Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2009, 13:55

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o następcy PSP, spadek kosztów produkcji Wii, trzecia produkcja Cryptic Studios, świetne wyniki Singstara na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o następcy PSP, spadek kosztów produkcji Wii, trzecia produkcja Cryptic Studios, świetne wyniki Singstara na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

PSP

W sieci pojawiły się kolejne plotki o następcy PSP. Z informacji ujawnionych przez anonimowego pracownika koncernu Sony wynika, że konsola ma posiadać wysuwany, dotykowy ekran i ukryte pod nim gałki analogowe oraz pozostałe, standardowe przyciski obecne również w pierwszym PSP. PSP 2 ma być pozbawione napędu UMD – gry będą pobierane i zapisywane na kartach pamięci.

Section 8

Twórcy futurystycznej strzelaniny Section 8, studio TimeGate, złożyli w amerykańskim sądzie kolejny pozew o naruszenie praw autorskich. Został on wymierzony w firmy Paramount Digital Entertainment oraz Paramount Pictures, które nielegalnie wykorzystały tytuł produkcji do określenia swojej nowej, interaktywnej gry przeglądarkowej. Section 8 zostanie wydane jeszcze w tym roku, w wersjach na konsolę Xbox 360 i komputery osobiste.

Indiana Jones and the Staff of Kings

Ukończenie gry akcji Indiana Jones and the Staff of Kings w wersji na Nintendo Wii wiązać się będzie z możliwością odblokowania bardzo ciekawego bonusu. Jest nim klasyczna, pecetowa przygodówka Indiana Jones and the Fate of Atlantis, wydana oryginalnie w 1992 roku. Do premiery dzieła LucasArts dojdzie w czerwcu bieżącego roku. Gra zostanie wydana również na PlayStation 2, PSP oraz NDS-a.

Wii

Analitycy donoszą, że koszty produkcji Wii spadły od chwili debiutu platformy aż o 45%. Oczekują tym samym obniżki ceny konsoli, która od 2006 roku utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie. Nintendo chwilowo milczy w tej sprawie.

Cryptic Studios

Cryptic Studios, autorzy Champions Online oraz Star Trek Online, pracują nad jeszcze jedną produkcją, poinformowali przedstawiciele firmy Thomas Foss oraz Jack Emmert. W chwili obecnej jest ona prototypem pełnoprawnego tytułu, a zespół, który ma się zajmować jej dewelopingiem, liczy na razie tylko sześć osób. Nie przeszkodziło to jednak w przekazaniu informacji, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to kolejna gra Cryptic Studios zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności już niedługo.

Halo 3: ODST

Do sieci wyciekły filmy prezentujące w akcji grywalną beta wersję dodatku do trzeciej odsłony HaloHalo 3: ODST. Widzimy na nich, że niektóre opcje są jeszcze niedostępne, lecz z relacji ludzi, którzy uzyskali do niej dostęp, wynika, że można już uruchomić początkowe fragmenty kampanii dla pojedynczego gracza.

Midway

Według nieoficjalnych informacji zakupem firmy Midway zainteresowane są trzy podmioty – firmy Ubisoft, Warner Bros. oraz anonimowy inwestor z Chicago. Podobno największą ochotę na inwestycje posiada drugi z wymienionych koncernów.

WiiWare i DSiWare

Nintendo podzieliło się planami wydawniczymi obejmującymi sieciowe serwisy WiiWare (Wii) oraz DSiWare (DSi). Do końca czerwca w ramach tego pierwszego opublikowane zostaną: Bonsai Barber, Cave Story, Colorz, Crystal Defenders, Icarian: Kindred Spirits, Lit, Overturn: Mecha Wars, Robocalypse: Beaver Defense, Spaceball: Revolution, Squibs Arcade, Swords & Soldiers oraz Water Warfare. Właściciele DSi będą natomiast mogli zakupić i pobrać następujące tytuły: A Little Bit of Dr. Kawashima’s Brain Training: Maths Edition, Art Style: Aquite, Art Style: Picopict, Mighty Flip Champ, Mixed Messages, Pop Superstar: Road to Celebrity oraz Real Football 2009.

Singstar PS3

Sony Computer Entertainment poinformowało, że fani Singstara w wersji dla PlayStation 3 nagrali i opublikowali w serwisie poświęconym grze już ponad 96 tysięcy filmów z własnymi wykonaniami piosenek i wyświetlili je w sumie 10 milionów razy. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w ramach produkcji zostało już opublikowanych 10 tysięcy utworów, z których najpopularniejszą piosenką jest Run autorstwa Leony Lewis.

GamesCom 2009

Targi GamesCom 2009, nowa, europejska impreza poświecona grom organizowana w niemieckiej Kolonii, ma być przedsięwzięciem, które przyćmi rozmachem lipskie Games Convention. Z informacji udostępnionych przez organizatorów dowiedzieliśmy się, że jednym z punktów programu będzie wielki koncert muzyczny (wystąpi m.in. Die Toten Hosen), który oficjalnie otworzy GamesCom 2009. Wejściówki na to wydarzenie będą kosztować 34 euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Trine

Bratz Girlz Really Rock

Class of Heroes

Dziedzictwo Elfów

Go, Diego, Go! Great Dinosaur Rescue

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Dancing Stage SuperNOVA

Dancing Stage Universe 2

X-Men Origins: Wolverine

Steal Princess

Hired Guns: The Jagged Edge

Knights in the Nightmare

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Fallout 3 - The Pitt – video recenzja

Fight Night Round 4

Grand Slam Tennis

Overlord Dark Legend

Sabotage

Assassin's Creed 2

Cross Edge

Earthrise

Ultimate Fighting Championship 2009

Age of Conan: Hyborian Adventures

gry