Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Finals (PC)
OkładkaThe Finals (PC)

The Finals PC

Multiplayerowy FPS od Embark Studios – weteranów gatunku, którzy wcześniej pracowali m.in. nad serią Battlefield. W The Finals bierzemy udział w dynamicznych starciach na arenach, w trakcie których eliminujemy przeciwników na możliwie najbardziej widowiskowe sposoby.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Finals Premiera PC

Alpha Test

29września2022

Zapisy na Steamie.

2023

Steam

2023

producent: Embark Studios wydawca: Embark Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Finals jest multiplayerowym FPS-em dystrybuowanym w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Produkcja została opracowana przez zespół Embark Studios – szwedzkie studio deweloperskie, założone przez gatunkowych weteranów, którzy wcześniej pracowali między innymi nad serią Battlefield.

Fabuła

Tytułowe The Finals jest największym bitewnym show na świecie, którego uczestnicy walczą na arenach inspirowanych prawdziwymi miejscami. Chcąc zdobyć uznanie widzów, a co za tym idzie – światową sławę – zawodnicy muszą wykazywać się wyobraźnią i kreatywnością, do pokonywania przeciwników wykorzystując zarówno broń, jak i same areny.

Mechanika

W The Finals akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki są multiplayerowe potyczki, w trakcie których walczymy o zwycięstwo na różnorodnych arenach. To, w jaki sposób eliminujemy przeciwników, zależy wyłącznie od nas. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by skupić się wyłącznie na strzelaniu i korzystaniu z różnorodnych gadżetów bądź podkradaniu się do wrogów i zabijaniu ich po cichu przy pomocy broni białej, produkcja umożliwia nam wykazywanie się znacznie większą kreatywnością.

Areny przygotowano w taki sposób, by również mogły stanowić naszą broń. Poszczególne elementy lokacji są podatne na zniszczenia, co znacznie zwiększa wachlarz naszych możliwości. Jako że widowiskowe zwalenie komuś na głowę całego budynku spotyka się tu ze znacznie większym uznaniem ze strony widzów niż standardowe wypróżnienie magazynka, rachunek jest oczywisty. Należy jednak pamiętać, że dokładnie takie same możliwości mają nasi przeciwnicy.

Tryby gry

The Finals pozwala wyłącznie na multiplayerową rozgrywkę.

Kwestie techniczne

The Finals może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Dodatkowo mocną stroną gry jest realistyczna destrukcja otoczenia.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Finals: 16+