Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Crafting - Fabrykatory Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal odpowiadamy na pytanie na jakich zasadach działa crafting. Zamieściliśmy wyjaśnienie jakie wymagania musimy spełnić żeby wytwarzać przedmioty, gdzie jest to możliwe i jaki ciekawy sprzęt możemy stworzyć dzięki urządzeniom zwanym fabrykatorami.

Crafting - najważniejsze informacje

Crafting w grze Returnal jest dostępny, ale nie w każdym momencie rozgrywki - Returnal: Crafting - Fabrykatory - Returnal - poradnik do gry

Crafting w grze Returnal jest dostępny, ale nie w każdym momencie rozgrywki. Nie możemy po prostu otworzyć inwentarza i przystąpić do wytwarzania interesujących nas przedmiotów. Musimy odnajdywać urządzenia nazywane fabrykatorami (Fabricator). Umożliwiają one pozyskiwanie przedmiotów stworzonych dzięki craftingowi - za darmo lub wydając na tel cel obolit (główny surowiec w grze).

Rozmieszczenie fabrykatorów jest oczywiście losowane, przy czym możemy je odnajdywać w:

  1. Ogólnodostępnych lokacjach - Część z nich znajdziemy podażąjąc główną ścieżką do aktualnego celu misji, a część zbaczając i zaglądając do opcjonalnych obszarów.
  2. Zamkniętych lokacjach - W tego typu przypadkach zanim dotrzemy do fabrykatora musimy zużyć najpierw klucz do odblokowania przejścia, bądź też nabyć zdolność (np. używanie chwytaka) do uzyskania dostępu do opcjonalnej lokacji.

Główne rodzaje fabrykatorów

W grze pojawiają się trzy główne odmiany fabrykatorów - Returnal: Crafting - Fabrykatory - Returnal - poradnik do gry

W grze pojawiają się trzy główne odmiany fabrykatorów.

Pierwsza odmiana to duże fabrykatory, które pozwalają na wybieranie pomiędzy różnymi przedmiotami do zakupu. Oferują one zazwyczaj kilka przedmiotów zużywalnych i kilka artefaktów / ulepszeń statystyk.

Druga odmiana to uszkodzone fabrykatory - Returnal: Crafting - Fabrykatory - Returnal - poradnik do gry

Druga odmiana to uszkodzone fabrykatory. Możemy w nich wydawać obolit i pozyskiwać w zamian losowe, coraz droższe przedmioty. Korzystanie z tych fabrykatorów jest dobrym pomysłem tylko jeśli mamy nadmiar obolitu, z którym nie mamy co zrobić.

Trzecia odmiana to fabrykatory z darmowymi przedmiotami - Returnal: Crafting - Fabrykatory - Returnal - poradnik do gry

Trzecia odmiana to fabrykatory z darmowymi przedmiotami. Schemat działania jest oczywisty - zabieramy wszystkie oferowane w ten sposób przedmioty, bo nie ma wśród nich żadnych obarczonych klątwami.

Co warto wytwarzać w oparciu o crafting?

1 - Returnal: Crafting - Fabrykatory - Returnal - poradnik do gry
Dzięki fabrykatorom możemy pozyskiwać przedmioty zużywalne, artefakty oraz ulepszenia statystyk - Returnal: Crafting - Fabrykatory - Returnal - poradnik do gry

Dzięki fabrykatorom możemy pozyskiwać przedmioty zużywalne, artefakty oraz ulepszenia statystyk. Jako że rzadko będziemy dysponowali bardzo dużą ilością obolitu warto jest każdy potencjalny zakup dobrze przemyśleć.

Oto kilka pomysłów:

  1. Jeśli Selene ma słabo rozwinięty pasek zdrowia, to dobrym pomysłem jest zakupienie ulepszenia, które go permanentnie wydłuży.
  2. Jeśli przygotowujemy się do walki z bossem możemy zakupić apteczkę czy artefakt gwarantujący premię do ochrony.
  3. Jeśli chcemy odnajdywać lepsze bronie, to zainteresujmy się artefaktem, który zaoferuje dużą premię punktów biegłości.

Dodatkowa podpowiedź - Do większości lokacji z fabrykatorami możemy łatwo powracać dzięki teleportom. Nawet jeśli nie stać nas na zakup jakiegoś wartościowego przedmiotu, to zapamiętajmy sobie jego cenę i powróćmy do fabrykatora po uzbieraniu większej ilości obolitu.