Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 9 lutego 2024, 16:04

autor: Adrian Werner

6. World of Tanks (WoT). TOP 100 najlepszych gier free-to-play

Spis treści

6. World of Tanks (WoT)

WORLD OF TANKS W SKRÓCIE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platforma: PC (konsolowa wersja Mercenaries dostępna jest na X360, PS4, PS5 i XOne)
  3. Data premiery: sierpień 2010

World of Tanks koncentruje się na sieciowych bitwach pancernych, co mogłoby wydawać się niszową tematyką, ale połączenie modelu free-to-play z mocno zręcznościową rozgrywką uczyniło z gry gigantyczny przebój, który mimo upływu lat pozostaje jednym z najbardziej dochodowych tytułów w kategorii darmowej z mikropłatnościami.

Utrzymanie się na szczycie tak długo nie byłoby możliwe, gdyby nie masa pracy włożonej w rozwój tej produkcji. Od dnia premiery World of Tanks przeszło wielką metamorfozę, zyskując zatrzęsienie nowych czołgów, map i trybów, a do tego ulepszeniu uległ praktycznie każdy element, poczynając od rozgrywki aż po grafikę. Nie do przecenienia jest także agresywna promocja. WoT to jedna z najbardziej aktywnych pozycji w e-sporcie, stale obecna – zwłaszcza w naszej części świata – na turniejach.

World of Tanks nie jest oczywiście pozbawione wad. Największą stanowi wciąż model mikropłatności. Na optymalną zabawę trzeba wydać całkiem sporo grosza. Choć z drugiej strony jest to także tytuł, który zaprojektowano z myślą o trochę starszych i tym samym bardziej majętnych użytkownikach niż standard w grach free-to-play, a młodsi zawsze mogą pogrindować. Jednak zdecydowanie nie polecamy go osobom niegotowym na dużą inwestycję czasu lub pieniędzy.

Jeśli chodzi o rozwój, gra nie zwalnia tempa. Rok 2023 był kolejnym obfitującym w atrakcje dla fanów World of Tanks. Otrzymali m.in. nowe mapy i czołgi.

  1. Więcej o grze World of Tanks

Waszym zdaniem:

World of Tanks to dobra, sieciowa gra, dzięki której potrafię odróżnić tygrysa od pantery. Kiedyś spędzałem w niej tyle czasu, że rodzina wypuściła za mną listy gończe. Warto spróbować, nawet jeśli nie lubisz F2P, choć należy pamiętać, że właściwa zabawa zaczyna się na wyższych tierach. Jeśli nie spodoba Ci się sama gra, to do gustu przypadnie Ci bardzo rozbudowane, empatyczne i miłe community, które z pewnością zna Twoją mamę.

reksio

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.