Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lipca 2009, 14:03

AgreGOLmat (5 -11 lipca 2009)

Kolejny wakacyjny tydzień za nami, ale pogoda za oknem jakoś nie przypomina tego, do czego przyzwyczaiło nas kilka ostatnich upalnych lipców. Z drugiej strony to świetna okazja, aby usiąść przed komputerem lub konsolą i nadrobić kilka zaległości. No i oczywiście poczytać serwis gry-online.pl. A jeżeli pomimo tego coś przegapiliście, to nie ma obawy, agreGOLmat jest po to, żeby przypomnieć Wam

Kolejny wakacyjny tydzień za nami, ale pogoda za oknem jakoś nie przypomina tego, do czego przyzwyczaiło nas kilka ostatnich upalnych lipców. Z drugiej strony to świetna okazja, aby usiąść przed komputerem lub konsolą i nadrobić kilka zaległości. No i oczywiście poczytać serwis gry-online.pl. A jeżeli pomimo tego coś przegapiliście, to nie ma obawy, agreGOLmat jest po to, żeby przypomnieć Wam o wszystkich atrakcjach, które miały miejsce w ostatnim tygodniu.

Recenzje:

Ghostbusters: The Video Game – Co zrobić kiedy Hollywood odwraca się tyłem do byłych bohaterów i żadna z amerykańskich wytwórni filmowych nie jest zainteresowana wznowieniem mitu o nieustraszonych Pogromcach Duchów? Oczywiście udać się z gotowym skryptem scenariusza do producentów gier i cieszyć się, że dzięki nowoczesnej technologii można obejrzeć swoją wirtualną podobiznę. Tak właśnie zrobili Dan Aykroyd i Harold Ramis, za co chwała im po wieki, bo powstała jedna z najzabawniejszych i najlepiej napisanych gier tego roku.

Battlefield Heroes – Wojna na wesoło w wykonaniu Electronic Arts. Zwiastuny, trzeba przyznać, kipiały humorem. A jak jest z pełną, dopiero co udostępnioną wersją? Jest chyba nieźle, chociaż kilka minusów da się odnaleźć. Chodzi o to, aby te minusy nie przesłoniły nam plusów, tak więc lektura całej recenzji jest wręcz obowiązkowa.

Tales of Monkey Island – W ciągu ostatnich kilku lat chyba właściwie mało kto wierzył w powrót Guybrusha Threepwooda. Aż tu nagle okazało się, że jak się chce, to można, co studio Telltale Games udowodniło już przy okazji wskrzeszania przygód Ochotniczej Policji w osobach Sama i Maxa. Można nadal sarkać na LucasArts, że firma pozwoliła opuścić swoje szeregi najzdolniejszym twórcom przygodówek w tej części galaktyki, ale trzeba również przyznać, że TT stara się jak może. Może za jakiś czas przyjdzie pora i na Bena Throttle?

Harry Potter i Książę Półkrwi – „Egranizacja” przedostatniej części przygód najsłynniejszego czarodzieja, jaki stąpał po tym padole. Nie ujmując oczywiście nic Gandalfowi. Premiera Harry’ego Pottera została opóźniona o ponad pół roku, wobec czego dzięki naszej recenzji dowiecie się czy okres ten nie został przez producentów zmarnowany.

ArmA II – Choć to już druga część serii, do tej pory najsłynniejszą grą naszych południowych sąsiadów z Bohemia Interactive pozostaje Operation: Flashpoint. Po utracie praw do nazwy Czechom jakoś nie udało się zdyskontować ogromnego sukcesu tego tytułu, ale być może tym razem jest lepiej? Koniecznie przeczytajcie naszą recenzję.

Zapowiedzi:

Castlevania: Lords of Shadow – Seria Castlevania ma już ponad dwadzieścia lat i ogromną rzeszę oddanych fanów. Nawiedzone zamki, wampiry i przeklęte artefakty to dzień powszedni głównych bohaterów tej sagi, która swoje najlepsze oblicze prezentowała do tej pory w odsłonach dwuwymiarowych z niesamowitym Symphony of the Night na czele. Tym razem Konami sięgnęło w trzeci wymiar, a co z tego ostatecznie może wyjść, przeczytacie w naszej zapowiedzi.

Dragon Age: Początek - Wrażenia z gry – Nie mogło nas zabraknąć na warszawskim pokazie jednej z najlepiej zapowiadających się gier RPG w tym roku. O ile nie najlepiej. Dzięki przedstawicielom Bioware (był nawet pan Zaschuk, czyli założyciel tego kultowego już studia), dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy o samej grze, a co najważniejsze, sami mogliśmy sprawdzić ją w akcji. Jeżeli będzie Wam mało wrażeń, koniecznie przeczytajcie nasz wywiad z twórcami Dragon Age.

Artykuły:

W co postrzelać za darmo? - cz. 3 – Trzecia i jak na razie ostatnia część cyklu przeznaczonego dla osób, które chciałyby pograć w dobrą grę, niekoniecznie jednak przy tej okazji pozbawiając się przyjemności wakacyjnego balowania pełną piersią. Tym razem na tapetę bierzemy Wolfenstein: Enemy Territory, Battlefield: Heroes i F.E.A.R. Combat.

GRAMY!

W tym tygodniu ekipa TVGry.pl w pocie czoła opalała się na Karaibach. Oczywiście żartuję, chłopaki ciężko pracują, aby przygotować dla Was jak najlepsze kolejne filmiki i video recenzje. Poniżej jedynie mała próbka ich umiejętności.