Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Cykl, pętla czasu - jak działa? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2021

Z tej strony poradnika do gry Returnal dowiecie się, co zmienia się po każdej śmierci Selene i jak wpływa to na kolejne cykle.

Za każdym razem, gdy Selene zginie, świat gry Returnal ulega zmianie. Zmienia się nie tylko mapa biomów, ale także ilość przeciwników i miejsca, w których się pojawią, co wymusza niezwykle szybką adaptację i podejmowanie szybkich i trafnych decyzji.

Podstawowe informacje

Po każdej śmierci Selene traci większość posiadanych przedmiotów (broń, przedmioty zużywalne, Aartefakty), ponownie przeżywa awaryjne lądowanie na planecie Atropos i zaczyna walkę o przetrwanie od początku, wyłącznie z bronią boczną - Returnal: Cykl, pętla czasu - jak działa? - Returnal - poradnik do gry

Po każdej śmierci Selene traci większość posiadanych przedmiotów (broń, przedmioty zużywalne, Aartefakty), ponownie przeżywa awaryjne lądowanie na planecie Atropos i zaczyna walkę o przetrwanie od początku, wyłącznie z bronią boczną.

W trakcie eksploracji trzech pierwszych biomów planety Atropos Selene po każdej śmierci rozbija się w pierwszym z nich, w Zarośniętych Ruinach. Po przejściu do czwartego biomu każdy kolejny cykl rozpoczyna się właśnie w tym miejscu, w Ruinach Pogłosu.

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że niektóre zebrane przedmioty zostają permanentnie odblokowane i są na stałym wyposażeniu Selene - Returnal: Cykl, pętla czasu - jak działa? - Returnal - poradnik do gry

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że niektóre zebrane przedmioty zostają permanentnie odblokowane i są na stałym wyposażeniu Selene:

  1. Eter (Ether);
  2. Gadżety: ostrze, Ikaryjski chwytak, Prometejskie izolatory, Delficki wizjer, Obciążenie hadalne;
  3. Klucze do bram prowadzących do poszczególnych biomów, jak np. Szkarłatna brama prowadząca z Zarośniętych Ruin na Karmazynowe Pustkowia.

Więcej niż jedno życie - jak?

W trakcie rozgrywki możecie zebrać kilka Artefaktów, które mogą przywrócić Selene do życia w miejscu, w którym zginęła lub skorzystać ze specjalnego urządzenia o nazwie Rekonstruktor. Warto także wspomnieć, że jeden z Pasożytów również może uchronić Selene przed śmiercią.

Artefakty

W grze Returnal można znaleźć specjalne Artefakty, które mogą przywrócić Selene do życia - Returnal: Cykl, pętla czasu - jak działa? - Returnal - poradnik do gry

W grze Returnal można znaleźć specjalne Artefakty, które mogą przywrócić Selene do życia. Przedmioty te są jednorazowego użytku i znikają z ekwipunku postaci po spełnieniu swojej funkcji.

  1. Dziecięcy zegarek (Child's Watrch);
  2. Figurka astronauty (Astronaut Figurine).

Rekonstruktor

Rekonstruktor (Reconstructor) to urządzenie, które można spotkać w pobocznych pomieszczeniach każdego biomu planety Atropos - Returnal: Cykl, pętla czasu - jak działa? - Returnal - poradnik do gry

Rekonstruktor (Reconstructor) to urządzenie, które można spotkać w pobocznych pomieszczeniach każdego biomu planety Atropos. Płacąc 6 Eteru, można ustawić w tym miejscu swego rodzaju punkt kontrolny, w którym Selene rozpocznie rozgrywkę po śmierci. Postać zachowuje wszystkie przedmioty, które miała na swoim wyposażeniu w momencie śmierci.

Rekonstruktor działa na obszarze danego biomu. Po przejściu do innego obszaru planety Atropos należy aktywować drugie urządzenie tego typu, aby ustalić kolejny punkt kontrolny.

Pasożyt

Widoczny na powyższym obrazku Pasożyt wprawdzie nie może wskrzesić Selene, ale pozwoli jej przetrwać śmiertelne uderzenie, a więc zapobiegnie śmierci bohaterki - Returnal: Cykl, pętla czasu - jak działa? - Returnal - poradnik do gry

Widoczny na powyższym obrazku Pasożyt wprawdzie nie może wskrzesić Selene, ale pozwoli jej przetrwać śmiertelne uderzenie, a więc zapobiegnie śmierci bohaterki.

Należy liczyć się z tym, że po spełnieniu swojej funkcji Pasożyt odpadnie, aktywując przy tym krytyczne uszkodzenie, które bezpowrotnie zniszczy losowy przedmiot z ekwipunku postaci.