Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 28 stycznia 2022, 17:42

Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Przed Wami kolejna edycja naszego przeglądu 100 najlepszych gier free-to-play. Dzisiaj kategoria ta dominuje na rynku pecetowym i mobilnym, oferując liczne produkcje, które bez kompleksów mogą konkurować z pozycjami pudełkowymi. Także coraz popularniejszy e-sport obejmuje swym zasięgiem głównie gry free-to-play z mikropłatnościami.

Tworząc tę listę, zignorowaliśmy całkowicie darmowe produkcje, a więc pozbawione mikropłatności, takie jak np. Dwarf Fortress czy The Dark Mod (im poświęciliśmy osobny tekst). Ponadto braliśmy pod uwagę tylko te najlepsze darmowe gry, które wciąż są dostępne na rynku, a w przypadku pozycji multiplayerowych nadal posiadają na tyle dużą społeczność, by nie było problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy.

Najlepsze gry w liczbie 100 – dla każdego coś miłego. - Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play - dokument - 2022-05-31
Najlepsze gry w liczbie 100 – dla każdego coś miłego.

Zdecydowaliśmy się aktualizować nasze zestawienie co roku, gdyż na rynku free-to-play dwanaście miesięcy to szmat czasu. Niektóre gry znikają, pojawiają się nowe hity, część dawnej klasyki traci popularność, a inne tytuły przeżywają zaskakujący renesans. Tegoroczna lista jest tego dobitnym przykładem.

AKTUALIZACJA 2022

W styczniu 2022 roku zaktualizowaliśmy nasz artykuł o 100 fajnych darmowych grach. Tradycyjnie w zestawieniu zaszło sporo zmian. Wiele gier trafiło na niższe pozycje z powodu spadku popularności i tempa aktualizacji. Inne awansowały – dzięki ogromnemu wysiłkowi autorów włożonemu w rozwój tych projektów.

Na liście pojawili się mocni debiutanci, tacy jak Halo: Infinite, Bloons TD Battles 2 czy PUBG: Battlegrounds. Inne tytuły, w tym Dota Underlords, zaliczyły spadki z powodu braku dobrych perspektyw na przyszłość.

Ustalając na nowo kolejność w rankingu, przeanalizowaliśmy Waszą aktywność w naszym serwisie, jak również wyniki ankiety dostępnej pod zeszłorocznym wydaniem tego artykułu, głosy w której oddawaliście przez cały rok. Do tego doszły opinie redaktorów serwisu GRYOnline.pl i analiza popularności gier na liście, a także poziomu ich wsparcia przez deweloperów.

  1. Lubisz gry RPG? Zobacz nasze zestawienie 100 najlepszych „erpegów”
  2. Zastanawiasz się, w co zagrać? Rzuć okiem na nasze zestawienie najlepszych gier dekady
TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
22,8%
CSGO
20,8%
Fortnite: Battle Royale
10,8%
Genshin Impact
6,7%
Roblox
6%
Valorant
5,5%
World of Tanks
4,3%
Call of Duty: Warzone
3,5%
Apex Legends
2,7%
War Thunder
2,3%
Path of Exile
2,2%
Team Fortress 2
2,1%
Among Us
2%
Warframe
1,9%
Star Wars: The Old Republic
1,3%
Paladins
1,2%
Dota 2
1,1%
World of Warships
1%
Teamfight Tactics
1%
Hearthstone
1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Path of Exile

Path of Exile

World of Tanks

World of Tanks

Warframe

Warframe

Among Us

Among Us

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Tibia

Tibia

Fortnite: Ratowanie świata

Fortnite: Ratowanie świata

Dota 2

Dota 2

Metin2

Metin2

Gry maja - w co zagramy w maju 2022
Gry maja - w co zagramy w maju 2022

Kalendarz mówi, że wiosna w pełni i niedługo już lato, ale za oknem jakoś nie widać fantastycznej pogody. Na szczęście, jeśli chodzi o gry, sytuacja jest znacznie cieplejsza – w maju 2022 roku nie zabraknie dobrych produkcji.

Growa odwilż rozpoczęta - marzec 2022 również nie zawodzi!
Growa odwilż rozpoczęta - marzec 2022 również nie zawodzi!

Pierwsze miesiące 2022 roku były niezwykle owocne w dobre gry. I wszystko wskazuje na to, że trend ten utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Marzec bowiem również „oddaje” – może nie jest tak obficie, jak w lutym, ale interesujących tytułów nie brak!

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.