Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 marca 2001

Recenzja Age of Sail II

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 20:33

Dla miłośników żagli w ogóle, a żaglowców w szczególności, przygotowaliśmy recenzję Age of Sail II – rozbudowanej strategii morskiej, która właśnie trafia na półki polskich sklepów.

Historia i przyszłość Irrational Games

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 20:10

Wszystkim miłośnikom System Shock 2, a sądząc po liście przebojów jest ich niemało, polecamy przeglądowy artykuł poświęcony twórcom tej gry – firmie Irrational Games, zamieszczony przez CGO.

Dekodowanie DVD - tym razem w 7 linijkach kodu

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 16:23

Pamiętacie zapewne burzę, jaką wywołało pojawienie się w Internecie programiku DeCSS służącego do rozkodowywania informacji zapisanych na DVD. Teraz zapowiada się kolejna, gdyż dwóch studentów MIT napisało skrypt w Pearlu, który służy do tego samego celu. Do tego skrypt ma 7 linijek!

Jeszcze jedna gra trafiła dziś do tłoczni

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 16:08

Wygląda na to, że lekki marazm, jaki zapanował na początku roku jeśli chodzi o nowe gry, powoli dobiega końca. Dziś do tłoczenia trafiła jeszcze jedna ciekawa gra – Star Trek: Away Team, wydawany przez Activision.

FPS jako gra planszowa?

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 15:48

Pomysł przeniesienia gry typu First Person Shooter (FPS) z komputera na planszę wydaje się absurdalny. W końcu FPS to przede wszystkim dynamizm akcji – coś czego ciężko się doszukać w grze planszowej. Jednak gdy twórcą takiej „planszówki” jest Steve Jackson, słynny autor gier i systemów RPG, m. in. GURPSa, sprawa staje się poważna.

SimsVille znacznie opóźnione

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 15:12

Wszystkich miłośników The Sims na pewno ucieszyła informacja o ty, że oficjalny dodatek The Sims: Balanga trafił w USA do tłoczni. Niestety mamy też smutną informację – termin ukończenia SimsVille został przesunięty na rok 2002.

Turniej NBA Live 2001 w Poznaniu

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 14:17

Dla fanów NBA Live 2001 firma IM Group zorganizowała przyjemną niespodziankę – turniej LAN z atrakcyjnymi nagrodami. Co prawda impreza odbędzie się w Poznaniu, ale główna nagroda jest na tyle ciekawa, że być może warto zainwestować w bilet i pojechać.

Xbox kosztowną zabawką Microsoftu

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 14:02

Według analityków firmy Merrill Lynch, Microsoft do roku 2005 poniesie straty związane ze sprzedażą konsoli Xbox przekraczające 2 miliardy dolarów.

Nowe procesory nVidii

Mariusz Klamra, 9 marca 2001, 13:21

NVidia właśnie wprowadziła do sprzedaży dwa nowe procesory z serii GeForce 2 MX – MX-200 i MX-400. Są to, podobnie jak MX, okrojone, tańsze wersje procesora GeForce 2. Jako że ze względu na niską cenę i dobre osiągi karty graficzne na tych układach są bardzo popularne wśród rodzimych graczy, przyjrzeliśmy się im nieco bliżej.

Europa Universalis już w przyszłym tygodniu!

Michał Bobrowski, 9 marca 2001, 13:10

Miłośnicy strategii mogą już zacierać ręce. Z niewielkim opóźnieniem do tłoczni trafiła dzisiaj Europa Universalis – bardzo interesująca gra strategiczna, w której możemy aktywnie uczestniczyć w 400 najburzliwszych latach w historii Europy.

Specjalna edycja Deus Ex

Michał Bobrowski, 9 marca 2001, 11:17

Eidos poinformował właśnie o specjalnej edycji, cieszącej się ogromny powodzeniem gry FPS, która w okolicach maja tego roku ukaże się pod nazwą Deux Ex “Game Of The Year”. Według autorów projektu zamieszczone w niej dodatkowe elementy mają być skuteczną zachętą również dla osób, które znają pierwsze wydanie Deus Ex. Co nowego w niej znajdziemy?

Piąta rasa ujawniona!

Michał Bobrowski, 9 marca 2001, 10:20

Śmiało można powiedzieć, że oficjalna strona Star Wars Galaxies jest jedna z najczęściej uaktualnianych stron poświęconych nowym produkcjom. Wczoraj autorzy tego wielkiego projektu gatunku massive online multiplayer ujawnili informacje na temat kolejnej rasy, w którą będziemy mogli się wcielić.

Ruch w tłoczni

Michał Bobrowski, 9 marca 2001, 09:40

W dniu wczorajszym do tłoczni trafiły trzy arcyciekawe tytuły. The Sims: House Party, Fallout Tactics i Fate of the Dragon. Na USA wszystkie wymienione gry powinny trafić do sklepów w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. A w Polsce...

Poproszę telefon do przyjaciela...

Michał Bobrowski, 9 marca 2001, 09:08

Czy chcesz poznać klimat programu z Hubertem Urbańskim w roli głównej? Już wkrótce za sprawą firmy CODA będziesz mógł sprawdzić swoja wiedzę w najnowszej pozycji "Who wants to beat up a millionaire".