Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poradnik do gry

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zabójcy królów (kroki 7 - 8) | Akt 1 - zadania główne w Wiedźmin 2 poradnik Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Krok 7: Idź na miejsce spotkania z Letho, przy elfich ruinach. Podążaj za Iorwethem

Uwaga! Czeka Cię walka z Letho - warto się przed nią przygotować (zakupić mikstury i je zażyć, rozdzielić punkty talentów).

Przygotowanie do walki - Zabójcy królów (kroki 7 - 8) | Akt 1 - zadania główne w Wiedźmin 2 - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poradnik do gry

Przygotowanie do walki:

W ramach przygotowań warto rozdzielić punkty talentów - jeśli nie robiłeś tego na bieżąco.

Jeśli chodzi o eliksiry, możesz zażyć jaskółkę - powinieneś ją posiadać, zwiększającą regenerację żywotności. Warta rozpatrzenia jest również krakwa dająca taki sam efekt, lecz zmniejszająca wigor i obrażenia. Jeśli posiadasz bardzo dobrą broń, możesz ją wypić - recepturę zakupisz u Vilmosa Bartoka (M7, 13). Wypij ją dopiero przed przejściem na ostatnią półkę skalną, w ruinach elfickich (M8, 18), tuż przed spotkaniem z Iorwethem.

Gdy przystąpisz do rozmowy z Letho, niezależnie jak ją poprowadzisz skończy się na upadku do elfickiej łaźni (niestety na wspólną kąpiel z królobójcą nie będzie czasu) - Zabójcy królów (kroki 7 - 8) | Akt 1 - zadania główne w Wiedźmin 2 - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poradnik do gry

Gdy przystąpisz do rozmowy z Letho, niezależnie jak ją poprowadzisz skończy się na upadku do elfickiej łaźni (niestety na wspólną kąpiel z królobójcą nie będzie czasu). Będziesz musiał jednak wybrać:

  • Podasz miecz Iorwethowi.
  • Pomożesz Roche'owi.

Uwaga! Masz ograniczony czas na podjęcie decyzji!

Uwaga! W zależności od podjętej decyzji zmienia się minimalnie dalszy przebieg pierwszego aktu. W zadaniu Gdzie jest Triss Merigold? po powrocie do Flotsam zastaniesz albo pogrom (podałeś miecz Iorwethowi) bądź ucztę (pomogłeś Roche'owi). W przypadku pogromu minimalnie utrudniona jest część zadania z odszukaniem Cedrica po śladach krwi.

Uwaga! Jeśli pomogłeś Roche'owi, w zadaniu Gdzie jest Triss Merigold?, podczas poszukiwań Cedrica natkniesz się na niewielki oddział Scoia'tael w lesie. Ponadto, jeśli postanowisz następnie podążyć ścieżką Iorwetha (Na rozstajach: Scoia'tael), w elfickich ruinach spotkasz Zoltana, nie będziesz mógł również obrać łatwiejszej ścieżki w zadaniu Pływające więzienie.

Krok 8: Pokonaj Letho

Walka z Letho jest bardzo wymagająca na wyższych poziomach trudności - Zabójcy królów (kroki 7 - 8) | Akt 1 - zadania główne w Wiedźmin 2 - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poradnik do gry

Walka z Letho jest bardzo wymagająca na wyższych poziomach trudności. Przede wszystkim liczy się fakt, że walczysz przeciwko innemu wiedźminowi. Letho stosuje takie same sztuczki, którymi Ty również władasz, z tym, że niekiedy w mocniejszej formie. Przede wszystkim staraj się posiadać aktywną ochronę znaku Quen na sobie. Jeśli Twój przeciwnik również ją posiada, uważaj z atakami - gdy tylko jakiś wykonasz szybko zablokuj wyprowadzony przez oponenta cios. Letho nie patyczkuje się i używa także Igni, Aard a nawet granatów. Musisz często uskakiwać. Wyprowadzanie większej ilości ataków może się kiepsko skończyć - unik, atak, unik jest bardzo dobrą taktyką. Znak Yrden nie zawsze działa na Letho tak jak powinien - niejednokrotnie może się zdarzyć, że przeciwnik nie zostanie unieruchomiony. Walka kończy się, gdy pozbawisz Letho mniej więcej połowę życia.

W pewnym momencie aktywuje się przerywnik filmowy - Zabójcy królów (kroki 7 - 8) | Akt 1 - zadania główne w Wiedźmin 2 - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poradnik do gry

W pewnym momencie aktywuje się przerywnik filmowy. Geralt wytrąci Letho broń z ręki, lecz niestety przegra pojedynek na znak Aard. Z uwagi na przeszłość, królobójca postanowi oszczędzić życie wiedźmina.

Zostaje odblokowane zadanie Gdzie jest Triss Merigold?

Uwaga! Nie zapomnij podnieść swojego miecza, który wytrącił Ci królobójca.