Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka WireWay (NDS)

WireWay NDS

Platformówka poświęcona zmaganiom kosmitów. Przy użyciu rysika do konsoli sterujemy głównym bohaterem i umożliwiamy mu przemieszczanie się za pośrednictwem specjalnej liny.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka WireWay (NDS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

3listopada2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WireWay to dwuwymiarowa gra platformowa, w której wcielamy się w postać małego stwora, Wileya Springera i na 48 poziomach walczymy z kosmicznymi przeciwnikami oraz przeszkodami w terenie.

Grupa Obcych, do której przynależy nasz bohater, zmaga się z Super Clanem, chcącym zakłócić harmonię kolorowego uniwersum. By pokonać przeciwników, musimy przeprowadzić Wileya przez szereg etapów, korzystając przy tym z posiadanej przezeń liny, którą możemy rozciągać i zakrzywiać w zależności od potrzeb. Nasz nietypowy środek transportu obsługujemy przy pomocy rysika do NDS-a, którym pomagamy sobie przy omijaniu skał, wyścielonych ostrymi przedmiotami podłóg czy nadlatujących czaszek. Rysika używamy także do zdobywania gwiazdek, zwiększających umiejętności Wileya.

Wśród trybów gry pojawiły się m.in. opcje Quest Mode (tryb fabularny) i Puzzle Mode, gdzie rozwiązujemy terenowe łamigłówki na pojedynczych planszach. WireWay pozwala nam również na konstruowanie własnych poziomów, a następnie testowanie ich podczas rozgrywki w sieci. Produkt został przystosowany do zmagań wieloosobowych z udziałem maksymalnie czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI WireWay

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.