Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal znajdują się porady jak pokonać przeciwnika o nazwie Zerwany. Są to znacznie bardziej wymagający, teleportujący się wrogowie, których zaczyna się spotykać począwszy od rozdziału 2. Poniższy opis zestawia najważniejsze ataki Zerwanego oraz sposoby ich unikania.

Zerwany - kto to jest?

1 - Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? - Returnal - poradnik do gry
Zerwany (Severed) to silniejszy potwór, którego po raz pierwszy spotkacie w biomie 2 (Karamazynowe Pustkowia) - Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? - Returnal - poradnik do gry

Zerwany (Severed) to silniejszy potwór, którego po raz pierwszy spotkacie w biomie 2 (Karamazynowe Pustkowia). Do spotkania powinno konkretnie dojść po skorzystaniu z wejścia u podstawy wielkiej góry. Jest to na tyle istotna odmiana potworów, że gra moment spotkania zobrazuje krótką cut-scenką.

Od momentu pierwszego spotkania kolejni Zerwani mogą pojawiać się w innych losowych miejscach. Nie wszystkie walki z nimi są obowiązkowe, ale z racji na ich specyficzne zdolności (opisane poniżej) możecie mieć bardzo duże problemy ze zgubieniem ewentualnego pościgu.

Jak pokonywać Zerwanych?

Zerwani są bardzo niebezpieczni nawet pomimo tego, że do pierwszej konfrontacji dochodzi na stosunkowo wczesnym stadium gry - Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? - Returnal - poradnik do gry

Zerwani są bardzo niebezpieczni nawet pomimo tego, że do pierwszej konfrontacji dochodzi na stosunkowo wczesnym stadium gry. Za każdym razem gdy rozpoczyna się walka z ich udziałem powinniście skupić się na zabiciu Zerwanego, ale całkowite ignorowanie innych zagrożeń w większości sytuacji nie jest wskazane. Mowa tu np. o wieżyczkach obronnych mogących prowadzić ostrzał na odległość i skutecznie przeszkadzać w walce z Zerwanym.

Alternatywnie możecie próbować po zwróceniu na siebie uwagi Zerwanego wycofywać się do poprzedniej lokacji (jeśli gra nie zablokowała wyjścia). Jest szansa, że wyruszy on w pościg za Selene i że przez cały czas lub większość czasu trwania walki będzie to starcie jeden na jednego.

Najważniejszy i najtrudniejszy do uniknięcia atak Zerwanego to teleportacja - Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? - Returnal - poradnik do gry

Najważniejszy i najtrudniejszy do uniknięcia atak Zerwanego to teleportacja. Musicie nauczyć się rozpoznawania momentów przygotowywania się Zerwanego do teleportowania się w pobliże Selene - potwór zacznie zamieniać się w czerwony pył. Wykonany w idealnym momencie zryw (unik) może ocalić bohaterkę przed obrażeniami. W przypadku popełnienia błędu doprowadzicie prawdopodobnie do utraty sporej części paska zdrowia.

Innym silnym atakiem Zerwanego jest skok na dużą odległość - Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? - Returnal - poradnik do gry

Innym silnym atakiem Zerwanego jest skok na dużą odległość. Także i w tym przypadku musicie jak najszybciej oddalić się od miejsca, w którym staliście gdy Zerwany rozpoczynał skok. Będzie on zawsze celował w Selene. Nawet po uniknięciu tego ataku powinniście być przygotowani do przeskoczenia nad falą uderzeniową, którą boss może wygenerować.

Pozostałe ataki dystansowe nie są aż tak wymagające. Pozostawanie w ciągłym ruchu i korzystanie ze zrywu do wymijania lecących pocisków to sprawdzone rozwiązania. Nie warto natomiast chować się za zasłonami. Boss może to wykorzystać i teleportować się za plecy bohaterki - łatwiej jest przegapić taką akcję i w konsekwencji otrzymać obrażenia.

Spodziewajcie się tego, że w kolejnych biomach mogą pojawiać się zmodyfikowane odmiany Zerwanych - Returnal: Zerwany - jak pokonywać wrogów? - Returnal - poradnik do gry

Spodziewajcie się tego, że w kolejnych biomach mogą pojawiać się zmodyfikowane odmiany Zerwanych. Przykłądowie w biomie 5 (Pęknięte Pustkowia) mogą pojawiać się lodowi Zerwani. Ich główny wachlarz ataków pozostaje niezmieniony, aczkolwiek mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia. W przypadku wspomnianych lodowych Zerwanych może to być np. ryzyko wejścia w kontakt z lodem i spowolnienia ruchów głównej bohaterki.