Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Poziom biegłości - co to jest? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal zamieściliśmy informacje czym jest tzw. poziom biegłości głównej bohaterki (Proficiency Level). Wyjaśniamy też jak zwiększać poziom biegłości oraz jak zdobywać bronie z wyższych poziomów.

Poziom biegłości

Poziom biegłości najłatwiej można nazwać poziomem doświadczenia - Returnal: Poziom biegłości - co to jest? - Returnal - poradnik do gry

Poziom biegłości najłatwiej można nazwać poziomem doświadczenia. Zmagania rozpoczynamy na poziomie 0 i w miarę prowadzenia rozgrywki stopniowo awansujemy na kolejne poziomy biegłości.

O awansie na wyższy poziom informuje komunikat na ekranie i dodatkowo w lewym dolnym rogu ekranu widoczny jest pasek postępów w temacie rozwijania biegłości.

Bardzo istotną informacją jest to, że poziom biegłości jest zerowany w każdym cyklu. Zmagania musimy zawsze rozpocząć na poziomie 0, przy czym jeśli będziemy chcieli od razu wyruszyć do kolejnych biomów, to gra może nam ułatwić nieco ten proces (więcej o tym w dalszej części tekstu).

Punkty biegłości (czy inaczej punkty doświadczenia) potrzebne do awansów zdobywamy przede wszystkim zabijając wrogów - Returnal: Poziom biegłości - co to jest? - Returnal - poradnik do gry

Punkty biegłości (czy inaczej punkty doświadczenia) potrzebne do awansów zdobywamy przede wszystkim zabijając wrogów. Im silniejszy jest dany pokonany oponent, tym więcej punktów otrzymamy.

Alternatywnym sposobem przyśpieszania zdobywania poziomów biegłości jest odnajdywanie artefaktów - kalibratorów. Każdy z nich oferuje jednorazową premię do paska biegłości ("darmowe XP"). Kalibratory pojawiają się w różnych odmianach i przyrost punktów biegłości może być niewielki lub znaczący.

Od momentu odblokowania drugiego biomu możemy odnotować problem polegający na tym, że Selene cykl zawsze rozpoczyna na poziomie 0 - Returnal: Poziom biegłości - co to jest? - Returnal - poradnik do gry

Od momentu odblokowania drugiego biomu możemy odnotować problem polegający na tym, że Selene cykl zawsze rozpoczyna na poziomie 0. Może nam to sprawić duże problemy z radzeniem sobie z przeciwnikami z kolejnych biomów. Autorzy przewidzieli rozwiązanie tego problemu - niedaleko miejsc startu w kolejnych biomach znajdziemy kalibrator i przykładowy dla regionu 2 (Karmazynowe Pustkowia) pokazuje dołączony obrazek. Zabranie kalibratora pozwoli nam otrzymać gigantyczną premię xp i awansować od razu na jeden z wyższych poziomów biegłości. Nie musimy ponownie eksplorować Zarośniętych Ruin żeby zdobyć pierwsze poziomy biegłości.

Biegłość broni

Poziom biegłości wpływa na minimalny poziom odnajdywanych w grze przedmiotów - Returnal: Poziom biegłości - co to jest? - Returnal - poradnik do gry

Poziom biegłości wpływa na minimalny poziom odnajdywanych w grze przedmiotów. Przykładowo jeśli poziom biegłości Selene wynosi 4, to nie odnajdziemy nowych przedmiotów na niższym poziomie niż 4. Oczywiście nie jest tak, że wszystkie bronie będą na tym samym poziomie i możemy równie dobrze natrafiać na bronie z wyższych poziomów (5, 6 i kolejnych).

W Returnal powinniśmy na bieżąco podmieniać bronie na lepsze, ale nie musimy podnosić każdej nowej broni, gdyż w danym momencie możemy mieć w inwentarzu tylko jedną broń palną. Powinniśmy:

  1. Porównać poziom posiadanej broni z tą odnalezioną (w naszym przykładzie odnaleziona broń ma niższy poziom).
  2. Sprawdzić czy nowo odnaleziona broń pochodzi z gatunku broni, który nam odpowiada. Przykładowo możemy chcieć eksplorować dany region używając tylko strzelby albo tylko określonego rodzaju karabinu.
  3. Porównać statystyki obu broni, ich alternatywne ataki oraz cechy (Traits).

Na szczęście nawet jeśli nowa broń nie przypadnie nam do gustu po tym jak ją przetestujemy, to stara od razu nie przepada. Możemy ją z powrotem podnieść i powrócić do starego wyboru.