Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal zamieściliśmy informacje jak odblokować terminal wyzwań i gdzie on się znajduje. Podpowiadamy jak zaliczać dzienne wyzwania, a także jakie wiążą się z tym nagrody.

Terminal wyzwań - jak odblokować?

Terminal wyzwań jest początkowo zablokowany, ale nie musimy czekać bardzo długo na jego odblokowanie - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

Terminal wyzwań jest początkowo zablokowany, ale nie musimy czekać bardzo długo na jego odblokowanie. W celu uzyskania do niego dostępu musimy pokonać pierwszego głównego bossa Phrike i zaliczyć pierwszy biom Zarośnięte ruiny poprzez użycie odebranego bossowi klucza do otwarcia karmazynowej bramy i przeniesienia się do Karmazynowych Pustkowi.

Po tym jak Selene po raz kolejny zginie i powróci do miejsca startu powinniśmy otrzymać komunikat o uzyskaniu dostępu do trybu symulacji, czyli do codziennych wyzwań.

Korzystamy z otworu pozwalającego wejść na pokład rozbitego statku Helios - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

Korzystamy z otworu pozwalającego wejść na pokład rozbitego statku Helios. Terminal wyzwań jest po prawej stronie.

Tryb symulacji - ogólne założenia

Na ekranie trybu symulacji znajdziemy wszystkie informacje na temat aktualnie dostępnego dziennego wyzwania - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

Na ekranie trybu symulacji znajdziemy wszystkie informacje na temat aktualnie dostępnego dziennego wyzwania. Zmieniają się one raz na 24 godziny i na ekranie widoczny jest też licznik czasu pozostałego do podmiany aktualnego wyzwania na kolejne.

Najważniejsze różnice pomiędzy kolejnymi codziennymi wyzwaniami to:

  1. Lokacja - Wyzwanie jest rozgrywane w odgórnie narzuconym biomie - w przykładzie z naszego obrazka jest to pierwszy region Zarośnięte Ruiny.
  2. Modyfikatorów - Każde dzienne wyzwanie ma inne modyfikatory. Mogą to być zmiany ułatwiające rozgrywkę (np. dodatkowy efekt działania umiejętności zryw w przykładzie z naszego obrazka) oraz takie, które ją utrudniają (np. zmniejszenie zadawanych obrażeń w locie czy utrata obolitu w wyniku odnoszenia obrazeń).
  3. Broń - Selene do rozegrania wyzwania musi użyć odgórnie narzuconej broni - w naszym przykładzie jest to strzelba Spitmaw Blaster. Broń ma odgórnie ustalone statystyki, alternatywny atak i cechy (Traits).

Zaliczanie codziennych wyzwań

Naszym zadaniem jest przejść przez serię losowo generowanych obszarów w ramach biomu powiązanego z danym dziennym wyzwaniem - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

Naszym zadaniem jest przejść przez serię losowo generowanych obszarów w ramach biomu powiązanego z danym dziennym wyzwaniem. W każdej lokacji spotkamy oczywiście losowo generowanych przeciwników. Podczas zaliczania codziennego wyzwania możemy też zaglądać do opcjonalnych lokacji, aczkolwiek jest ich mniej niż w głównym trybie rozgrywki.

W trybie symulacji zdobywamy punkty i możemy też podbijać mnożnik punktów dzięki prowadzeniu prawidłowej gry - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

W trybie symulacji zdobywamy punkty i możemy też podbijać mnożnik punktów dzięki prowadzeniu prawidłowej gry. Informacje o zdobywanych punktach wyświetlane są po prawej stronie ekranu, nad mini-mapą.

Nagradzane są:

  1. Eliminowanie przeciwników. Szczególnie premiowane są trafianie w ich czułe punkty oraz używanie broni białej.
  2. Badanie okolicy. Dotyczy to nie tylko odkrywania kolejnych lokacji, ale również odnajdywania lootu.
  3. Wykazywanie się skillem. Chodzi tu np. o uzyskanie maksymalnego poziomu adrenaliny czy ukończenie wyzwania nie ginąc.
  4. Zaliczanie celów wyzwania. Więcej punktów otrzymamy jeśli ukończymy całe wyzwanie i jeśli skorzystamy z odnalezionych kluczy. Brany jest też pod uwagę czas potrzebny do ukończenia wyzwania.

Karane są:

  1. Otrzymywanie obrażeń i resetowanie mnożnika adrenaliny.
  2. Doprowadzanie do zgonów bohaterki. Optymalnie powinniśmy ukończyć wyzwanie z "czystym kontem".
  3. Pomijanie lokacji. Powinniśmy wszędzie zajrzeć i w miarę możliwości zbadać wszystkie urządzenia i pojemniki. Pamiętajmy o tym, że możemy się wracać do poprzednich obszarów np. po odnalezieniu klucza.
Miejscem zakończenia próby jest brama (Gateway) - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

Miejscem zakończenia próby jest brama (Gateway).

Po ukończeniu dziennego wyzwania gra dokona podsumowania naszych działań i dowiemy się o tym jakie zajęliśmy miejsce w tabeli najlepszych graczy (Leaderboards) - pozwala ona na porównywanie swoich wyników z znajomymi i innymi graczami - Returnal: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania - Returnal - poradnik do gry

Po ukończeniu dziennego wyzwania gra dokona podsumowania naszych działań i dowiemy się o tym jakie zajęliśmy miejsce w tabeli najlepszych graczy (Leaderboards) - pozwala ona na porównywanie swoich wyników z znajomymi i innymi graczami.

Fizyczną nagrodą za zaliczenie codziennego wyzwania jest eter, czyli rzadszy surowiec, który jest przenoszony pomiędzy kolejnymi cyklami.

Ukończenie pierwszego dziennego wyzwania w trybie symulacji jest też nagradzane trofeum Szkolenie terenowe.