Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2008, 10:05

autor: Maciej Jałowiec

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: edytor map do Far Cry 2, obostrzenia w Niemczech, Dennis Dyack dementuje plotki odnośnie Too Human na PC, premiera dema SBK 08, Galaga Legions wkrótce na Xbox Live Arcade i premiera gry Video Strip Poker Boys. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: edytor map do Far Cry 2, obostrzenia w Niemczech, Dennis Dyack dementuje plotki odnośnie Too Human na PC, premiera dema SBK 08, Galaga Legions wkrótce na Xbox Live Arcade i premiera gry Video Strip Poker Boys. Życzymy miłej lektury.

Far Cry 2

Ubisoft przekazał serwisowi Eurogamer informację o tym, że wypuszczony zostanie edytor map do nadchodzącej w tym roku gry zatytułowanej Far Cry 2. Wiadomość dotyczy wersji na konsolę Xbox 360, lecz prawdopodobnie doczekamy się także edytora na PC. Jak głosi informacja, program pozwoli na stworzenie całej geometrii terenu – począwszy od gór, poprzez rzeki, a na wieżach obserwacyjnych i fortyfikacjach skończywszy. Możliwe będzie również własnoręczne dostosowywanie pogody.

Ratchet & Clank: Quest for Booty

Wiemy już, ile miejsca na dysku konsoli PlayStation 3 będzie zajmować gra Ratchet & Clank: Quest for Booty – dokładnie 3.2 GB. Premiera w Europie nastąpi w dniu 12 września. Obecnie brak planów wydania tego tytułu w Polsce na nośniku Blu-ray.

Wii

Fani Wii mieszkający w Niemczech nie będą zadowoleni. Choć zarówno Mad World, jak i House of the Dead: Overkill zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach Games Convention w niemieckim Lipsku, żadna z tych gier nie doczeka się premiery u naszych zachodnich sąsiadów.

Too Human

Dennis Dyack, szef studia Silicon Knights, postanowił zdementować plotki dotyczące wydania gry zatytułowanej Too Human na komputery osobiste. Premiera tego tytułu na konsoli Xbox 360 nastąpi w Europie 29 sierpnia. Brak planów wydania w Polsce.

World of Zellians

Jeszcze w tym roku będziemy mogli zagrać w World of Zellians. Gra ma polegać na stworzeniu sprawnie działającej społeczności Zellian i ochronie jej ludu przed złym bogiem Zormem. WoZ zostanie wydane na PC, X360 i PS3.

Dragon Ball: Origins

W grudniu w Europie pojawi się gra Dragon Ball: Origins w wersji na konsolę przenośną Nintendo DualScreen. Zadaniem gracza będzie tutaj sterowanie Goku i ochranianie Bulmy przed przeciwnikami za pomocą wielu specjalnych ataków.

SBK 08: Superbike World Championship

W systemie Xbox Live dostępne jest już demo gry wyścigowej SBK 08: Superbike World Championship. Miejmy nadzieję, że po wstrzymaniu prac nad SBK 07, nowa gra zadowoli wszystkich fanów arcade’owych wyścigów motocyklowych.

Final Fantasy XI

W sklepie firmy Square Enix dostępny jest tzw. Tidal Talisman – przedmiot pochodzący ze świata gry Final Fantasy XI. Jego cena została ustalona na poziomie $42.99. Jeśli ktoś planuje jego zakup, powinien się pospieszyć, albowiem będzie on dostępny tylko do 1 wrześnie (lub do wyczerpania zapasów). Można go zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Co więcej, do każdego talizmanu dodany będzie kod, dzięki któremu możliwe będzie uzyskanie tego samego przedmiotu w samej grze. Ma on umożliwić teleportowanie się w niemal dowolne miejsce w krainie Vana'diel.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 sierpnia 2008) - ilustracja #1

Galaga Legions

Dziś premiera remake’u klasycznej strzelaniny z 1981 roku pod tytułem Galaga Legions. Za grę odpowiedzialne jest studio Namco Bandai. Grę można pobrać za posrednictwem usługi Xbox Live Arcade, a jego cena wynosi 800 punktów.

Gry muzyczne na X360

Kiedy świat obiegła informacja o kompatybilności instrumentów w grach muzycznych wydawanych na konsolę PlayStation 3, Microsoft postanowił odpowiedzieć na ten fakt podobnym ogłoszeniem. Chris Paladino zdradził, że kontrolery do gier Rock Band 2, Guitar Hero: World Tour i Rock Revolution będą kompatybilne ze wszystkimi wymienionymi tutaj tytułami. Nie wiadomo jeszcze na razie, co będzie z mikrofonem do gry karaoke zatytułowanej Lips.

Xbox 360

Japoński oddział koncernu Microsoft ogłosił, że wszystkie konsole Xbox 360 w tym wyspiarskim kraju zostały juz wyprzedane. Firma również przeprosiła wszystkich graczy, którzy mają zamiar kupić X360 i obiecała, że nowa dostawa konsol dotrze do Japonii we wrześniu. Zwiększona sprzedaż maszyny Microsoftu na Dalekim Wschodzie zapewnie jest wynikiem premiery gry Tales of Vesperia zespołu Namco Bandai.

Video Strip Poker Boys

Idea rozbieranego pokera znana jest na całym świecie i już wielokrotnie przenoszono ją do świata gier komputerowych i wideo. Temat ten podejmuje teraz polska firma Torquemada Games, tworząc Video Strip Poker Boys. Najważniejszą, tytułową cechą tej gry jest fakt, że zagramy w niej przeciwko mężczyznom. Premiera odbędzie się jesienią bieżącego roku.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Driving Theory Training

ArmA 2: Armed Assault 2

Command & Conquer: Red Alert 3

Supreme Commander

Time Stand Still

Yakuza 2

Galerie filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Ojciec chrzestny II

Driving Theory Training

Mushroom Men: Rise of the Fungi

STCC The Game

NBA 2K9

Rayman Raving Rabbids: TV Party – lekkoatletyka

Harry Potter i Ksiażę Półkrwi

Armored Core: for Answer – personalizacja

Tomb Raider: Underworld

Far Cry 2 – Jackal

Ojciec Chrzestny II – z dziennika developera #1

gry