Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Pływanie - czy jest w grze? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal znajduje się wyjaśnienie czy w grze można pływać oraz nurkować. To istotna kwestia w temacie eksploracji biomów w 100%, gdyż niektóre z odnajdywanych skarbów leżą na dnie i są pozornie niedostępne.

Odblokowanie opcji wskakiwania do wody

Począwszy od pierwszego biomu możecie natrafiać na mniejsze i większe zbiorniki wodne - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry

Począwszy od pierwszego biomu możecie natrafiać na mniejsze i większe zbiorniki wodne. Co więcej, w niektórych z nich widoczne są skarby leżące na dnie, które oznaczane są również ikonami na mini-mapie. Nie wskakujcie do wody, bo początkowo będzie to oznaczało śmierć Selene. Bohaterka nie powinna na szczęście "ostatecznie" zginąć, tylko odrodzi się z uszczuplonym paskiem energii obok zbiornika wodnego.

Rozwiązaniem opisanego problemu jest pozyskanie gadżetu do przebywania pod wodą - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry

Rozwiązaniem opisanego problemu jest pozyskanie gadżetu do przebywania pod wodą. Jest to niestety możliwe dopiero po awansowaniu do biomu 5 - Pękniętych Pustkowi. Podczas eksploracji tego regionu po raz pierwszy musicie odnaleźć trzy klucze Hadal niezbędne do otwarcia skarbca Hadal.

1 - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry
W skarbcu znajdziecie sarkofag i Selene odbierze kościotrupowi nowy unikalny gadżet - Obciążenie hadalne - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry

W skarbcu znajdziecie sarkofag i Selene odbierze kościotrupowi nowy unikalny gadżet - Obciążenie hadalne. Są to urządzenia montowane na nogach, które pozwalają na badanie terenów podwodnych.

Ważną informacją jest to, że Obciążenie hadalne to jeden z gadżetów wyposażenia stałego. Nie stracicie do niego dostępu w kolejnych cyklach. Odblokowanie nowego sprzętu jest zresztą dobrą okazją do badania niedostępnych wcześniej miejsc.

Przebywanie pod wodą - główne założenia

Gra wymusi od razu przetestowanie Obciążenia hadalnego, gdyż gadżet ten jest wymagany do dotarcia do biomu 6 o nazwie Blizny Głębi - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry

Gra wymusi od razu przetestowanie Obciążenia hadalnego, gdyż gadżet ten jest wymagany do dotarcia do biomu 6 o nazwie Blizny Głębi. Musicie powrócić do głównej sali w biomie 5 i wskoczyć do okrągłego zbiornika.

W podobny sposób możecie od tego miejsca wskakiwać również do wszystkich innych, mniejszych zbiorników. Pozwoli to zdobyć niedostępny wcześniej loot.

Cały biom 6 jest podwodnym obszarem i w rezultacie będziecie mieli bardzo dużo czasu na zapoznanie się z Obciążeniem hadalnym - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry

Cały biom 6 jest podwodnym obszarem i w rezultacie będziecie mieli bardzo dużo czasu na zapoznanie się z Obciążeniem hadalnym. Eksploracja odbywa się w podobny sposób, tak więc nadal musicie uważać na przepaście, gdyż spadnięcie na dno oznacza śmierć Selene i utratę części paska zdrowia.

Pod wodą inaczej działa grawitacja - Returnal: Pływanie - czy jest w grze? - Returnal - poradnik do gry

Pod wodą inaczej działa grawitacja. Selene może wykonywać dalsze skoki, ale jednocześnie są nieco wolniejsze. Musicie to brać pod uwagę w trakcie bardziej intensywnych walk. Na szczęście używanie Ikaryjskiego chwytaka przebiega bez zmian - Selene jest w stanie bardzo sprawnie przyciągać się do wszystkich zaczepów. Nie trzeba martwić się o zapasy tlenu - Selene może badać głębiny bez jakichkolwiek czasowych organiczeń.

Pod wodą odnajduje się takie same rodzaje obiektów, jak na powierzchni. Mogą to być np. loot, teleporty czy interaktywne urządzenia. Nowe środowisko nie przynosi drastycznych zmian w kwestii jego eksploracji.