Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2009, 13:25

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Mass Effect, World of Warcraft, Tales of Monkey Island) 21/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowa aktualizacja Killing Floor, zapowiedź kwartalnika WoW: The Mag, debiut drugiego epizodu Tales of Monkey Island, Hideo Kojima pracuje nad kilkoma nowymi grami, data startu otwartych beta-testów strzelaniny MAG i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowa aktualizacja Killing Floor, zapowiedź kwartalnika WoW: The Mag, debiut drugiego epizodu Tales of Monkey Island, Hideo Kojima pracuje nad kilkoma nowymi grami, data startu otwartych beta testów strzelaniny MAG i inne. Zapraszamy do lektury.

Mass Effect

Wpis gry Mass Effect w wersji na Xboksa 360 zawarty w bazie witryny http://www.xbox.com doczekał się drobnej aktualizacji, która wzbogaciła go o trzy Achievementy zwiastujące premierę kolejnego dodatku DLC do dzieła firmy BioWare (w jego ramach będziemy mogli wykonać nowe zadania). Wśród Osiągnięć znalazły się m.in. takie, których zdobycie wymusi na nas wzięcie udziału w walkach na terenie stacji Pinnacle. Każde z nich warte jest 50 punktów GS. W chwili obecnej czekamy na komentarz ze strony BioWare.

Killing Floor

Studio Tripwire, producent strzelaniny Killing Floor, opublikował darmową aktualizację gry, w ramach której zawarty został kolejny dodatek DLC. Szczegóły na temat Heavy Metal Content Pack znajdziecie w tym miejscu. Niejako przy okazji o 10% obniżona została cena gry w ramach platformy Steam. Promocja potrwa do 27 sierpnia.

IL-2 Sturmovik: Birds Of Prey

W ofercie PlayStation Network zadebiutowało demo symulatora lotniczego IL-2 Sturmovik: Birds Of Prey w wersji na PlayStation 3. Próbka umożliwia nam wzięcie udziału w dwóch scenariuszach – bitwie o Anglię oraz ofensywie w Ardenach. Edycję dema na Xboksa 360 pobrało ponad 600 tysięcy osób. Premiera pełnej wersji odbędzie się już 4 września.

World of Warcraft

Firmy Blizzard i Future Publishing zapowiedziały start kwartalnika poświęconego grze MMOcRPG World of Warcraft - WoW: The Mag. W ramach 148-stronicowego magazynu publikowane będą artykuły odkrywające wszystkie aspekty świata przedstawionego w najpopularniejszej produkcji sieciowej, często z perspektywy samych graczy. Wydawnictwo będzie dostępne wyłącznie dla prenumeratorów – roczna opłata zamknie się w kwocie 34,95 euro, natomiast dwuletnia w kwocie 61,25 euro. Czasopismo poprowadzą Julian Rignall i były redaktor naczelny Official Xbox Magazine Dan Amrich.

The Lord of the Rings Online

Byli amerykańscy gracze MMO The Lord of the Rings Online, którzy w dniach 18-24 sierpnia zdecydują się na powrót do świata gry, będą mogli liczyć na szereg bonusów, poinformowała firma Turbine. Do końca promocyjnego okresu będą mogli grać w dzieło bazujące na twórczości Tolkiena za darmo, a przedłużenie abonamentu będzie dla nich tańsze i wyniesie tylko 9,99 dolara. Dodatkowo do 24 sierpnia będą pozyskiwać 25% punktów doświadczenia więcej.

Tales of Monkey Island

Firma Telltale Games udostępniła drugi epizod przygodowej gry Tales of Monkey Island w wersji na PC – The Siege of Spinner Cay. Możecie go pobrać z oficjalnej, internetowej strony produkcji. Właściciele Wii otrzymają drugi odcinek nowych przygód Guybrusha Threepwooda za kilka tygodni.

Heavy Rain

Prace lokalizacyjne nad przygodową grą akcji Heavy Rain na PlayStation 3 będą jednymi z największych w historii. Produkcja Quantic Dreams w trzynastu krajach zostanie zdubbingowana, a w pięciu kolejnych gracze będą mogli skorzystać z napisów. Wśród wersji językowych znajduje się najpewniej także polska. Premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Midway

Szef europejskiego oddziału Midway, Martin Spiess, dokonał ostatnich zakupów i przemianował firmę na Tradewest Games (kosztowało go to 1 euro). W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych przedsiębiorstwo było znane jako wydawca marek Double Dragon i Ikari Warriors.

Hideo Kojima

Hideo Kojima i ekipa Kojima Productions pracuje aktualnie nad kilkoma grami. Dwiema z nich są Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP i Metal Gear Solid Rising na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. O pozostałych póki co nie wiemy nic (Zone of the Enders 3?). Pewnym jest jednak, że jedna z produkcji zapoczątkuje zupełnie nową markę. Więcej informacji powinniśmy poznać w trakcie wrześniowych targów Tokyo Game Show.

MAG

Otwarte beta testy sieciowej strzelaniny MAG na PlayStation 3 wystartują 17 września, poinformowała firma Zipper Interactive. Premiera pełnej wersji odbędzie się natomiast na początku 2010 roku. Waszej uwadze pragniemy polecić świeże Gramy! na jej temat.

Runewaker

Studio Runewaker, znane szerzej z wyprodukowania MMOcRPG Runes of Magic, pracuje nad nową propozycją z tego gatunku. Produkcja, której premiera zapowiadana jest na końcówkę 2013 roku, zostanie wydana przez firmę Frogster.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Arcania: A Gothic Tale

Music

Shadow Complex

Borderlands X360

Borderlands PC

FIFA 10

Avatar: The Game

Castlevania: Lords of Shadow

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Silent Hunter V

Scribblenauts

Disgaea 2: Dark Hero Days

Teenage Mutant Ninja Turtles Smash-Up

LEGO Rock Band

Where the Wild Things Are DS

Where the Wild Things Are Wii

Guild Wars 2

Rabbids Go Home

Red Steel 2

Shaun White Snowboarding: World Stage

Victoria 2

Mount & Blade: Warband

Ship Simulator 2010 Extremes

Charm Girls Club My Fashion Mall

WWE SmackDown vs. Raw 2010

A Witch's Tale

Band Hero

Bakugan: Battle Brawlers DS

Bakugan: Battle Brawlers Wii

WireWay

WWE SmackDown vs. Raw 2010 PS3

WWE SmackDown vs. Raw 2010 X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Uncharted 2 Gramy!

Gamescom: Co pokazuje Activision-Blizzard? video reportaż

Gramy w Lost Planet 2 - kooperacja Gramy!

Gamescom: Co pokazuje Microsoft? video reportaż

Borderlands

Lost Planet 2

Lost Planet 2

Lost Planet 2

Mafia II

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

WET - z dziennika dewelopera #1

WET - z dziennika dewelopera #2

Gamescom: Co pokazuje Rockstar i 2K? video reportaż

Gamescom: Co pokazuje Ubisoft? video reportaż

Gramy w MAG - Massive Action Game Gramy!

Dante's Inferno

Dark Void

Gramy w Tekken 6 Gramy!

Dead to Rights: Retribution

F1 2009

LittleBigPlanet

ModNation Racers

MotorStorm: Arctic Edge

Resident Evil 5

White Knight Story

Tekken 6

The Saboteur

Gramy w Forza Motorsport 3 Gramy!

New Super Mario Bros. Wii

Tropico 3

Guild Wars 2

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry