Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X360NDSWii
Okładka Where the Wild Things Are (PS3)

Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are to przygotowana z myślą o młodych odbiorcach, przygodowa gra akcji na motywach książki obrazkowej Maurice'a Sendaka i filmu wytwórni Warner Bros. Głównym bohaterem jest chłopiec, który próbuje ocalić krainę wyobraźni i jej mieszkańców przed zagładą.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Where the Wild Things Are (PS3)

data premiery gry:

13paź2009

X360 PS3 Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Where the Wild Things Are to przygodowa gra akcji oparta na filmie o tym samym tytule, a także na stworzonej przez Maurice’a Sendaka ilustrowanej książce dla najmłodszych. Lektura napisana w 1963 roku jest po dziś dzień uważana za jedno z arcydzieł amerykańskiej literatury dziecięcej, mimo że na jej treść poza obrazkami składa się zaledwie dziesięć zdań.

W Where the Wild Things Are poznajemy historię Maksa, niesfornego chłopca, który w ramach kary za bycie przez cały dzień niegrzecznym, musi siedzieć samotnie w swoim pokoju, a mama każe mu jeszcze położyć się wcześniej spać, w dodatku bez kolacji. By wypełnić kreatywnie smutny czas, Max uruchamia wyobraźnię i imaginuje sobie, że żyje w baśniowym, przepełnionym dziwacznymi stworami świecie.

Graczowi przypada w udziale towarzyszenie bohaterowi w jego przygodzie, poznawanie dzikich stworów i zmaganie się z problemami nawiedzającymi zamieszkały przez nich las. Bo choć odziany w strój wilka chłopiec szybko staje się królem krainy, nie znaczy to wcale, że może panować nad wszystkim, co go otacza. Max szybko uzmysławia sobie, że miejscu, w którym przebywa, grozi zagłada. Za wszelką cenę trzeba więc zażegnać niebezpieczeństwo, nim będzie za późno.

Where the Wild Things Are wykonane zostało na trójwymiarowym silniku graficznym, gdzie akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas gry korzystamy nie tylko ze zdolności Maksa, lecz również z umiejętności jego towarzyszy – dzikich stworów. Pozwala nam to rozwiązywać problemy zespołowo i częstokroć w niekonwencjonalny, magiczny sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Where the Wild Things Are

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Where the Wild Things Are

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3
Wii
NDS