Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Returnal - poradnik do gry

Returnal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Returnal: Wyjście z gry - czy utracę postęp? Returnal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Returnal odpowiadamy na pytanie czy zamknięcie gry wiąże się z utratą postępów w ramach danego cyklu oraz czy dostępna jest opcja zapisywania stanu gry. Dodatkowo zamieściliśmy podpowiedzi na temat tego jak bezpiecznie wychodzić z gry przy założeniu, że będziemy chcieli wznowić rozgrywkę w Returnal w tym samym miejscu.

Zapisywanie gry - czy jest możliwe?

Returnal nie posiada opcji zapisu stanu gry - Returnal: Wyjście z gry - czy utracę postęp? - Returnal - poradnik do gry

Returnal nie posiada opcji zapisu stanu gry. Nie znajdziemy w ogóle takiego polecenia w menu pauzy.

Gra domyślnie nie tworzy też żadnych punktów kontrolnych, przy których moglibyśmy się odrodzić po śmierci. Zgon Selene oznacza restart cyklu, czyli rozpoczęcie zmagań od nowa w pobliżu rozbitego statku w pierwszym biomie Zarośnięte Ruiny.

Co ciekawe, restart cyklu możemy wymusić zanim zginiemy. Może to być przydatna funkcja jeśli Selene jest na skraju śmierci lub np. jeśli nie podoba nam się wylosowany przez grę rozkład pomieszczeń prowadzących do celu misji czy kolejnego biomu.

Swoje postępy w ramach wyjątku możemy zapisać w urządzeniu o nazwie Rekonstruktor - przykładową tego typu maszynę pokazuje powyższy obrazek - Returnal: Wyjście z gry - czy utracę postęp? - Returnal - poradnik do gry

Swoje postępy w ramach wyjątku możemy zapisać w urządzeniu o nazwie Rekonstruktor - przykładową tego typu maszynę pokazuje powyższy obrazek.

Rekonstruktor umożliwia Selene wskrzeszenie na wypadek śmierci, ale ma dwa istotne ograniczenia:

  1. Musimy wydać eter (rzadki surowiec) żeby zapisać swoje postępy.
  2. Każdy rekonstruktor zadziała tylko raz.

Utrata postępów - jak się zabezpieczyć?

Returnal nie posiada też niestety opcji zakończenia danej sesji poprzez powrót do menu głównego - Returnal: Wyjście z gry - czy utracę postęp? - Returnal - poradnik do gry

Returnal nie posiada też niestety opcji zakończenia danej sesji poprzez powrót do menu głównego. Jeśli zdecydujemy się na zamknięcie gry, to po jej ponownym uruchomieniu znajdziemy się z powrotem przy rozbitym statku bohaterki. Nie zostaniemy przywróceni do miejsca, w którym zakończyliśmy zmagania, choć zachowamy zdobyte do tej pory elementy stałego wyposażenia, czyli rzeczy, które są przenoszone pomiędzy cyklami.

Jeśli chcemy odejść od konsoli, ale nie tracić postępów z danego cyklu, to możemy zawiesić grę (opcje Suspend). Musimy w tym celu powrócić do menu głównego PS5 i przestawić konsolę w stan spoczynku (Rest Mode). Po tym jak ponownie uruchomimy konsolę możemy powrócić do gry i wznowić zmagania w tym samym miejscu, w którym je skończyliśmy.

Dodatkowa uwaga - Opcja zawieszenia stanu gry nie zadziała jeśli z własnej inicjatywy wyłączymy konsolę lub np. jeśli dojdzie do przerwy w dostawie prądu czy zawieszenia się konsoli po wystąpieniu jakiegoś błędu. Zostaniemy w takich sytuacjach zmuszeni do rozpoczęcia nowego cyklu.