Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: 1. zakończenie (spoiler) Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2021

Na tej stronie poradnika znajdziecie krótki opis fabuły i pierwszego zakończenia kampanii fabularnej gry Returnal. Zakończenie opisujemy z naszego punktu widzenia, lecz każdy może dojść do własnych wniosków.

UWAGA! SPOJLER!

Na tej stronie opisujemy pierwsze zakończenie gry Returnal. Jeśli chcecie poznać zakończenie na własną rękę, możecie popsuć sobie niespodziankę.

Selene i korporacja Astra poszukują w kosmosie źródła tajemniczej transmisji Białego Cienia (White Shadow). W końcu główna bohatera znajduje trop na obcej planecie Atropos i na rozkaz korporacji Astra decyduje się na zbadanie źródła sygnału. Gdy tylko Selene podejmuje próbę wejścia w atmosferę planety, jej statek kosmiczny Helios zostaje trafiony wiązką energii i ulega uszkodzeniu, przez co bohaterka musi wykonać awaryjne lądowanie i rozbija się o powierzchnię planety. Jej statek niestety nie nadaje się do użytku, bohaterka traci kontakt z Astrą, ale skafander dalej spełnia swoje zadanie i umożliwia Selene eksplorację nieznanej planety.

Selene zdaje sobie w końcu sprawę z tego, że utknęła w pętli czasu, która resetuje się po każdej śmierci bohaterki - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

Selene zdaje sobie w końcu sprawę z tego, że utknęła w pętli czasu, która resetuje się po każdej śmierci bohaterki. W trakcie eksploracji pierwszego biomu Selene spotyka replikę swojego domu i wchodzi do środka. Z każdą kolejną sekwencją do głównej bohaterki napływają fale wspomnień, z których można wywnioskować, że matka Selene była pracoholiczką i nie poświęcała swojemu dziecku wystarczającej ilości czasu. W każdej sekwencji pojawia się tajemnicza postać astronauty.

Z jednej ze scen dowiadujemy się, że Selene wraz z mamą uczestniczyły w wypadku samochodowym - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

Z jednej ze scen dowiadujemy się, że Selene wraz z mamą uczestniczyły w wypadku samochodowym. Osoba przekazująca tę wiadomość informuje, że kierowca, Teja (Theia) doznała poważnego urazu kręgosłupa, a jej córka jakimś cudem przeżyła bez szwanku.

W krótkich urywkach mieszających się wiadomości można usłyszeć "jej syn utonął" co może sugerować, że Teja była w ciąży.

W trakcie przechodzenia kolejnych sekwencji związanych z domem Selene warto zwrócić uwagę na to, że bardzo często pojawia się tam ulubiona zabawka Selene - ośmiornica Macek (Octo) - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia kolejnych sekwencji związanych z domem Selene warto zwrócić uwagę na to, że bardzo często pojawia się tam ulubiona zabawka Selene - ośmiornica Macek (Octo). Selene będzie również narzekać na to, jak bardzo jej relacje z matką odbiegały od normy.

Selene po wyczerpującej wędrówce przez sześć zróżnicowanych biomów planety Atropos staje oko w oko z ostatnim bossem Ophionem, pokonuje go i otwiera w ten sposób przejście do najgłębszych stref Blizny Głębi (Abyssal Scar) - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

Selene po wyczerpującej wędrówce przez sześć zróżnicowanych biomów planety Atropos staje oko w oko z ostatnim bossem Ophionem, pokonuje go i otwiera w ten sposób przejście do najgłębszych stref Blizny Głębi (Abyssal Scar).

Bohaterka staje przed obliczem potwora podobnego do ośmiornicy, co może mieć związek z wyżej opisywaną ulubioną zabawką Selene - Macek (Octo) - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

Bohaterka staje przed obliczem potwora podobnego do ośmiornicy, co może mieć związek z wyżej opisywaną ulubioną zabawką Selene - Macek (Octo). To właśnie ta istota może mieć związek z pętlą czasu, w której główna bohaterka została uwięziona.

Selene przeżywa na nowo moment z przeszłości, w którym doszło do wypadku samochodowego - patrzy z perspektywy osoby, która siedzi za kierownicą - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

Selene przeżywa na nowo moment z przeszłości, w którym doszło do wypadku samochodowego - patrzy z perspektywy osoby, która siedzi za kierownicą. Kiedy dojeżdżają do mostu, Theia zauważa na drodze astronautę i gwałtownie skręca, próbując ominąć tajemniczą postać, przez co przebija się przez barierkę i wpada do jeziora.

Samochód zanurza się w wodzie, a gdy Teja odzyskuje przytomność i próbuje dosięgnąć swojej córki, na ekranie pojawia się potwór podobny do ośmiornicy, który wyciąga kobietę z samochodu, pozostawiając Selene w środku - Returnal: 1. zakończenie (spoiler) - Returnal - poradnik do gry

Samochód zanurza się w wodzie, a gdy Teja odzyskuje przytomność i próbuje dosięgnąć swojej córki, na ekranie pojawia się potwór podobny do ośmiornicy, który wyciąga kobietę z samochodu, pozostawiając Selene w środku.

Sekretne zakończenie rzuca nieco więcej światła na fabułę gry Returnal.