Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Pasożyty - czym są? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Ta strona poradnika do gry Returnal wyjaśnia czym są pasożyty, które Selene może odnajdywać w trakcie eksploracji obcej planety. Podpowiadamy jakie są zalety i wady przyczepienia pasożytów do skafandra głównej bohaterki. Oprócz tego informujemy jak pozbyć się niechcianych pasożytów.

Najważniejsze informacje

Na pierwszego pasożyta natrafimy w trakcie eksploracji Zarośniętych Ruin - nastąpi to w losowym momencie rozgrywki - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

Na pierwszego pasożyta natrafimy w trakcie eksploracji Zarośniętych Ruin - nastąpi to w losowym momencie rozgrywki. Jest to jedyny przypadek, w którym pasożyt automatycznie przyczepi się do skafandra głównej bohaterki nie dając nam żadnego wyboru.

W przypadku wszystkich kolejnych pasożytów będziemy mieli wybór - możemy po odnalezieniu pasożyta zdecydować się na jego przyczepienie (przytrzymanie Trójkąta) lub go zignorować - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

W przypadku wszystkich kolejnych pasożytów będziemy mieli wybór - możemy po odnalezieniu pasożyta zdecydować się na jego przyczepienie (przytrzymanie Trójkąta) lub go zignorować.

Odnajdywanie kolejnych pasożytów zazwyczaj jest dość powolnym procesem - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

Odnajdywanie kolejnych pasożytów zazwyczaj jest dość powolnym procesem. Możemy go przyśpieszyć jeśli uda nam się trafić do sekretnej lokacji podobnej do tej z powyższego obrazka. Niszczenie fioletowych "kwiatów" pozwala odkrywać losowy loot i powinno być wśród niego sporo pasożytów do przyczepienia. W pojedynczej tego typu lokacji powinniśmy być w stanie odnaleźć mniej więcej 3-4 pasożyty.

Najważniejszą cechą omawianych kreatur jest to, że każdy pasożyt może dodać jedno wzmocnienie (Buff), ale odbywa się to również kosztem dodania jednego osłabienia (Debuff) - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

Najważniejszą cechą omawianych kreatur jest to, że każdy pasożyt może dodać jedno wzmocnienie (Buff), ale odbywa się to również kosztem dodania jednego osłabienia (Debuff).

Powinniśmy starać się wybierać przede wszystkim te pasożyty, których wzmocnienia są bardzo przydatne (np. wydłużenie paska integralności, zdobywanie większej ilości lootu) i których osłabienia są najmniej uciążliwe. Warto unikać np. zwiększenia ryzyka krytycznych uskodzeń skafandra, utraty energii życiowej czy utrudniania wykonywania zrywów-uników.

Selene może jednocześnie mieć przyczepionych kilka różnych pasożytów do swojego skafandra - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

Selene może jednocześnie mieć przyczepionych kilka różnych pasożytów do swojego skafandra. Będą wtedy jednocześnie działały ich wszystkie wzmocnienia i osłabienia.

W trakcie przechodzenia gry możemy odnajdywać artefakty wzmacniające pozytywne działanie pasożytów - Murmuring Cocoon - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia gry możemy odnajdywać artefakty wzmacniające pozytywne działanie pasożytów - Murmuring Cocoon. Warto od momentu zdobycia takiego artefaktu zbierać w ramach tego samego cyklu wszystkie pasożyty z dobrymi pozytywnymi cechami, np. wpływające na wydłużenie paska integralności. Zalety będą mogły znacząco przewyższyć wady z tytułu przyczepienia pasożyta do skafandra.

Jak pozbyć się pasożyta?

Są trzy główne sposoby pozbywania się pasożytów - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

Są trzy główne sposoby pozbywania się pasożytów. Pierwsza metoda zakłada, że pasożyt samoczynnie może się odczepić po tym jak wykonany powiązane z nim czynności. W przykładzie z dołączonego obrazka pasożyt odczepi się po tym jak dokonamy trzech dowolnych zabójstw.

1 - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry
W pozbywaniu się pasożytów mogą pomagać niektóre przedmioty zużywalne (Consumables) - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

W pozbywaniu się pasożytów mogą pomagać niektóre przedmioty zużywalne (Consumables):

  1. Zbieracz pasożytów z przykładu z obrazka 1 może odłączyć losowo wybranego pasożyta i przetworzyć go na obolit (główny surowiec).
  2. Kula eksterminacji z przykładu z obrazka 2 może odłączyć wszystkie posiadane pasożyty.

W obu przypadkach musimy pamiętać o tym, że niektóre pasożyty nakładają karę w momencie odłączenia, np. skracają pasek energii Selene albo powodują uszkodzenie pancerza. Może do tego dojść także jeśli się ich pozbędziemy dzięki przedmiotom zużywalnym.

Ostatnia metoda staje się dostępna nie wcześniej niż po rozprawieniu się z pierwszym głównym bossem gry (Phrike) - Returnal: Pasożyty - czym są? - Returnal - poradnik do gry

Ostatnia metoda staje się dostępna nie wcześniej niż po rozprawieniu się z pierwszym głównym bossem gry (Phrike). Możemy mianowicie natrafiać na urządzenia pozwalające na usuwanie pasożytów (Parasite Extractor). Także i w tym przypadku usuwany jest losowy pasożyt i jest on przerabiany na obolit.