Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 3 marca 2001, 20:23

Ponad 5000 głosów oddanych na Listę Przebojów GRY-OnLine

Popularność Listy Przebojów GRY-OnLine przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy oddaliście ponad 5 tysięcy głosów (aktualnie 5.051), czas więc na małe podsumowanie.

Popularność Listy Przebojów GRY-OnLine przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy oddaliście ponad 5 tysięcy głosów (aktualnie 5.051), czas więc na małe podsumowanie.

Pierwsze 2 miejsca według liczby oddanych głosów, zarówno w rankingu wszechczasów jak i (tym bardziej) ostatniego roku, zajmują niezagrożone Deus Ex i ścigający go niezmordowanie Diablo II. Pomimo, że w pierwszej piątce rankingu wszechczasów są same cRPGi (pozostałe to System Shock 2, Fallout 2 i Baldur's Gate II: Cienie Amn), to dwie pierwsze pozycje wskazują, że najbardziej lubiane są gry stojące na pograniczu gatunków cRPG i gier akcji. Ciekawie wygląda końcówka pierwszej dziesiątki rankingu wszechczasów, gdzie o miejsca 9 i 10 rywalizują zaciekle 3 tytuły - Hitman: Codename 47, Planescape Torment i Quake III: Arena. Swego rodzaju ewenementem jest wysoka pozycja Combat Mission: Beyond Overlord, gry wydawało by się dla bardzo wąskiego kręgu „wtajemniczonych”, nie będącej ponadto w sprzedaży w Polsce. Mamy tylko nadzieję, że wszyscy jej miłośnicy weszli w jej posiadanie w sposób legalny. Będąc bowiem zdecydowanymi przeciwnikami piractwa w ogóle, uważamy za szczególnie naganne okradanie małej firmy pasjonatów, nie dysponującej milionowymi budżetami promocyjnymi, za to wkładającymi całe serce w stworzenie takiej „perełki” i w ciągłe jej udoskonalanie. Pomimo że nasza Encyklopedia nie obejmuje jeszcze wielu starszych gier, to widać że w waszych ocenach dażycie je dużym sentymentem – na gry starsze niż rok oddaliście prawie 2000 głosów. Jako ciekawostkę należy odnotować szybko rosnącą pozycję Skijump Challenge 2001, co można wytłumaczyć chyba tylko panującą Małyszomanią :), bo gra jest według nas przeciętna. I to by było na tyle, pomyślnego głosowania.