Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 stycznia 2021, 10:35

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2021 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Przed Wami kolejna edycja naszego przeglądu 100 najlepszych gier free to play. Dzisiaj kategoria ta dominuje na rynku pecetowym i mobilnym, oferując liczne produkcje, które bez kompleksów mogą konkurować z pozycjami pudełkowymi. Także coraz popularniejszy e-sport obejmuje swym zasięgiem głównie gry free to play z mikropłatnościami.

Tworząc tę listę, zignorowaliśmy darmowe produkcje dla jednego gracza pozbawione komponentów sieciowych, takie jak np. Dwarf Fortress czy The Dark Mod (im poświęciliśmy osobny tekst). Ponadto braliśmy pod uwagę tylko te najlepsze darmowe gry, które wciąż są dostępne na rynku, a w przypadku pozycji multiplayerowych nadal posiadają na tyle dużą społeczność, by nie było problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy.

Najlepsze gry w liczbie 100 – dla każdego coś miłego. - Najlepsze darmowe gry 2021 roku - top 100 gier free-to-play - dokument - 2021-01-31
Najlepsze gry w liczbie 100 – dla każdego coś miłego.

Zdecydowaliśmy się aktualizować nasze zestawienie co roku, gdyż na rynku free-to-play dwanaście miesięcy to szmat czasu. Gry znikają, pojawiają się nowe hity, część dawnej klasyki traci popularność, a inne tytuły przeżywają zaskakujący renesans. Tegoroczna lista jest tego dobitnym przykładem.

AKTUALIZACJA 2021

W styczniu 2021 roku zaktualizowaliśmy nasz artykuł o 100 fajnych darmowych grach. Tradycyjnie w zestawieniu zaszło sporo zmian. Wiele gier trafiło na niższe pozycje z powodu spadku popularności i tempa aktualizacji. Inne awansowały – dzięki ogromnemu wysiłkowi autorów włożonemu w rozwój tych projektów.

Na liście pojawili się mocni debiutanci, tacy jak Valorant, Call of Duty: Warzone czy Genshin Impact. Inne tytuły, w tym Destiny 2, zaliczyły spadki w wyniku nieudanych zmian wprowadzonych przez twórców lub w związku z topniejącą społecznością graczy.

Ustalając na nowo kolejność w rankingu, przeanalizowaliśmy Waszą aktywność w naszym serwisie, jak również wyniki ankiety dostępnej pod zeszłorocznym wydaniem tego artykułu, głosy w której oddawaliście przez cały rok. Do tego doszły opinie redaktorów serwisu GRYOnline.pl i analiza popularności gier na liście, a także poziomu ich wsparcia przez deweloperów.

  1. Lubisz gry RPG? Zobacz nasze zestawienie 100 najlepszych erpegów
  2. Zastanawiasz się, w co zagrać? Rzuć okiem na nasze zestawienie najlepszych gier dekady
TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
24,2%
CSGO
21,2%
Fortnite: Battle Royale
9,6%
Genshin Impact
5,8%
Roblox
5,1%
Call of Duty: Warzone
4,3%
World of Tanks
4%
Valorant
3,7%
Path of Exile
3,3%
Apex Legends
3,2%
War Thunder
2,4%
Among Us
2,3%
Team Fortress 2
2,1%
Warframe
2,1%
Star Wars: The Old Republic
1,4%
Paladins
1,2%
World of Warships
1,1%
Hearthstone
1%
Dota 2
1%
Teamfight Tactics
1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Among Us

Among Us

World of Tanks

World of Tanks

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Tibia

Tibia

Dota 2

Dota 2

Metin2

Metin2

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Ponad 70 darmowych gier na PC bez mikropłatności
Ponad 70 darmowych gier na PC bez mikropłatności

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.

Gry, których gracze nie chcieli nawet za darmo
Gry, których gracze nie chcieli nawet za darmo

Wydawać by się mogło, że udostępnienie swojej gry za darmo, to ostatnia deska ratunku, która zawsze działa. Okazuje się jednak, że niektórym produkcjom nawet to nie pomogło przetrwać.