Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 9 lutego 2024, 16:04

autor: Adrian Werner

10. Halo Infinite. TOP 100 najlepszych gier free-to-play

Spis treści

10. Halo Infinite

HALO INFINITE W SKRÓCIE

  1. Producent: 343 Industries
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Platformy: PC, XOne, XSX
  4. Data premiery: 15 listopada 2021 (otwarta beta multiplayera)

Halo Infinite okazało się jedną z najlepszych gier końcówki 2021 roku. Model wydania tej produkcji był nietypowy. Moduł multiplayer udostępniony został jako free-to-play, natomiast kampania jest płatna.

Co ważne, nie odbiło się to na jakości produktu. Seria należy do absolutnej czołówki sieciowych FPS-ów, a Halo Infinite dumnie kontynuuje tę tradycję. Otrzymaliśmy projekt stanowiący połączenie najlepszych elementów wcześniejszych odsłon cyklu. Całość odwołuje się do klasycznego Halo 3, a jednocześnie dorzuca do tego m.in. sprint czy celowanie ironsight z nowszych części. Nie jest to jednak tylko koktajl, na który składają się stare rozwiązania. Autorzy wprowadzili również sporo nowości, w tym mocno ulepszony system ruchu i linkę z hakiem, dzięki czemu całość okazuje się świeża.

Zalety Halo Infinite można by wymieniać bez końca. Walki są dynamiczne, korzystanie z broni sprawia masę frajdy, a mapy wydają się różnorodne i bardzo dobrze zbalansowane. Do tego wiadomo, że gra będzie rozwijana przez długie lata.

Trzeba dodać, że niektóre elementy wymagają jeszcze dopracowania, ale twórcy nie ignorują głosów społeczności i starają się spełniać jej życzenia np. wprowadzając duże obniżki w wirtualnym sklepiku.

Wszystko to w sumie czyni Halo Infinite jedną z najlepszych strzelanek F2P na rynku. Jeżeli lubicie sieciowe FPS-y, zwłaszcza w klimatach science fiction, produkcja ta zapewni Wam długie miesiące, jeśli nie lata, zabawy na najwyższym poziomie.

  1. Więcej o grze Halo Infinite

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.