Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Dance Dance Revolution Universe 2 (X360)

Dancing Stage Universe 2 X360

Dance Dance Revolution Universe 2

Kontynuacja bardzo popularnej gry tanecznej. Na uwagę zasługuje dodanie zupełnie nowego trybu Freestyle, w którym nie trzeba już wykonywać ruchów zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Dance Dance Revolution Universe 2 (X360)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

5grudnia2007

6lutego2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Dance Revolution Universe 2 jest oficjalną kontynuacja gry, która swoją premierę miała na początku 2007 roku. Jest to zarazem kolejna odsłona cieszącej się ogromną popularnością serii, zapoczątkowanej w 1998 roku. Tytuły z serii Dance Dance początkowo ukazywały się wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier. Z czasem zaczęto jednak wydawać je na najpopularniejsze modele konsol. Swoich zręcznościówek z serii Dance Dance doczekali się między innymi posiadacze Xbox’ów, dwóch pierwszych generacji PlayStation, czy zapomnianego już nieco Dreamcasta. Opisywana kontynuacja, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, przygotowana została wyłącznie z myślą o Xboxie 360.

Universe 2 jest typową grą o tematyce tanecznej. Oznacza to, że do zabawy niekoniecznie musimy wykorzystywać standardowy joypad. Produkt ten oferuje bowiem pełne wsparcie dla specjalnie przygotowanych mat, na których ulokowane są pola, reagujące oczywiście na nacisk ze strony gracza. Naszym zadaniem jest wykonywanie ruchów zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Opisywana kontynuacja nie wprowadza pod tym względem żadnych rewolucyjnych zmian, rozwijając jedynie sprawdzone pomysły z pierwszej części.

Kluczowy punkt programu w dalszym ciągu stanowi Quest Mode, czyli coś w rodzaju klasycznego trybu kariery. Do pokonania mamy tu kilkadziesiąt różnych poziomów. W celu dotarcia do kolejnych plansz należy wypełniać postawione przez grę zadania. W trybie tym prowadzimy także własną postać, która w miarę docierania do kolejnych plansz rozwija swoje umiejętności taneczne. Producent zadbał oczywiście o odpowiednio rozbudowany wachlarz piosenek. W grze zawarto zarówno te utwory, które cieszyły się ogromną popularnością w latach 70-tych, 80-tych oraz 90-tych, jak i współczesne hity.

Zupełną nowością jest natomiast tryb o nazwie Freestyle. Powstał on w głównej mierze z myślą o początkujących sympatykach tego typu produkcji. W przeciwieństwie bowiem do klasycznych trybów, w których należy wykonywać ruchy zgodnie z przedstawionym wzorem, w tym przypadku gracz może sobie pozwolić na całkowitą dowolność ruchów. Dance Dance Revolution Universe 2 posiada rozbudowane opcje sieciowe. Do tego celu wykorzystuje się oczywiście usługę Xbox Live. Gracze mogą pobierać z Internetu nowe piosenki, pozyskiwać bonusowe przedmioty, a także przystępować do bezpośrednich pojedynków, mających na celu wyłonienie najlepszego tancerza. Oprawa wizualna gry prezentuje jeszcze wyższy poziom wykonania. Na ekranie obserwujemy ładnie wykonane animacje, dopasowane oczywiście do aktualnie wybranej piosenki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Dancing Stage Universe 2

Klasyfikacja PEGI Dancing Stage Universe 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dancing Stage Universe 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • mata do tańczenia
  • Xbox Live
Zmasowany atak Dance Dance Revolution
Zmasowany atak Dance Dance Revolution

wiadomość16 maja 2008

Konami, w związku ze swoją specjalną imprezą „Konami Gamers Day 2008” ogłosiło aż trzy nowe tytuły ze znanej, taneczno-muzycznej gry Dance Dance Revolution. Znajdą coś dla siebie zarówno posiadacze PS2, Wii, jak i Xboxa 360.

Lista piosenek do Dance Dance Revolution Universe 2
Lista piosenek do Dance Dance Revolution Universe 2

wiadomość26 października 2007

Dance Dance Revolution Universe 2 to najnowsza część popularnej tanecznej serii od Konami, która została zapoczątkowana w 1998 roku. Właśnie opublikowano oficjalną listę piosenek, które znajdą się tym tytule.

Pierwsze informacje nt. nowych odsłon serii Dance Dance Revolution
Pierwsze informacje nt. nowych odsłon serii Dance Dance Revolution

wiadomość11 lipca 2007

Konami opublikowało wreszcie pierwsze szczegóły na temat dwóch kolejnych odsłon serii Dance Dance Revolution. Ujawnione dzisiaj informacje dotyczą dwóch premierowych produktów: DDR Universe 2 na Xboxa 360 oraz DDR SuperNOVA 2, dedykowanego konsoli PlayStation 2.