Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 9 lutego 2024, 16:04

autor: Adrian Werner

14. Roblox. TOP 100 najlepszych gier free-to-play

Spis treści

14. Roblox

ROBLOX W SKRÓCIE

  1. Gatunek: piaskownica
  2. Platformy: PC, XOne, iOS, AND, PS4, PS5
  3. Data premiery: sierpień 2006

Branża gier co chwilę zachwyca się nowymi rekordami Minecrafta. Te są imponujące jak diabli, ale przebojowi studia Mojang po piętach od dłuższego czasu depcze Roblox, na serwery którego każdego dnia logują się miliony ludzi.

Tytuł ten jest unikatowy, gdyż stanowi coś w rodzaju sieciowej platformy, w ramach której użytkownicy mogą tworzyć własne gry. Projekt nie tylko oferuje potężne narzędzia (przypomina to uproszczoną wersję typowego silnika w stylu Unity), zapewniające praktycznie nieograniczoną swobodę kreatywną, oraz systemy pozwalające na łatwe dzielenie się swoimi pracami z innymi ludźmi, ale również pozwala twórcom zarabiać na swoich dziełach.

W wirtualnym uniwersum Robloxa można znaleźć praktycznie wszystkie gatunki gier. Narzędzia są proste w użyciu, oferując przy tym zaskakująco dużo możliwości, a społeczność okazuje się bardzo przyjazna. Do tego autorzy dbają o zasilanie swojej produkcji nowymi elementami.

  1. Więcej o grze Roblox

13. Team Fortress 2

TEAM FORTRESS 2 W SKRÓCIE

  1. Gatunek: FPS
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: październik 2007

W tym roku Team Fortress 2 obchodzić będzie swoje siedemnaste urodziny, a mimo to wciąż jest jedną z najpopularniejszych strzelanek na rynku, praktycznie nie znikając z pierwszej dziesiątki tytułów cieszących się największą liczbą graczy w serwisie Steam.

Team Fortress 2 spopularyzowało FPS-y z różnorodnymi postaciami o wyrazistych charakterach (hero shooter) i wciąż jest jednym z najlepszych reprezentantów tego gatunku. Klasy są unikatowe, każda okazuje się fajna, a gra oferuje obszerny wybór trybów i map. Do tego kreskówkowa stylistyka sprawia, że wciąż prezentuje się atrakcyjnie pod względem graficznym.

Co ważne, gra ostatnio wyraźnie odżyła za sprawą aktualizacji. Poprawiane są błędy i balans rozgrywki, a co pewien czas pojawiają się oficjalne wersje fanowskich map. Nie ma tu mowy o poziomie wsparcia innych hitów F2P, ale produkcja ta żyje i ma się całkiem dobrze. TF2 to po prostu gra, która ani myśli umierać.

  1. Więcej o grze Team Fortress 2

Waszym zdaniem:

I <3 TF2.

doxa18

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.