Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2009, 11:20

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare II, Battlefield 1943, Mortal Online) 20/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia w Sony Online Entertainment, szczegóły na temat dodatku Fury do WipEout HD, zapowiedź Valkyria Chronicles 2 na PSP, sytuacja z Battlefield 1943 w wersji na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia w Sony Online Entertainment, szczegóły na temat dodatku Fury do WipEout HD, zapowiedź Valkyria Chronicles 2 na PSP, sytuacja z Battlefield 1943 w wersji na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

APB: All Point Bulletin

Wyprodukowanie APB: All Points Bulletin – nadciągającego MMO autorstwa Realtime Worlds (autorzy Crackdown) – kosztowało firmę 30 milionów dolarów. Twórcy będą chcieli odzyskać tę kwotę na dwa sposoby: z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży samej gry, jak i pewnej formy subskrypcji. Producenci nie chcieli jednak zdradzić, na czym będzie ona polegać – z pewnością jednak nie będzie to klasyczny system oparty na płaceniu comiesięcznego abonamentu. Premiera APB odbędzie się w październiku bieżącego roku. Gra zostanie wydana na PC i Xboksa 360.

Sony Online Entertainment

Firma Sony Online Entertainment poinformowała o zwolnieniu 5% załogi oddziału odpowiedzialnego za produkcję gier MMO. Oznacza to, że pracę straciło 41 osób. SOE szuka w ten sposób oszczędności oraz pragnie zredukować koszty.

WipEout HD

Poznaliśmy datę premiery i cenę dodatku Fury do futurystycznej gry wyścigowej WipEout HD. Dodatek zostanie wydany 23 lipca, a więc już za trzy dni, i będzie kosztować 10 dolarów. W jego skład wejdzie: osiem tras, trzynaście statków, a także trzy zupełnie nowe tryby rozgrywki, z czego dwa powstałe z myślą o rozgrywkach sieciowych (Eliminator, Zone Battle i Detonator).

Valkyria Chronicles 2

Firma Sega uruchomiła oficjalną stronę internetową poświęconą taktycznej grze jRPG Valkyria Chronicles 2 na PSP. Produkcja jest kontynuacją historii opowiedzianej na PlayStation 3 w zeszłym roku. Więcej szczegółów już wkrótce.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Specjalna, kolekcjonerska edycja Call of Duty: Modern Warfare 2 – tzw. Prestige Edition – cieszy się sporą popularnością. Wystarczy wspomnieć, że zestaw, w skład którego wchodzą m.in. gogle noktowizyjne, znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych gier w sieci Amazon.

Battlefield 1943

Posiadacze Xboksa 360 odblokowali dodatkową mapę do Battlefield 1943 (tzw. Coral Sea) przed pięcioma dniami. Właściciele PlayStation potrzebowali na to kolejnych czterech dni, lecz także im ta sztuka w końcu się udała. Wraz z mapką do ich dyspozycji oddany został nowy tryb rozgrywki – Air Superiority. Przypominamy, że produkcja EA DICE zadebiutowała 9 lipca. W sierpniu do sprzedaży powinna trafić edycja na PC.

Mortal Online

Na Mortal Online – produkcję MMO opracowywaną przez studio Star Vault – można już składać zamówienia przedpremierowe. Dzisiaj rozpoczyna się również pierwszy z pięciu etapów bety. Premiera pełnej wersji już w październiku. Miesięczny abonament kosztować nas będzie 14,25 euro. Wszystkie szczegóły, wraz z wymaganiami sprzętowymi Mortal Online, znajdziecie pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Overlord II

Shadow Complex

Spore Hero Arena

Assassin's Creed: Bloodlines

Mini Ninjas

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Chronos Twins DX

Metal Gear Solid: Peace Walker

Colin McRae: DiRT 2

Mytheon

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Chronicles of Mystery: The Tree of Life

Przegląd tygodnia - fenomen Altaira video magazyn

gry