Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Dance Dance Revolution Universe 2 (X360)
OkładkaDance Dance Revolution Universe 2 (X360)

Dancing Stage Universe 2 X360

Dance Dance Revolution Universe 2

Kontynuacja bardzo popularnej gry tanecznej. Na uwagę zasługuje dodanie zupełnie nowego trybu Freestyle, w którym nie trzeba już wykonywać ruchów zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dancing Stage Universe 2 Premiera X360

5grudnia2007

pudełko PL

6lutego2009

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dancing Stage Universe 2

Guitar Hero III: Legends of Rock

Rock Band

Guitar Hero II

Dance Dance Revolution Universe 2 jest oficjalną kontynuacja gry, która swoją premierę miała na początku 2007 roku. Jest to zarazem kolejna odsłona cieszącej się ogromną popularnością serii, zapoczątkowanej w 1998 roku. Tytuły z serii Dance Dance początkowo ukazywały się wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier. Z czasem zaczęto jednak wydawać je na najpopularniejsze modele konsol. Swoich zręcznościówek z serii Dance Dance doczekali się między innymi posiadacze Xbox’ów, dwóch pierwszych generacji PlayStation, czy zapomnianego już nieco Dreamcasta. Opisywana kontynuacja, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, przygotowana została wyłącznie z myślą o Xboxie 360.

Universe 2 jest typową grą o tematyce tanecznej. Oznacza to, że do zabawy niekoniecznie musimy wykorzystywać standardowy joypad. Produkt ten oferuje bowiem pełne wsparcie dla specjalnie przygotowanych mat, na których ulokowane są pola, reagujące oczywiście na nacisk ze strony gracza. Naszym zadaniem jest wykonywanie ruchów zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Opisywana kontynuacja nie wprowadza pod tym względem żadnych rewolucyjnych zmian, rozwijając jedynie sprawdzone pomysły z pierwszej części.

Kluczowy punkt programu w dalszym ciągu stanowi Quest Mode, czyli coś w rodzaju klasycznego trybu kariery. Do pokonania mamy tu kilkadziesiąt różnych poziomów. W celu dotarcia do kolejnych plansz należy wypełniać postawione przez grę zadania. W trybie tym prowadzimy także własną postać, która w miarę docierania do kolejnych plansz rozwija swoje umiejętności taneczne. Producent zadbał oczywiście o odpowiednio rozbudowany wachlarz piosenek. W grze zawarto zarówno te utwory, które cieszyły się ogromną popularnością w latach 70-tych, 80-tych oraz 90-tych, jak i współczesne hity.

Zupełną nowością jest natomiast tryb o nazwie Freestyle. Powstał on w głównej mierze z myślą o początkujących sympatykach tego typu produkcji. W przeciwieństwie bowiem do klasycznych trybów, w których należy wykonywać ruchy zgodnie z przedstawionym wzorem, w tym przypadku gracz może sobie pozwolić na całkowitą dowolność ruchów. Dance Dance Revolution Universe 2 posiada rozbudowane opcje sieciowe. Do tego celu wykorzystuje się oczywiście usługę Xbox Live. Gracze mogą pobierać z Internetu nowe piosenki, pozyskiwać bonusowe przedmioty, a także przystępować do bezpośrednich pojedynków, mających na celu wyłonienie najlepszego tancerza. Oprawa wizualna gry prezentuje jeszcze wyższy poziom wykonania. Na ekranie obserwujemy ładnie wykonane animacje, dopasowane oczywiście do aktualnie wybranej piosenki.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Dancing Stage Universe 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dancing Stage Universe 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • mata do tańczenia
  • Xbox Live