Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2008, 10:20

autor: Maciej Jałowiec

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Animal Paradise wkracza w status Gold, znamy przybliżoną datę premiery gry Igor, kilka słów o nowym projekcie grupy Silicon Knights, zabezpieczeniach przed nieuczciwymi graczami w Call of Duty: World at War i premierze intra do Wrath of the Lich King. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Animal Paradise wkracza w status Gold, znamy przybliżoną datę premiery gry Igor, kilka słów o nowym projekcie grupy Silicon Knights, zabezpieczeniach przed nieuczciwymi graczami w Call of Duty: World at War i premierze intra do Wrath of the Lich King. Życzymy miłej lektury.

Animal Paradise

Animal Paradise, wydawane wyłącznie na konsolę przenośną Nintendo DS, osiągnęło status Gold. Gra trafiła do tłoczni, a jej producent i wydawca, Empire Interactive, wyznaczył datę premiery w Ameryce Północnej na 23 września. Gra zawita w Europie dopiero w listopadzie, aczkolwiek jak do tej pory nikt nie chce jej wydać w Polsce.

Igor

W październiku będziemy mieli okazję zagrać w grę Igor o której informowaliśmy Was kilka miesięcy temu. Tytuł ten tworzony jest w oparciu o film pod tym samym tytułem (jego premiera ma odbyć się we wrześniu). Produkt powstaje w wersjach na platformy: PC, Wii i Nintendo DS.

Chrono Trigger

Firma Square-Enix, odpowiedzialna za grę Chrono Trigger w wersji na konsolę przenośną Nintendo DS, ogłosiła że tytuł ten trafi na półki zachodnich sklepów w dniu 25 listopada bieżącego roku. Obecnie nie ma żadnych planów wydania gry w Polsce.

Swords and Soldiers

W czwartym kwartale 2008 roku, Wiiware wzbogaci się o kolejną pozycję, zatytułowaną Swords and Soldiers. Jest to sidescroller (nieustannie poruszamy się w jedną stronę), w którym prowadzimy do boju grupy jednostek należące do jednej z trzech różnych nacji. Koncepcja zabawy przywodzi zatem na myśl produkcję zatytułowaną Patapon. Za grą stoi Banana Games, odpowiedzialne za de Blob.

Brothers in Arms: Hell’s Highway

Brothers in Arms: Hell’s Highway nadchodzi wielkimi krokami, i w związku z tym platforma Steam przygotowała małą promocję. Każdy, kto w tym systemie zamówi pre-order gry, otrzyma za darmo pierwszą część serii zatytułowaną Brothers in Arms: Road to Hill 30. Przypominamy, że standardowo tytuł ten kosztuje $9.99 na platformie Steam.

Silicon Knights

Dennis Dyack, szef zespołu Silicon Knights (odpowiedzialnego m. in. za Too Human), zdradził że kolejna gra jego zespołu będzie zupełnie inna niż poprzednie projekty studia. Dyack uważa, że takie podejście do pracy potrzebne jest zespołowi, by ten nie popadł w rutynę. Ciężko na razie stwierdzić jednak, czy odmienność nowej gry wyjdzie jej na dobre. Czekamy zatem na więcej szczegółów.

Call of Duty: World at War

Oczywiście można to było łatwo przewidzieć, lecz ostatecznie mamy całkowitą pewność – nieuczciwi gracze planujący grać przez Internet w nadchodzącą cześć serii Call of Duty, napotkają przeszkodę w postaci specjalistycznego oprogramowania – słynnego PunkBustera.

Gry muzyczne na PlayStation 3

Mamy miłą wiadomość dla fanów gier muzycznych wydawanych na next-gena od firmy Sony – instrumenty i mikrofony dołączane do gier Rock Band 2, Guitar Hero: World Tour, Rock Revolution i SingStar będą w pełni kompatybilne ze wszystkimi wymienionymi tutaj tytułami. Jeden instrument do wielu gier to bardzo przyjemna perspektywa, aczkolwiek wciąż nie wiadomo, czy nadchodzące tytuły będą współpracować z kontrolerami dodawanymi do dotychczas wydanych gier z serii Guitar Hero i Rock Band.

Tony Hawk’s Motion

Nowa gra sygnowana nazwiskiem Tony’ego Hawka, wydawana na platformę Nintendo DS, będzie współpracowała ze specjalną przystawką do tej przenośnej konsoli. Jak sama nazwa gry wskazuje, sprzętowy dodatek będzie miał za zadanie wykrywać ruch. Będziemy jednak musieli na niego trochę zaczekać, bo choć sama gra ma trafić na rynek jeszcze w tym roku, to już przystawka stanie się dostępna dopiero w 2009.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Blizzard planuje na Games Convention w tym tygodniu zaprezentować intro do dodatku do World of Warcraft, zatytułowanego Wrath of the Lich King. Jak mówi reprezentant firmy: „film zostanie zaprezentowany o godzinie 13:00 w czwartek, 21 sierpnia. Zaraz po prezentacji, twórcy filmu będą odpowiadać na pytania widzów” .

Galerie filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

The Humans (2008) (DS)

The Humans (2008) (PC)

Kore

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

The Swarm

NBA 2K9

Need for Speed: Undercover

Sid Meier’s Civilization IV: Colonization

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Valkyria Chronicles

Bionic Commando Rearmed – film startowy

American McGee’s Grimm – Epizod 3

Saints Row 2 – Sons of Samedi

Empire: Total War – bitwy morskie

Legendary: The Box – Z dziennika developera #4

Rise of the Argonauts – Z dziennika developera #1

LittleBigPlanet

Sacred 2: Fallen Angel – GC 2008

Brothers in Arms: Hell’s Highway - współpraca

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry