Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2009, 12:50

autor: Piotr "Jiker" Doroń

Wieści ze świata (Windows 7, Mortal Kombat, Fallout 3) 26/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ceny Windows 7, aktualizacja Left 4 Dead, edytor map do Dawn of War II potwierdzony, pierwsze DLC do Fallout 3 na PS3 niemal ukończone, zapowiedź turowej strategii Field of Glory i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ceny Windows 7, aktualizacja Left 4 Dead, edytor map do Dawn of War II potwierdzony, pierwsze DLC do Fallout 3 na PS3 niemal ukończone, zapowiedź turowej strategii Field of Glory i inne. Zapraszamy do lektury.

Windows 7

Poznaliśmy ceny nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 7, którego premiera ma się odbyć w październiku. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zapłacą za poszczególne edycje następujące sumy: Windows 7 Home Premium – 199,99 dolarów, Windows 7 Professional Edition – 299,99 dolarów, Windows 7 Ultimate – 319,99 dolarów. W przypadku, gdy klient jest posiadaczem Windowsa Vista lub XP, aktualizacja do poszczególnych edycji Windows 7 będzie go kosztować odpowiednio 119,99 dolarów, 199,99 dolarów i 219,99 dolarów.

Zdecydowanie lepszą ofertę stanowią zamówienia przedpremierowe. Otóż Amerykanie będą mogli ich dokonywać w okresie od dzisiaj do 11 lipca. Edycja Home Premium kosztuje w takim wypadku jedynie 49,99 dolarów, a Professional Edition 99,99 dolarów.

Równie ciekawie prezentują się ceny w przypadku zamówień przedpremierowych w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. W przypadku gdybyście zdecydowali się na zakup systemu w tamtejszych wersjach, będzie Was to kosztować 49,99 euro (około 225 złotych) lub 109,99 euro (około 500 złotych). Są to oczywiście kwoty dużo niższe aniżeli w przypadku poprzedniego systemu, Visty. Duża w tym zasługa antymonopolowych działań Komisji Europejskiej, które po części zmusiły Microsoft do podjęcia odpowiednich kroków.

Left 4 Dead

Firma Valve wypuściła, zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami, uaktualnienie Left 4 Dead, którego głównym elementem jest wsparcie dla materiałów tworzonych przez samych graczy. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Mortal Kombat

Lawrence Kasanoff, producent dwóch filmów z serii Mortal Kombat (z 1995 i 1997 roku) i właściciel firmy Threshold Entertainment, zdecydował się na złożenie pozwu mającego zablokować przejęcie Midway przez koncern Warner Bros. Kasanoff jest właścicielem praw do tworzenia filmów i seriali telewizyjnych na licencji MK. Za pośrednictwem sądu pragnie on chronić posiadane przez siebie prawa do marki.

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Firma Relic Entertainment potwierdziła wczorajsze wiadomości, z których wynikało, że w ramach aktualizacji There is Only War do strategii Warhammer 40,000: Dawn of War II zawarty zostanie również edytor map. Umożliwi on nam tworzenie lokacji przeznaczonych do zmagań dwóch, czterech, a nawet sześciu graczy. Narzędzie będzie całkiem rozbudowane – pozwoli na deformacje terenu, rozmieszczenie budynków i innych obiektów, wybór warunków atmosferycznych oraz rozmiaru mapy. Premiera aktualizacji nastąpi jeszcze tego lata.

Crackdown 2

Nad drugą odsłoną cyklu Crackdown pracuje aż połowa ekipy Realtime Studios,odpowiedzialnej za zaprojektowanie odsłony pierwszej. Są wśród nich osoby specjalizujące się w niemal każdej dziedzinie dewelopingu gier. Przedstawiciele nowego producenta – Ruffian Studios – poinformowali dodatkowo, że w grze odwiedzimy ponownie Pacific City. Historia osadzona zostanie jednak w odmiennej przestrzeni czasowej. Premiera Crackdown 2 nastąpi w przyszłym roku.

Gobliiins 4

Część posiadaczy Gobliiiins 4, najnowszej odsłony popularnego cyklu przygodówek, otrzymała możliwość zaopatrzenia się w trzy pierwsze odsłony serii. Szczęśliwcami są klienci serwisów dystrybucji cyfrowej GamersGate oraz platformy Impulse. Aby uruchomić każdą z historycznych przygodówek, trzeba najpierw zaopatrzyć się w jedną z nowszych wersji programu ScummVM.

Fallout 3

Pete Hines z Bethesdy oświadczył w rozmowie z Eurogamerem, że pierwszy dodatek do Fallout 3 w wersji na PlayStation 3 – Operation: Anchorage – jest już niemal gotowy. Według ostatnich informacji owe DLC powinno trafić do oferty PlayStation Network jeszcze w czerwcu.

Field of Glory

Firmy Slitherine i Hexwar przekazały pierwsze informacje o pecetowej, turowej strategii Field of Glory – komputerowej odsłonie popularnej planszowej gry wojennej. Produkcja opowiadać będzie o czasach rozkwitu Imperium Rzymskiego. Twórcy odtworzą w niej dwanaście długich bitew oraz oddadzą do naszej dyspozycji m.in. opcję dla dwóch osób.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Colin McRae: DiRT 2

Unbound Saga

The Punisher: No Mercy

Battlefield 1943

Empire: Total War

Pangya: Fantasy Golf

Superstars V8 Racing

Scribblenauts

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Zeno Clash - The Pit DLC

Transformers: Revenge of the Fallen

Gramy w Max Payne Gramy!

Hysteria Hospital: Emergency Ward

Battlefield Heroes

Call of Juarez: Więzy Krwi

Mytheon

Overlord: Minions

gry