Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 13 stycznia 2023, 16:23

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2023 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Przed Wami kolejna edycja naszego przeglądu 100 najlepszych gier free-to-play. Dzisiaj kategoria ta dominuje na rynku pecetowym i mobilnym, oferując liczne produkcje, które bez kompleksów mogą konkurować z pozycjami pudełkowymi. Także coraz popularniejszy e-sport obejmuje swym zasięgiem głównie gry free-to-play z mikropłatnościami.

Tworząc tę listę, zignorowaliśmy całkowicie darmowe produkcje, a więc pozbawione mikropłatności, takie jak np. Dwarf Fortress czy The Dark Mod (im poświęciliśmy osobny tekst). Ponadto braliśmy pod uwagę tylko te najlepsze darmowe gry, które wciąż są dostępne na rynku, a w przypadku pozycji multiplayerowych nadal posiadają na tyle dużą społeczność, by nie było problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy.

Najlepsze gry w liczbie 100 – dla każdego coś miłego. - Najlepsze darmowe gry 2023 roku - top 100 gier free-to-play - dokument - 2023-01-13
Najlepsze gry w liczbie 100 – dla każdego coś miłego.

Zdecydowaliśmy się aktualizować nasze zestawienie co roku, gdyż na rynku free-to-play dwanaście miesięcy to szmat czasu. Niektóre gry znikają, pojawiają się nowe hity, część dawnej klasyki traci popularność, a inne tytuły przeżywają zaskakujący renesans. Tegoroczna lista jest tego dobitnym przykładem.

AKTUALIZACJA 2023

Styczeń każdego roku to czas, w którym aktualizujemy ranking 100 fajnych, darmowych gier. Na początku 2023 roku dodaliśmy do zestawienia 6 nowych tytułów. Zastąpiły one produkcje z najmniejszą bazą graczy. Wśród pozycji goszczących na liście po raz pierwszy pojawiły się takie hity jak Lost Ark oraz The Sims 4. Aktualizacją artykułu zajął się Mateusz "rassi" Ługowik.

  1. Lubisz gry RPG? Zobacz nasze zestawienie 100 najlepszych „erpegów”
  2. Zastanawiasz się, w co zagrać? Rzuć okiem na nasze zestawienie najlepszych gier dekady

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej

League of Legends

League of Legends

Path of Exile

Path of Exile

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

World of Tanks

World of Tanks

Among Us

Among Us

Warframe

Warframe

Dota 2

Dota 2

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Tibia

Tibia

Metin2

Metin2

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023. Artykuł będzie cyklicznie aktualizowany o kolejne tytuły.

Gry września 2023 - Starfield, Gothic i Cyberpunk pozdrawiają!
Gry września 2023 - Starfield, Gothic i Cyberpunk pozdrawiają!

Pora kończyć wakacje, bo nadszedł czas zalewu nowych gier. We wrześniu będzie w czym wybierać, przy czym dla wielu osób miesiąc ten to w zasadzie starcie dwóch tytułów. Bez obaw jednak – każdy znajdzie coś dla siebie, również w strefie indie.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.