Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 9 lutego 2024, 16:04

autor: Adrian Werner

9. Apex Legends. TOP 100 najlepszych gier free-to-play

Spis treści

9. Apex Legends

APEX LEGENDS W SKRÓCIE

  1. Gatunek: FPS
  2. Platformy: PC, XOne, PS4, Switch, PS5, XSX
  3. Data premiery: 4 lutego 2019

Kolejna pozycja na liście to Apex Legends. To zaskakujący przebój, którego wydania nie poprzedziła żadna kampania reklamowa. Autorzy (ludzie od serii Titanfall) wypuścili tę produkcję zaraz po jej ujawnieniu i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Apex Legends to strzelanka typu battle royale, jednak odbiegająca w pewnym stopniu od standardów gatunku. Nie walczymy tutaj samotnie, tylko w trzyosobowych drużynach. Ponadto do wyboru mamy bogatą galerię postaci o mocno odmiennych zdolnościach.

Te ciekawe rozwiązania na nic by się jednak zdały, gdyby nie doskonała mechanika. Systemy poruszania się, walki i komunikacji w drużynie są wprost wyśmienite, imponuje również zbalansowanie. Podczas zabawy trudno oderwać się od ekranu i niejeden gracz zarwał wiele nocy za sprawą tego tytułu.

Apex Legends zadebiutowało bardzo mocno, ale potem wyraźnie osłabło. Przez pewien czas wydawało się nawet, że trend spadkowy się utrzyma, na szczęście autorom udało się ustabilizować liczbę grających. Pozycja ta mocno skorzystała także na debiucie na Steamie, co nastąpiło w listopadzie 2020 roku. W 2021 roku pojawiły się sezony 12, 13, 14 i 15, a każdy z nich przyniósł nowe postacie, dodatkowe gadżety i zmiany na mapach. Obecnie rozgrywany jest sezon 19, a za chwile zacznie się 20.

  1. Więcej o grze Apex Legends

Waszym zdaniem:

System komunikacji jest REWELACYJNY. Jestem zaskoczony, że tak – wydawać by się mogło – oczywistej rzeczy ze świeczką szukać w grach multi.

grzelulukas

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.