Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Długość gry Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do Returnal znajdziecie informacje ile czasu zajmuje przejście gry po raz pierwszy, tzn. jak długie są trzy główne akty kampanii, w trakcie zaliczania których odwiedza się 6 różnych biomów. Zawarte informacje mogą zainteresować weteranów gier z gatunku bullet hell shooter, oraz osoby, dla których jest to pierwszy kontakt z tego typu tematyką i z produkcjami typu roguelike.

1 - Returnal: Długość gry - Returnal - poradnik do gry
  1. Returnal to tytuł, w którym najbardziej liczy się skill gracza, czyli umiejętność unikania odnoszenia obrażeń oraz skutecznego eliminowania przeciwników i przechodzenia przez kolejne lokacje. Gra ma dość wysoki próg wejścia, przy czym w kolejnych biomach (regionach świata) staje się jeszcze trudniejsza. Bardzo trudne są potyczki z głównymi bossami, które wymagają połączenia małpiej zręczności oraz bezbłędnego reagowania na ataki przeciwników. Każde trafienie potrafi zadać duże obrażenia i główna bohaterka może w konsewkencji bardzo łatwo zginąć. Z racji tego, że jest to produkcja roguelike po śmierci zabawę rozpoczyna się od zera. Musicie być przygotowani na frustracje wynikające z częstych zgonów oraz koniecznośc odbywania długiej podróży po to żeby np. dotrzeć ponownie do tego samego bossa i móc ponownie się z nim zmierzyć.
  2. Ukończenie gry Returnal może zająć kilkadziesiąt godzin pomimo tego, że gra nie oferuje bardzo rozbudowanej zawartości. Skupia się ona bardziej na powtarzaniu tych samych fragmentów rozgrywki po to żeby uniknąć popełnionych wcześniej błędów, a także wykorzystać pozyskane w poprzednich próbach permantentne ulepszenia (tzn. takie, które po odblokowaniu pozostają już dostępne przez całą resztę gry).
  3. W Returnal nie można znacząco ułatwiać sobie gry na potrzeby awansowania w głównej fabule. Nie ma też opcji obniżenia poziomu trudności, ani funkcji łączenia się w kooperację z innymi graczami (to tytuł w 100% singleplayer). Trzeba po prostu wyciągać wnioski ze swoich porażek i stosować inne zagrania taktyczne w kolejnych podejściach, a także szybciej i skutecznie reagować na ataki przeciwników.
  4. Returnal nie posiada ekstremalnie trudnych trofeów, choć na potrzeby zdobycia platynowego trofeum wymagane jest m.in. odnalezienie wszystkich znajdziek w 6 głównych biomach. Staje się to możliwe dopiero po pozyskaniu wszystkich gadżetów wspomagających eksplorację i z racji na losowo generowane obszary musicie wielokrotnie przechodzić przez te same regiony w nadziei na odnalezienie brakującego sekretu.