Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka Pangya: Fantasy Golf (PSP)

Pangya: Fantasy Golf PSP

Przeznaczona na przenośną konsolę Sony usprawniona wersja sieciowego zręcznościowego golfa utrzymanego klimatach fantasy. Zawody rozgrywane są na tytułowej wyspie, na której rywalizuje o zwycięstwo 18 zawodników, każdy z własną historią i umiejętnościami.

Sportowe | golf | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Pangya: Fantasy Golf (PSP)

producent: Ntreev Soft

wydawca: TOMY

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

23czerwca2009

Ntreev Soft opracowało swój pierwszy tytuł na PSP. Autorzy przenieśli do świata konsol znany do tej pory tylko użytkownikom komputerów z Ameryki i Azji Pangya: Fantasy Golf.

Zawody golfowe rozgrywane są na tytułowej wyspie Pangya, na której rywalizuje o zwycięstwo 18 zawodników. Twórcy dla każdej postaci przygotowali własną historię, którą gracze poznają w ramach kolejnych turniejów. Prócz trybu fabularnego do dyspozycji użytkowników konsoli Sony oddano także możliwość rozegrania jednej partii, walki w określonych zawodach oraz w trybie wieloosobowym. W tym ostatnim przez Wi-Fi może rywalizować ze sobą nawet osiem osób.

Autorzy nie zrezygnowali z licznych bonusów i elementów do odkrycia. Każdą z postaci można dowolnie ubrać i indywidualnie dobrać dla niej sprzęt. Nie zabrakło też dodatkowych punktów poprawiających statystyki golfistów. Łącznie liczba różnych dodatków dla bohaterów zamyka się w liczbie tysiąca.

Pangya: Fantasy Golf na PSP, podobnie jak wersja na komputery osobiste, cechuje się kolorową, przypominającą japońskie animacje, grafiką. Postacie są narysowane w nieco karykaturalnym stylu, a sama rozgrywka obfituje w kolorowe rozbłyski i przerysowane efekty uderzeń. Nie brakuje też absurdalnych bohaterów oraz zaskakujących przedmiotów służących za kije. Wszystko to ma bezpośredni związek z systemem gry, który stawia na zabawę i opiera się na prostych zasadach. Produkcji bardzo daleko do standardowej symulacji golfa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Pangya: Fantasy Golf

Wymagania wiekowe Pangya: Fantasy Golf

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pangya: Fantasy Golf

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB