Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elex - poradnik do gry

Elex - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wielka ofensywa Ulbrichta | Rozpoczęcie łowów | Zadania główne poradnik Elex

Wielka ofensywa Ulbrichta to jedna z głównych misji gry Elex. Jest ona zarezerwowana dla bohatera na wyższym poziomie doświadczenia i dotyczy przejęcia konwertera będącego pod kontrolą Albów. Musisz odnaleźć najpierw dobrego dowódcę, który pokieruje klerykami i następnie wziąć udział w zmasowanym ataku na pozycje wroga.

Jak odblokować quest: Rozmowa z Ulbrichtem w katedrze Katedra w Hort.

Odnalezienie kandydata na dowódcę

Ulbricht jest w biurze na piętrze katedry Katedra - Wielka ofensywa Ulbrichta | Rozpoczęcie łowów | Zadania główne - Elex - poradnik do gry

Ulbricht jest w biurze na piętrze katedry Katedra. Dowiesz się o planowanym ataku na pozycje Albów i możesz odebrać zadanie odnalezienia dobrego dowódcy, który zapewni zwycięstwo w bitwie. W sprawie wytypowania idealnego dowódcy możesz (opcjonalnie) porozmawiać z następującymi osobami:

 1. Ragnar w Goliet
 2. Logan w Fort
 3. Sestak w Konwerter w Południowej Abessie
 4. Zardom z Firmowa własność: Północa Abessa
 5. Thorald z Porzucone skały

Każde z tych spotkań do niczego konkretnego nie doprowadzi. Najważniejsza kandydatura to Nasty z Fort (obrazek). Nie możesz jej od razu nakłonić do przyjęcia oferty kleryków. Musisz najpierw dostatecznie awansować w jej queście Rozgniewana dziewczyna (Zołza jest potencjalnym członkiem drużyny). W ramach tego zadania doprowadź do wygrania dwóch bitew - w pierwszej do pokonania są potwory Plague of Insects, a w drugiej duża kreatura El Colosaro. Po tym jak pomyślnie przekonasz Zołzę (2000XP) sama uda się do Hort i będziesz mógł tam do niej dołączyć.

Przygotowania do inwazji

Uwaga - Kontynuowanie questu jest wskazane dopiero po tym jak awansujesz na co najmniej 20 poziom doświadczenia. Grając zbyt słabą postacią możesz nie wygrać wszystkich bitew lub doprowadzić do śmierci ważnych sojuszników.

Moment podjęcia decyzji - Wielka ofensywa Ulbrichta | Rozpoczęcie łowów | Zadania główne - Elex - poradnik do gry
Moment podjęcia decyzji

Powróć do Fort i udaj się do biura Ulbrichta gdzie spotkasz też Zołzę. Po rozmowie przeniesiecie się na pole bitwy i musisz ustalić plan działania. To dość ważna decyzja, która wpłynie na poziom trudności walk oraz na ryzyko utraty wybranych postaci. Uwaga - Niektóre warianty są dostępne tylko jeśli główny bohater osiągnął określony poziom reputacji (współczynnik Oziębłość). Możesz:

 1. Poprosić Ulbrichta o dołączenie do głównego bohatera i Zołzy - Posiadanie wsparcia Ulbrichta znacząco ułatwi początkowe walki, ale może on zginąć (nie zostanie "tylko" ogłuszony jak Zołza).
 2. Wyruszyć do walk bez wsparcia ze strony Ulbrichta - W walkach głównemu bohaterowi i Zołzie będą pomagali tylko podrzędni sojusznicy i wpłynie to na wyższy poziom trudności bitwy.
 3. Nakazać Ulbrichtowi żeby wsparł oddział Reinholda - Oznacza to jeszcze mniejsze wsparcie dla głównego bohatera i Zołzy.

Bitwa o Ignadon

Musisz zniszczyć w sumie 9 mechów Fighting Colossus - Wielka ofensywa Ulbrichta | Rozpoczęcie łowów | Zadania główne - Elex - poradnik do gry
Musisz zniszczyć w sumie 9 mechów Fighting Colossus

Niezależnie od wybranego wariantu musisz rozpocząć podróż do konwertera Konwerter w Ignadonie. Po drodze do rozegrania są trzy bitwy:

 1. W pierwszej bitwie do pokonania są dwa mechy Kolosy bojowe oraz grupa robotów (2800XP).
 2. W drugiej bitwie do pokonania są trzy mechy Kolosy bojowe oraz grupa robotów (2800XP).
 3. Trzecia bitwa rozgrywa się na dziedzińcu przed konwerterem. Do pokonania są cztery mechy Kolosy bojowe, grupa robotów oraz grupa Albów, którymi dowodzi Jurek (2800XP).

W każdej z bitew staraj się koncentrować na eliminowaniu maszyn Kolosy bojowe, zwłaszcza jeśli odnotujesz, że atakują one ważnych sojuszników. W osłabianiu mechów idealnie sprawdzają się ładunki EMP (możesz m.in. wyposażyć w nie bronie energetyczne), bo mogą one na krótką chwilę ogłuszać maszyny. W przerwach pomiędzy bitwami zapisuj postępy i lecz bohatera. Dopiero wtedy zagaduj do Nasty żeby wyruszyć do miejsca stoczenia kolejnej bitwy.

Po wygraniu wszystkich bitew porozmawiaj z Zołzą - otrzymasz aż 12000XP za wygranie bitwy.

Wyłączenie konwertera w Ignadon

Użyj konsoli żeby wyłączyć konwerter - Wielka ofensywa Ulbrichta | Rozpoczęcie łowów | Zadania główne - Elex - poradnik do gry
Użyj konsoli żeby wyłączyć konwerter

To koniec questu, bo musisz jeszcze wyłączyć konwerter Konwerter w Ignadonie. Przeszukaj pole bitwy i odszukaj zwłoki Jurka, który dowodził Albami. Zabierz kartę dostępową Jurek's Keycard (800XP) i użyj jej do otwarcia drzwi u podstawy konwertera.

Musisz przedostać się na jedno z wyższych pięter konwertera. Do podróżowania między piętrami używaj wind i spodziewaj się walk z kolejnymi Albami oraz robotami (nie będą to na szczęście trudni przeciwnicy). Dotrzyj do sali z oświetloną na czerwono konsolą i skorzystaj z niej żeby wyłączyć konwerter (2000XP).

NPC w zadaniu: Ragnar, Logan, Sestak, Zardom, Thorald, Zołza, Ulbricht, Jurek

Przedmioty: Karta dostępowa