Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 14:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Diablo III, Forza Horizon, Mass Effect 3) 7/6/12

Dziś piszemy m.in. o najnowszej łatce do gry Diablo III, weekendowej akcji dla fanów Mass Effect 3, obsłudze Kinecta w Forza Horizon, a także mechanice rozgrywki w strategii Company of Heroes 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Far Cry

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Far Cry Complete. Dzieła zespołów Crytek oraz Ubisoft Montreal możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Pakiet kosztuje 4,98 euro (ok. 22 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mass Effect 3

Od 9 czerwca (godzina 3:00) do 11 czerwca (godzina 13:00) posiadacze gry Mass Effect 3 w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 będą mogli wziąć udział w akcji o nazwie Operation Mastiff. Jeśli drużyna (w skład której wchodzi przynajmniej jeden przedstawiciel klasy wprowadzonej w dodatku DLC Rebellion Pack) przetrwa wszystkie fale na Srebrnym poziomie trudności, wtedy jej członkowie otrzymają pakiet Commendation Pack o jeszcze nieznanej zawartości. Z kolei gdy ogólna liczba ukończonych misji multiplayer dobije do 100 tysięcy, wszyscy gracze wzbogacą się o zestaw Victory Pack.

Diablo III

Studio Blizzard wprowadziło na europejskich serwerach łatkę 1.0.2b do gry Diablo III. Twórcy poprawili kilka wykrytych błędów oraz wprowadzili możliwość sprzedawania uszkodzonych przedmiotów w Domu Aukcyjnym. Pełna lista wprowadzonych zmian znajduje się na oficjalnej stronie internetowej, a pod tym adresem znajdziecie zestawienie poprawek szykowanych z myślą o aktualizacji 1.0.3.

Wieści ze świata (Diablo III, Forza Horizon, Mass Effect 3) 7/6/12 - ilustracja #1

Dragon Quest Monsters: Terry’s Wonderland 3D

Firma Square Enix ogłosiła, że gra Dragon Quest Monsters: Terry’s Wonderland 3D w pierwszym tygodniu sprzedaży została zakupiona przez ponad pół miliona japońskich graczy. Dzięki temu sprzedaż 3DS-a w Japonii w ostatnim tygodniu wzrosła do 101 075 sztuk. Na razie nie wiadomo, kiedy Dragon Quest Monsters: Terry’s Wonderland 3D opuści granice Kraju Kwitnącej Wiśni.

Electronic Arts

Frank Gibeau z firmy Electronic Arts zdradził w wywiadzie dla serwisu CVG, że amerykański koncern pracuje obecnie „nad 3-5 zupełnie nowymi grami, które są projektowane z myślą o konsolach nowej generacji”. Rozmówca przyznaje, że debiut kolejnych platform sprzętowych będzie sprzyjać polityce wydawania nieznanych dotychczas marek, które mają szansę zostać spopularyzowane na następcach PlayStation 3 czy Xboksa 360. Żadne szczegóły na temat tych produkcji nie zostały jednak ujawnione.

Press Play / Microsoft

Firma Microsoft stała się właścicielem studia Press Play odpowiedzialnego za grę Max and the Magic Marker (lub Magic Marker w przypadku wersji na PC). Oznacza to, że produkcje tego dewelopera będą ukazywały się na platformach sprzętowych amerykańskiego koncernu. Dotyczy to nie tylko Xboksa 360, ale również Windows Phone oraz komputerów osobistych wyposażonych w system operacyjny Windows. W niedalekiej przyszłości mamy poznać nowe projekty kreatywnego zespołu.

Forza Horizon

Firma Microsoft potwierdziła, że gra wyścigowa Forza Horizon otrzyma wsparcie dla kontrolera Kinect. Poza znaną funkcją śledzenia ruchów głowy w trakcie jazdy otrzymamy także możliwość komunikacji głosowej. Odpowiednimi komendami będziemy aktywowali system GPS w samochodzie, który pomoże graczowi odnaleźć się w wirtualnej wersji stanu Kolorado.

Wieści ze świata (Diablo III, Forza Horizon, Mass Effect 3) 7/6/12 - ilustracja #2

Company of Heroes 2

Redaktorzy serwisu Kotaku dowiedzieli się, że ignorowanie rozkazów w grze strategicznej Company of Heroes 2 może skończyć się tragicznie dla dowodzonych przez gracza wojsk. Kiedy w podbramkowej sytuacji zdecydujemy się na wykonanie odwrotu, inna grupa naszych żołnierzy może wystrzelać dezerterów. Twórcy chcą w ten sposób odwzorować realia II wojny światowej, kiedy takie tchórzliwe posunięcia były karane w podobny sposób.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.