalszej rozgrywki.

Starsze kampanie fabularne

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać po zalogowaniu się do gry Destiny 2 i kończeniu krótkiego wprowadzenia jest odnalezienie Amany Holliday, która prowadzi swój garaż w Wieży (The Tower). U Amandy Holliday będziesz mógł rozpocząć starsze kampanie fabularne związane z grą Destiny 2: Red War, Curse of Osiris oraz Warmind.

Red War (pierwsza ikona od lewej na powyższym screenie) to kampania fabularna, która pojawiła się wraz z grą Destiny 2, więc można ją uznać za oryginalną historię tego świata - Destiny 2: Jak zacząć - 5 prostych kroków - Destiny 2 - poradnik do gry

Red War (pierwsza ikona od lewej na powyższym screenie) to kampania fabularna, która pojawiła się wraz z grą Destiny 2, więc można ją uznać za oryginalną historię tego świata. Druga z kolei kampania to Curse of Osiris, która jest już nieco krótsza, ale opowiada bardzo ciekawą historię. Ostatnia ze starszych kampanii to Warmind, która również nie należy do najdłuższych, ale warto ją ukończyć, aby dobrze poznać historię świata Destiny 2 przed jego dalszą eksploracją.

Ukończenie wcześniejszych kampanii dobrze wprowadzi Cię do gry Destiny 2. Nauczysz się tutaj, jak poprawnie korzystać z Ducha (nieoceniony kompan każdego Guardiana), jak wykorzystywać pojazdy, a także jak walczyć z poszczególnymi rodzajami przeciwników. Co więcej, odblokujesz dostęp do kolejnych planet i misji, a także zdobędziesz pierwsze Legendarne przedmioty, które podniosą współczynnik ogólnej mocy Twojej postaci.

Kampanie Porzuceni & Twierdza Cieni

Jeśli zdecydowałeś się kupić rozszerzoną wersję gry Destiny 2, która zawiera w sobie dwa DLC, które nie są dostępne w darmowej wersji warto z tego skorzystać i przejść dwie pozostałe kampanie: Forsaken oraz Shadowkeep.

Kampania z dodatku Forsaken można rozpocząć na planecie Splątany Brzeg (Tangled Shore) i jest dość czasochłonna, ale warto ją wykonać, aby poznać dalsze losy Guardianów - Destiny 2: Jak zacząć - 5 prostych kroków - Destiny 2 - poradnik do gry

Kampania z dodatku Forsaken można rozpocząć na planecie Splątany Brzeg (Tangled Shore) i jest dość czasochłonna, ale warto ją wykonać, aby poznać dalsze losy Guardianów. Kampanię z DLC Twierdza Cieni (Shadowkeep) rozpoczniesz na księżycu (Moon) i nie będziesz mógł zwiedzać tego obszaru bez wcześniejszego wykonania wprowadzenia do tej kampanii.

Zlecenia (Bounties)

Bounties to główny i najszybszy sposób na zbieranie Glimmeru i punktów doświadczenia w grze Destiny 2. Dzięki temu szybciej awansujesz na wyższe poziomy Przepustki Sezonowej i zgarniesz bardzo dobre przedmioty Legendarne, które pomogą Ci w dalszym levelowaniu swojej postaci.

W całym układzie słonecznym znajdziesz wielu NPC sprzedających Bounties, a szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w osobnym rozdziale niniejszego poradnika, który w całości został poświęcony temu zagadnieniu - Destiny 2: Jak zacząć - 5 prostych kroków - Destiny 2 - poradnik do gry

W całym układzie słonecznym znajdziesz wielu NPC sprzedających Bounties, a szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w osobnym rozdziale niniejszego poradnika, który w całości został poświęcony temu zagadnieniu. Pamiętaj jednak, aby przed wyruszeniem na jakąkolwiek misje, aktywność lub eksplorację wykupić wszelkie dostępne zlecenia typu Bounty.

Straż Przednia - Szturm Straży Przedniej, Nocny Szturm: Męka

Przechodząc do widoku planetarnego na dole ekranu zobaczysz tryb rozgrywki Straż Przednia (Vanguard). Po przejściu do tej zakładki będziesz mógł uczestniczyć w specjalnych wyzwaniach o nazwie Szturm Straży Przedniej (Strike) i Nocny Szturm: Męka (Nightfall: The Ordeal). W tych wyzwaniach Gracze muszą przejść przez wcześniej przygotowane instancje i zabić ostatniego Bossa, aby otrzymać nagrodę.

Wyzwania typu Nightfall: The Ordeal można wykonywać na różnych poziomach trudności - im wyższy poziom trudności tym lepsze nagrody można uzyskać po pomyślnym zakończeniu misji - Destiny 2: Jak zacząć - 5 prostych kroków - Destiny 2 - poradnik do gry

Wyzwania typu Nightfall: The Ordeal można wykonywać na różnych poziomach trudności - im wyższy poziom trudności tym lepsze nagrody można uzyskać po pomyślnym zakończeniu misji. Do tego typu aktywności można przystępować solo, we wcześniej złożonej drużynie lub dołączyć do zespołu dzięki systemowi matchmakingu. Więcej informacji na temat Szturmu Straży Przedniej (Strike) i Nocny Szturm: Męka (Nightfall: The Ordeal) znajdziesz w osobnym rozdziale tego poradnika.

Zanim zaczniesz rozgrywkę w trybie Strikes lub Nightfals zakup dodatkowe Bounties u NPC Commander Zavala oraz Banshee-44 w Wieży (The Tower), które w znacznym stopniu przyśpieszą levelowanie Przepustki Sezonowej danego sezonu. Więcej informacji na temat misji typu Bounties znajdziesz w osobnym rozdziale tego poradnika.

Eksploracja planet - wydarzenia publiczne

Kolejnym krokiem do wzmocnienia Twojej postaci jest eksploracja poszczególnych planet i wykonywanie wydarzeń publicznych (public events). Aktualnie w grze Destiny 2 istnieje cała masa takich wydarzeń, ale zazwyczaj Twoim zadaniem będzie eliminowanie dużej ilości przeciwników i wykonywanie określonych celów misji w odpowiednim czasie.

Aby dołączyć do wydarzenia publicznego wystarczy znaleźć się na określonym obszarze i przyłączyć się do rozgrywki - Destiny 2: Jak zacząć - 5 prostych kroków - Destiny 2 - poradnik do gry

Aby dołączyć do wydarzenia publicznego wystarczy znaleźć się na określonym obszarze i przyłączyć się do rozgrywki. Możesz dołączyć do każdego wydarzenia, nawet jeśli nie spełniasz wymogów co do Poziomu Mocy (Gear Score) Twojej postaci, ale musisz liczyć się z tym, że przeciwnikom o znacznie wyższym poziomie nie będziesz wyrządzać żadnych obrażeń.