Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal zamieściliśmy informacje jak odblokować atak alternatywny (Alt-Fire). Wyjaśniamy również na jakich zasadach działa alternatywny tryb strzelania oraz czy możemy polegać na alternatywnych strzałach bez żadnych ograniczeń.

Odblokowanie ataku alternatywnego

Do odblokowania ataku alternatywnego dojdzie w losowym momencie eksploracji Zarośniętych Ruin, czyli pierwszego regionu-biomu świata gry - Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? - Returnal - poradnik do gry

Do odblokowania ataku alternatywnego dojdzie w losowym momencie eksploracji Zarośniętych Ruin, czyli pierwszego regionu-biomu świata gry. Selene w jednej z odwiedzanych lokacji natrafi na przedmiot, którym po zeskanowaniu okaże się być Atro-ładowarka (Atropian Weapon Charger).

Gra pozwoli nam od razu przetestować działanie alternatywnego trybu strzelania - Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? - Returnal - poradnik do gry

Gra pozwoli nam od razu przetestować działanie alternatywnego trybu strzelania. Jednym z jego unikalnych zastosowań jest mianowicie niszczenie unikalnych blokad znajdujących się na niektórych przejściach.

Cenna uwaga - Alternatywny atak jest aktywowany wciskając L2 do końca. Jeśli wciśniemy lewy trigger tylko do połowy (odczujemy lekką blokadę triggera), to Selene skorzysta z normalnego trybu celowania.

Atro-ładowarka ma dwie istotne cechy - Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? - Returnal - poradnik do gry

Atro-ładowarka ma dwie istotne cechy:

  1. Współpracuje ze wszystkimi modelami broni palnej - Nie musimy odnajdywać oddzielnych ładowarek dla innych typów broni.
  2. Jest elementem wyposażenia stałego - Oznacza to, że ładowarka nie przepadnie w kolejnych cyklach. Od momentu jej odnalezienia alternatywny tryb ostrzału będzie już zawsze dostępny.

Korzystanie z alternatywnego trybu strzelania

Każda odnajdywana w grze broń palna ma odgórnie narzucony rodzaj alternatywnego ataku - możemy to odczytać z jej statystyk - Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? - Returnal - poradnik do gry

Każda odnajdywana w grze broń palna ma odgórnie narzucony rodzaj alternatywnego ataku - możemy to odczytać z jej statystyk.

Rodzaj alternatywnego ostrzału nie jest ściśle powiązany z rodzajem samej broni. Przykładowo możemy odnajdywać karabiny, które pomimo identycznego wyglądu i standardowego trybu ostrzału mają inne alternatywne ataki.

Alternatywny atak nie działa na zasadzie możliwości prowadzenia ciągłego ostrzału, tylko odpalenia jednej silnej akcji - Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? - Returnal - poradnik do gry

Alternatywny atak nie działa na zasadzie możliwości prowadzenia ciągłego ostrzału, tylko odpalenia jednej silnej akcji. Przez większość czasu musimy nadal polegać na standardowym trybie ostrzału danej broni.

Alternatywne tryby ostrzału mogą mieć przeróżne działanie, np. bombardować przeciwników serią pocisków czy porażać ich prądem.

Najbardziej oczywiste zastosowanie do używania alternatywnego ataku to rozprawianie się z silniejszymi przeciwnikami. Nie marnujmy silnego ataku na pojedynczych słabych wrogów, chyba że przed Selene znalazła się ich grupa i możemy ich osłabić atakiem obszarowym.

Alternatywny atak nie zużywa zasobów, ale ma czas odnowienia (Cooldown) - zazwyczaj musimy odczekać kilkanaście sekund na jego regenerację, przy czym domyślny czas oczekiwania mogą wydłużać lub skracać m - Returnal: Atak alternatywny - jak odblokować? - Returnal - poradnik do gry

Alternatywny atak nie zużywa zasobów, ale ma czas odnowienia (Cooldown) - zazwyczaj musimy odczekać kilkanaście sekund na jego regenerację, przy czym domyślny czas oczekiwania mogą wydłużać lub skracać m.in. aktywne uszkodzenia pancerza czy przymocowane do skafandra pasożyty.

O stanie gotowości alternatywnego ataku informuje ikona z lewego dolnego rogu ekranu - zaznaczyliśmy ją na obrazku i znajduje się ona obok pasków energii i biegłości. Żółty kolor ikony sygnalizuje gotowość do aktywacji alternatywnego trybu ostrzału.