Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 9 lutego 2024, 16:04

autor: Adrian Werner

1. LoL. TOP 100 najlepszych gier free-to-play

Spis treści

1. LoL

LEAGUE OF LEGENDS W SKRÓCIE

  1. Gatunek: MOBA
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: październik 2009

W tym zestawieniu pojawiło się sporo gier MOBA, ale w tej kategorii król jest tyko jeden. League of Legends kompletnie zdominowało ten gatunek i nie wydaje się, aby w najbliższych latach ktokolwiek miał szanse na zdetronizowanie przeboju studia Riot Games.

Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. Twórcy jako jedni z pierwszych zadebiutowali na rynku, oferując rozwinięcie pomysłów z moda DotA Allstars, i każdy, kto pojawił się po nich, znalazł się od razu na przegranej pozycji. Gry typu MOBA wymagają dużej inwestycji czasu, więc zaczynanie od zera z nowym tytułem jest czymś, na co wielu graczy nie ma ochoty. Oczywiście nie miałoby to znaczenia, gdyby gra nie była po prostu bardzo dobra, a taka właśnie jest. League of Legends oferuje bogactwo bohaterów i skórek oraz całkiem sporo trybów rozgrywki. Do tego jest produkcją znacznie łatwiejszą do opanowania niż Dota 2.

Jak każda dobra gra w kategorii free-to-play League of Legends cały czas się rozwija, wprowadzając nowe postacie i funkcje. Do sukcesu tego tytułu przyczynia się także e-sport, w którym League of Legends pozostaje najbardziej popularną dyscypliną. Finał turnieju World Championship 2021 oglądały rekordowe 4 miliony graczy.

Lata mijają, a pozycja LoL-a na rynku pozostaje niezagrożona. Produkcja ta wciąż jest liderem F2P na PC i rozwija się w wyśmienitym tempie (w 2023 roku wypuszczono ok. 150 skórek).

  1. Więcej o grze League of Legends

Waszym zdaniem:

League of Legends jest znakomitą grą zespołową pełną taktyki oraz podejmowania decyzji. Jeżeli zrozumiesz podstawy gry i znajdziesz wśród 100 bohaterów swojego ulubionego, to nie ma opcji, żebyś nie wciągnął się w tę kozacką rozgrywkę! Polecam wszystkim.

FrilYT

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.