Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2009, 12:51

autor: Hed

Nowa mapa do Battlefielda 1943 i wyzerowanie statystyk

Wygląda na to, że wkrótce posiadacze wydanego zaledwie kilka dni temu Battlefielda 1943 otrzymają nowe pole bitwy. Dostęp do niego zostanie odblokowany w dość specyficzny sposób. Mapa nazwana Coral Sea pojawi się gdy w wirtualnych potyczkach na PlayStation 3 lub Xboks 360 zabitych zostanie 43 milionów uczestników zabawy. Tymczasem tytuł boryka się z pewnymi problemami technicznymi.

Wygląda na to, że wkrótce posiadacze wydanego zaledwie kilka dni temu Battlefielda 1943 otrzymają nowe pole bitwy. Dostęp do niego zostanie odblokowany w dość specyficzny sposób. Mapa nazwana Coral Sea pojawi się, gdy w wirtualnych potyczkach na PlayStation 3 lub Xbox 360 zabitych zostanie 43 milionów uczestników zabawy. Tymczasem tytuł boryka się z pewnymi problemami technicznymi.

Coral Map, a wraz z nią nowy tryb zabawy Air Superiority, powinny ujrzeć światło dzienne bardzo szybko, gdyż liczba zabójstw rośnie w zastraszającym tempie. Aktualny wynik dla obu platform można podejrzeć na oficjalnej stronie gry. Prowadzą użytkownicy Xboksa, którzy ginęli ponad 16 milionów razy. Potyczki rozgrywane za pośrednictwem PlayStation Network przyniosły około 9 milionów wirtualnych śmierci.

Nowa mapa do Battlefielda 1943 i wyzerowanie statystyk - ilustracja #1

Tymczasem twórcy pracują nad poprawkami i usprawnieniem infrastruktury sieciowej, a o postępach informują na kanale Twitter i oficjalnym forum. Problemy spowodowały niestety konieczność wyzerowania statystyk graczy. EA DICE musiała posunąć się do tego, żeby wprowadzić niezbędne poprawki w profilach żołnierzy. Liczba zabójstw potrzebnych do odblokowania nowej mapy nie została jednak naruszona.

Podobno po zakończeniu prac statystyki i odznaki zostaną przywrócone – powinno się to stać już w ciągu najbliższych kilku dni. Fragi zdobyte w tym czasie będą doliczane do puli potrzebnej do odblokowania Coral Map. Nie wiemy jednak, czy zdobyte punkty będą aktualne po zakończeniu prac twórców. Nawet jeśli miałyby przepaść, to grać warto, bo nie o same wyniki chodzi – liczy się również dobra zabawa.