Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika znajduje się odpowiedź na pytanie czy gra Returnal ma tryb multiplayer. Dodatkowo wyjaśniamy na czym dokładnie polegają funkcje społecznościowe gry i co możemy zyskać dzięki zainteresowaniu się tą zawartością.

Z elementami społecznościowymi powiązane są też w pewnym zakresie dzienne wyzwania. Opisaliśmy je dokładniej na osobnej stronie naszego poradnika: Terminal wyzwań - dzienne wyzwania.

Multiplayer i tryb online

Najważniejsza informacja jest taka, że Returnal nie posiada jakichkolwiek trybów multiplayer - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Najważniejsza informacja jest taka, że Returnal nie posiada jakichkolwiek trybów multiplayer. Nie możemy przechodzić gry w trybie kooperacji z innym graczem, ani angażować się w żadne pojedynki PvP z innymi graczami. Jest to produkcja singleplayer, w której do finału przygody musimy dotrzeć grając w pojedynkę.

Returnal ma tryb online i załączenie go odblokowuje dostęp do funkcji społecznościowych gry - opisaliśmy je poniżej.

Nie musimy obawiać się żadnych zagrożeń z tytułu grania w trybie online (np. inwazji innych graczy podobnych do gier Souls). Elementy społecznościowe przypominają grę Death Stranding, gdyż polegają m.in. na pomaganiu sobie w wykonywaniu wspólnych czynności czy reagowaniu na ślady obecności graczy z "innych światów".

W opcjach gry możemy do woli przełączać się pomiędzy trybami offline i online. Rekomendujemy pozostawienie włączonego trybu online.

Elementy społecznościowe

Najczęściej występująca społecznościowa cecha gry to odnajdywanie martwych zwiadowców - są to zwłoki innych graczy, którzy polegli na polu bitwy w danym obszarze - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Najczęściej występująca społecznościowa cecha gry to odnajdywanie martwych zwiadowców - są to zwłoki innych graczy, którzy polegli na polu bitwy w danym obszarze. Selene może zeskanować odnalezione zwłoki.

Po zeskanowaniu zwłok mogą wydarzyć się dwie rzeczy - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Po zeskanowaniu zwłok mogą wydarzyć się dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest pojawienie się zakażonego zwiadowcy (Infected Scout). Możemy przystąpić do walki ze zwiadowcą, bądź też rzucić się do ucieczki. Jest on nieco silniejszy od zwykłych przeciwników, ale wygranie walki nie powinno być mimo wszystko zbyt trudne. Po walce możemy pozbierać loot.

Druga możliwość to zaoferowanie przez grę wyboru - możemy się zachować w sposób honorowy lub niehonorowy - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Druga możliwość to zaoferowanie przez grę wyboru - możemy się zachować w sposób honorowy lub niehonorowy. Jeśli wybierzemy niehonorowe działanie (Scavenge) to stracimy kilka jednostek eteru (jednego z surowców w grze), ale od razu będziemy mogli odebrać losową nagrodę.

Wybranie zachowania się w sposób honorowy oznacza chęć pomszczenia śmierci innego gracza (Avenge) - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Wybranie zachowania się w sposób honorowy oznacza chęć pomszczenia śmierci innego gracza (Avenge). Zdobędziemy w ten sposób kilka jednostek eteru, ale bohaterka musi przystąpić do pojedynku z losowym mini-bossem. Pokonanie mini-bossa może okazać się trudne i w trakcie walki nie możemy uciec z pola bitwy.

Ciekawostką jest to, że jeśli inny gracz pomścił naszą śmierć, to otrzymamy stosowny komunikat o nagrodzie w momencie uruchomienia gry - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Ciekawostką jest to, że jeśli inny gracz pomścił naszą śmierć, to otrzymamy stosowny komunikat o nagrodzie w momencie uruchomienia gry.

Z funkcjami społecznościowymi powiązane są też repozytoria (Obolite Repository), które dotyczą pośrednio współpracy pomiędzy graczami - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Z funkcjami społecznościowymi powiązane są też repozytoria (Obolite Repository), które dotyczą pośrednio współpracy pomiędzy graczami. Repozytorium powinniśmy zawsze odnaleźć obok dużego fabrykatora. Możemy dokonywać wymiany surowców:

  1. Obolitu na Eter - To dobry pomysł jeśli potrzebujemy eteru np. do uruchomienia urządzenia Rekonstruktor.
  2. Eteru na Obolit - To dobry pomysł jeśli np. pilnie chcemy dokonać jakichś zakupów w fabrykatorze.
Dodatkową cechą repozytoriów jest możliwość przyznania nagrody w momencie gdy różni gracze w ramach wspólnych starań zdecydują się na umieszczenie w nich łącznie 10000 obolitu - Returnal: Multiplayer, funkcje społecznościowe - Returnal - poradnik do gry

Dodatkową cechą repozytoriów jest możliwość przyznania nagrody w momencie gdy różni gracze w ramach wspólnych starań zdecydują się na umieszczenie w nich łącznie 10000 obolitu. Po tym jak zapełniony pasek postępów i odnajdziemy ponownie repozytorium (w ramach dowolnego kolejnego cyklu) otrzymamy komunikat o nagrodzie i możliwość odebrania jej. Może to być np. losowy artefakt jak na dołączonym obrazku.