Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojownik w Arcania Gothic 4 | Rozwój postaci poradnik Arcania: Gothic 4

Wojownik

Dlaczego właśnie ta klasa?

Zabawa klasą wojownika nie wymaga szczególnego kombinowania. W zależności od tego czy wybrało się model zabawy z bronią jednoręczną czy dwuręczną należy pamiętać jedynie o wyprowadzaniu potężnych ciosów lub serii ataków. Bitwy z udziałem bohatera-wojownika trwają też zdecydowanie krócej aniżeli w przypadku dwóch pozostałych klas, co sprzyja dokładnej eksploracji świata i eliminowaniu wszystkich napotykanych przeciwników.

Jakie są możliwe ścieżki rozwoju?

Jak już wyżej wspomniałem, najważniejszym wyborem jakiego należy dokonać jest zdecydowanie się na broń jednoręczną lub dwuręczną. Jeżeli masz zamiar walczyć bronią jednoręczną to dodatkowo powinieneś zaopatrzyć się w tarczę i inwestować w pierwszej kolejności w umiejętności z kategorii Dyscyplina, dzięki czemu główny bohater będzie mógł wyprowadzać coraz bardziej skuteczne serie ciosów. Dodatkowo warto rozważyć odblokowanie jedynej zdolności z kategorii Wigor, tak by możliwe było ogłuszanie wrogów rękojeścią miecza lub tarczą. Musisz się niestety liczyć z tym, że Twoje ataki będą zdecydowanie słabsze, ale za to mniej prawdopodobne będzie ryzyko śmierci.

Jeżeli masz zamiar walczyć bronią dwuręczną to koniecznie zaopatrz się w możliwie jak najlepszy pancerz (pamiętaj, że odpada bonus gwarantowany przez tarczę) i jak najszybciej odblokuj zdolność Potężny cios z kategorii Duch walki. Musisz się niestety liczyć z tym, że Twoja postać będzie mniej wytrzymała, przez co będziesz musiał przywiązywać większą uwagę do jej paska zdrowia.

O czym warto pamiętać?

Wojownik w trakcie walk wykorzystuje przede wszystkim dużo punktów wytrzymałości. Warto więc zawsze mieć przy sobie mikstury regenerujące wytrzymałość, gdyż jej całkowite wyczerpanie znacząco obniży możliwości bojowe głównego bohatera.

W przypadku walki w zwarciu pamiętaj o unikaniu silnych ataków wyprowadzanych przez potwory, sygnalizowanych zazwyczaj pojawiającą się wokół nich różnokolorową poświatą. W takich sytuacjach zawsze warto wykonać unik i dopiero po nietrafionym ataku przeciwnika kontynuować prowadzenie walk. W przypadku atakowania wrogów preferujących walkę na dystans staraj się możliwie jak najszybciej ich dopaść, gdyż zazwyczaj w zwarciu stają się praktycznie bezbronni. Jest to szczególnie istotne w trakcie walk z istotami obdarzonymi magicznymi właściwościami.