Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Kwestie techniczne Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika znajdziecie opis wszystkich najważniejszych funkcji technicznych gry Returnal. Dowiecie się m.in. czy gra w pełni wykorzystuje potencjał bezprzewodowego kontrolera DualSense, ile miejsca na dysku zajmuje Returnal, czy gra obsługuje dźwięk przestrzenny, czy można grać w 4K przy 60 FPS (klatkach na sekundę) z włączonym Ray Tracingiem.

Ile miejsca na dysku?

Gra Returnal na PS5 zajmuje łącznie około 56 GB miejsca na dysku. W pierwszej kolejności gra ściąga około 33 GB potrzebne do uruchomienia tej produkcji, a pozostałe dane dociąga w tle, np. w trakcie rozgrywki.

Grafika i szybkość ładowania

Gra Returnal w pełni wykorzystuje możliwości najnowszej konsoli PS5, umożliwia rozgrywkę w 4K w 60 FPS (klatkach na sekundę) ze wsparciem Ray Tracingu, a ekran ładowania po śmierci postaci znika w ułamku sekundy, dzięki czemu od razu można wznowić rozgrywkę.

W grze Returnal udostępniono dodatkowo możliwość włączenia/wyłączenia efektów Bloom i rozmycia w ruchu (Motion Blur), co jest przydatne w momencie, gdy chcecie uzyskać możliwie jak najostrzejszy obraz w trakcie rozgrywki.

Haptyka, immersja

Przy tworzeniu gry Returnal, Housemarque ściśle współpracowało z Sony, dzięki czemu w 100% udało się wykorzystać zalety haptyki w bezprzewodowym kontrolerze DualSense.

  1. Specjalne wibracje kontrolera pozwalają Graczom na jeszcze głębsze zanurzenie zmysłów w trakcie rozgrywki i np. odczuwanie kropli deszczu;
  2. Głośnik wbudowany w najnowszy kontroler Sony wydaje dźwięki, które świetnie współgrają z tym, co aktualnie dzieje się na ekranie - wzmacnia wrażenia w trakcie strzelania, czy przeczesywania lokacji;
  3. Adaptacyjne spusty kontrolera DualSense umożliwiają celowanie i korzystanie z alternatywnego strzału broni przy użyciu zaledwie jednego spustu - w zależności od tego, jak mocno zostanie wciśnięty.

Dźwięk 3D na słuchawkach

Housemarque udało się także w pełni wykorzystać dźwięk 3D oferowany przez konsolę PS5, dlatego zaleca się granie na słuchawkach, aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat rozgrywki i w pełni przeżyć historię Selene.

System społecznościowy online

Pomimo tego, że w grze Returnal nie ma trybu rozgrywki dla wielu Graczy (Multiplayer), Housemarque udało się stworzyć swego rodzaju system społecznościowy przy rozgrywce online (system można włączyć lub wyłączyć w opcjach gry), który umożliwia znalezienie na planecie Atropos projekcji innych Graczy, odblokowuje opcjonalne walki w Terminalu wyzwań, a także daje możliwość korzystania ze specjalnych piedestałów, które magazynują surowce deponowane przez Graczy.

Po więcej informacji zapraszamy na poniższe strony:

  1. Multiplayer i funkcje społecznościowa;
  2. Terminal wyzwań.