Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Mapa - dlaczego zniknęła? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal wyjaśniamy jaki jest powód zniknięcia mapy okolicy, bądź też zniekształcenia obrazu na ekranach mapy. W obu przypadkach może nam to utrudniać poprawną eksplorację otoczenia, śledzenie przeciwników i odnajdywanie 100% lootu.

Przykład sytuacji, w której mapa okolicy jest niedostępna, widoczny jest na powyższym obrazku - Returnal: Mapa - dlaczego zniknęła? - Returnal - poradnik do gry

Przykład sytuacji, w której mapa okolicy jest niedostępna, widoczny jest na powyższym obrazku. Nie możemy korzystać ani z mini-mapy ani z dużej mapy wyświetlanej na pełnym ekranie.

Powodem chwilowego braku mapy jest to, że znaleźliśmy się w sekretnym obszarze. Może się tak stać po tym jak odkryjemy wejście do sekretnej lokacji lub skorzystamy ze specjalnego przedmiotu zużywalnego, który teleportuje Selene do losowej, nieznanej lokacji.

Brak mapy w sekretnej lokacji nie jest na szczęście problemem, bo tego typu miejsca składają się z pojedynczej sali. Nie powinniśmy mieć kłopotów z odnalezieniem całego lootu czy zbadaniem interaktywnych urządzeń.

Poważniejszym problemem mogą być zniekształcenia mapy (przykład na obrazku), a to dlatego, że utrzymują się one przez cały czas, także podczas przemierzania głównych lokacji - Returnal: Mapa - dlaczego zniknęła? - Returnal - poradnik do gry

Poważniejszym problemem mogą być zniekształcenia mapy (przykład na obrazku), a to dlatego, że utrzymują się one przez cały czas, także podczas przemierzania głównych lokacji. Mogą nam one utrudniać lokalizowanie unikalnych skarbów czy monitorowanie poczynań wrogów.

1 - Returnal: Mapa - dlaczego zniknęła? - Returnal - poradnik do gry
Zniekształcenia obrazu mogą być wynikiem wystąpienia uszkodzenia pancerza (Malfunction) - Returnal: Mapa - dlaczego zniknęła? - Returnal - poradnik do gry

Zniekształcenia obrazu mogą być wynikiem wystąpienia uszkodzenia pancerza (Malfunction). Może się tak stać np. jeśli weszliśmy w kontakt ze szkodliwym obiektem.

Możemy spróbować usunąć uszkodzenie wykonując powiązaną z nim czynność, bądź też podjąć starania o pozbycie się uszkodzenia w alternatywny sposób, np. poprzez aktywowanie odpowiedniego przedmiotu zużywalnego (w naszym przykładzie jest to sfera Nullification Sphere).