Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elex - poradnik do gry

Elex - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy poradnik Elex

Na stronie jest opis przejścia zadania "Berserk wojownik" gry Elex. To opcjonalny quest powiązany z berserkerem Durasem. Zaliczając zadanie możesz przyłączyć na stałe Durasa do drużyny. Durasa spotyka się po raz pierwszy na początku gry, ale musisz później porozmawiać z nim gdy dotrzesz do Goliet. Quest dotyczy przeprowadzenia śledztwa w sprawie niewyjaśnionego morderstwa.

Jak odblokować quest: Automatycznie w trakcie rozmowy z Durasem pod koniec głównego zadania Przetrwanie. Jeżeli do Goliet dotarłeś w pojedynkę to możesz spotkać się w wiosce z Durasem i wtedy odblokować quest.

Początek zadania (Ząb za ząb)

Duras stoi przy schodach prowadzących do zrujnowanego hotelu - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Duras stoi przy schodach prowadzących do zrujnowanego hotelu

Quest pojawi się w dzienniku po rozmowie z Durasem w końcówce zadania Przetrwanie, a więc po dotarciu w pobliżu bramy wejściowej do wioski Goliet. Musisz ponownie spotkać się z Durasem i odnajdziesz go przy schodach do ruin hotelu Ruiny hotelu w Goliet. Dowiesz się o otrzymanym przez niego zleceniu, w którym możesz mu pomóc. Jeśli zgodzisz się to otrzymasz informacje na temat niewyjaśnionej śmierci berserkera Askora.

Przepytanie podejrzanych (Dowody w sprawie)

Thorgal stoi pod Sercem Świata - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Thorgal stoi pod Sercem Świata

Duras wytypował pięciu berserkerów podejrzanych o zbrodnię i możesz do nich docierać w dowolnej kolejności. Thorgal przebywa daleko na północny-zachód od Goliet, przy otoczonym palisadą Sercu Świata (World Heart). W drodze do miejsca jego pobytu spotkasz wiele potężnych potworów, ale pomagaj sobie sprintem i jet packiem żeby ich unikać. Porozmawiaj z Thorgalem na wszystkie dostępne tematy. Otrzymasz 200XP.

Odwiedź małe gospodarstwo - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Odwiedź małe gospodarstwo

Rock przebywa w niewielkiej odległości na północ od Thorgala, na terenie małego gospodarstwa sąsiadującego z miastem Miasto pod Kopułą. Wyczerp wszystkie tematy rozmowy i odbierz 200XP.

Zniszczony budynek przy skraju klifu pełni rolę chatki myśliwych - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Zniszczony budynek przy skraju klifu pełni rolę chatki myśliwych

Myśliwego Gerona odnajduje się na południe od Goliet. Rozpocznij przy bramie wioski i podążaj głównymi ścieżkami unikając kontaktu z silnymi potworami. Po dotarciu do małego zrujnowanego budynku przesłuchaj Gerona (200XP).

Irdora odnajdziesz obok farmy z Sercem Świata - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Irdora odnajdziesz obok farmy z Sercem Świata

Irdora odnajduje się na południe od Goliet. Jest on zajęty pilnowaniem Serca Świata na zachód od miejsca, w którym mogłeś porozmawiać z Geronem. Porozmawiaj z nim na wszystkie tematy (200XP).

Barin uciął sobie drzemkę - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Barin uciął sobie drzemkę

Barin przebywa na zachód od Goliet obok lokacji zwanej Wielką Windą Wielki podnośnik (odblokuj tu teleporter, bo za niedługo będziesz musiał w to miejsce powrócić). Przepytaj Barina - zdobędziesz 200XP i zostanie on wytypowany jako prawdopodobny kandydat do popełnienia morderstwa.

Powrót do Durasa

Powróć do Goliet i zdaj Durasowi raport ze wszystkich pięciu przesłuchań - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry

Powróć do Goliet i zdaj Durasowi raport ze wszystkich pięciu przesłuchań. Otrzymasz 500XP i Duras będzie chciał dokładniej przyjrzeć się Barinowi. Zaproś Durasa do wspólnej podróży (500XP) i ponownie przenieś się do lokacji Wielki podnośnik. Rozejrzyj się tu przy krawędzi klifu za pokazaną na obrazku szkatułką Ukryta szkatułka. Podnieś ją (200XP). Możesz otworzyć szkatułkę w inwentarzu (nie spodoba się to Durasowi), bądź też przekazać ten przedmiot Durasowi w nienaruszonym stanie.

Po rozpoczęciu nowej rozmowy z Durasem wyraź swoje wątpliwości co do winy Barina. Jax oskarży Durasa o popełnienie morderstwa i ten przyzna się, że zamordował Askora w obronie własnej (otrzymasz 1000XP). Na sam koniec musisz zadecydować czy podzielić się tą wiedzą z Ragnarem czy zachować szczegóły śmierci Askora dla siebie.

Możliwe sposoby zakończenia zadania (Sąd)

Powróć do lokacji Ruiny hotelu w Goliet i wejdź do hotelu żeby porozmawiać z Ragnarem na temat śledztwa w sprawie śmierci Askora. Otrzymasz 200XP i zostaniesz postawiony przed decyzją w sprawie wyboru zakończenia questu.

Możesz atakować Durasa na odległość, ale nie zrań przez przypadek żadnej osoby postronnej - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Możesz atakować Durasa na odległość, ale nie zrań przez przypadek żadnej osoby postronnej

Pierwszy wariant zachowania to wyjawienie prawdy, że to Duras zamordował Askora. Otrzymasz 1400XP i 1000 Elexitu i zmuszony zostaniesz do pokonania Durasa w walce. To trudny pojedynek, zwłaszcza że żaden z obecnych w hotelu berserkerów nie pomoże ci w pokonaniu Durasa. Możesz atakować Durasa w walce wręcz lub np. przemieścić się na inne piętro hotelu i polegać na broni dystansowej (Duras niestety również takową posiada). Zamordowanie Durasa zakończy quest (600XP).

Jeśli zwaliłeś winę na Barina to możesz odebrać od niego łapówkę lub go zabić - Berserker wojownik [Duras] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Jeśli zwaliłeś winę na Barina to możesz odebrać od niego łapówkę lub go zabić

Drugi i trzeci wariant zachowania są do siebie podobne i oba dotyczą skłamania w trakcie rozmowy z Ragnarem kto jest odpowiedzialny za śmierć Askora.

  1. Możesz stwierdzić, że mordercą nie jest nikt z Goliet. Ragnar uwierzy w zaprezentowane mu wyniki śledztwa. Otrzymasz 1000 Elexitu i śledztwo dobiegnie końca.
  2. Możesz zwalić winę za popełnienie morderstwa na Barina, który był świadkiem morderstwa i szantażuje Durasa. Od Ragnara otrzymasz 1000 Elexitu oraz zlecenie zamordowania Barina. Powróć do lokacji, w której przebywa Barin. Możesz go zaatakować i zabić bez ostrzeżenia lub najpierw zainicjować z nim rozmowę. Barin zaproponuje łapówkę w postaci 350 Elexitu (i 200XP) za darowanie mu życia. Możesz na to przystać lub go zaatakować (nie spodziewaj się trudnej walki, bo pomoże ci Duras). Zabicie Barina oznacza otrzymanie 100XP i zakończenie zadania (niestety nie odnajdziesz przy zwłokach Barina 350 Elexitu).

Jeżeli wybrałeś wariant 2 lub 3 to Duras już na stałe stanie się Twoim towarzyszem i będziesz mógł podróżować z nim po świecie gry.

NPC w zadaniu: Duras, Ragnar, Irdor, Geron, Barin, Thorgal, Rock