Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Returnal: Inwentarz - jak powiększyć? Returnal poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Returnal odpowiadamy na pytanie czy można powiększyć inwentarz głównej bohaterki. Dodatkowo wyjaśniamy czy Selene może w danym momencie mieć w inwentarzu więcej niż jedną broń.

Najważniejsze informacje

Inwentarz Selene możemy przeglądać przede wszystkim w oknie Sprzęt dostępnym po spauzowaniu rozgrywki - Returnal: Inwentarz - jak powiększyć? - Returnal - poradnik do gry

Inwentarz Selene możemy przeglądać przede wszystkim w oknie Sprzęt dostępnym po spauzowaniu rozgrywki. Oto najważniejsze informacje na jego temat:

  1. Przedmioty zużywalne - Obowiązuje tu najważniejsze ograniczenie, bo Selene początkowo ma do dyspozycji tylko jeden slot. Jeśli chcemy przenosić różne gadżety, to musimy rozbudować inwentarz i opisaliśmy to w kolejnym podpunkcie.
  2. Atro-ostrze - Po odblokowaniu ostrza na zawsze zostanie w inwentarzu. W grze nie ma innych odmian broni białej.
  3. Broń palna - Bohaterka może niestety w danym momencie posiadać tylko jeden rodzaj broni palnej. Jeśli znaleźliśmy inną broń, to musimy zrezygnować z aktualnie posiadanej i wyrzucić ją z inwentarza. Warto o tym pamiętać i w miarę możliwości wybierać te bronie, które będą bardziej uniwersalne i poradzą sobie z różnymi rodzajami przeciwników (za wyjątkiem sytuacji, w której przygotowujemy się do starcia z pojedynczym bossem).
  4. Artefakty - Inwentarz oferuje 15 slotów na artefakty. Może się wydawać, że jest to niewielka liczba, ale odnalezione artefakty nie przechodzą do kolejnych cyklów. Mało prawdopodobny jest scenariusz, że zapełnimy nimi inwentarz.
  5. Kostka danych - Selene może przenosić w danym momencie 1 kostkę danych i musimy z nią dotrzeć do urządzenia, w której zostanie przetworzona. Kostki opisaliśmy dokładniej na osobnej stronie.
  6. Pasożyty - To wyjątkowa kategoria, bo pasożyty nie są wyświetlane w zakładce Sprzęt, tylko w zakładce Stan. Selene może przyczepić maksymalnie 5 pasożytów do swojego stroju. Dobrze jest pamiętać o tym ograniczeniu podczas dłuższych wypraw i wybierać najlepsze pasożyty lub korzystać z przedmiotów zużywalnych czy specjalnych stacji do pozbywania się niechcianych pasożytów.
  7. Obolit, klucze i eter - Przenoszenie tego typu obiektów w inwentarzu nie jest w żaden sposób limitowane. Powinniśmy zresztą oszczędnie je wydawać po to żeby mieć je w zapasie gdy faktycznie do czegoś się przydadzą.

Przenoszenie kilku przedmiotów zużywalnych

Przedmioty zużywalne to jedyna kategoria przedmiotów, dla których możemy powiększyć inwentarz bohaterki. Początkowo Selene może przenosić tylko jeden rodzaj przedmiotów zużywalnych (przy czym może to być kilka sztuk tego samego przedmiotu). Docelowo możemy pozwolić sobie na przenoszenie 3 różnych przedmiotów zużywalnych. Do przełączania się pomiędzy nimi będą używane boczne kierunki na krzyżaku pada.

Do powiększania inwentarza służą pryzmaty Xeno-Tech Prism - Returnal: Inwentarz - jak powiększyć? - Returnal - poradnik do gry

Do powiększania inwentarza służą pryzmaty Xeno-Tech Prism. Są to unikalne artefakty, które możemy odnaleźć po dostatecznym awansowaniu w grze.

Pierwszy przyzmat powinniśmy odnaleźć tuż po przybyciu do biomu 2 (Karmazynowe Pustkowia) po raz pierwszy. Powinien on znajdować się na wprost od miejsca, w którym znaleźliśmy się po przejściu przez portal z Zarośniętych Ruin.

Drugi przyzmat powinniśmy odnaleźć w trakcie eksploracji biomu 4 (Ruiny Pogłosu) - Returnal: Inwentarz - jak powiększyć? - Returnal - poradnik do gry

Drugi przyzmat powinniśmy odnaleźć w trakcie eksploracji biomu 4 (Ruiny Pogłosu). W naszym przypadku znajdował się on w pokazanej na obrazku komnacie z wielką lewitującą kulą.