Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 marca 2001

Nowy artykuł - Język Internetu

Mariusz Klamra, 7 marca 2001, 20:42

Osoba wkraczająca w świat Internetu spotyka na swojej drodze masę przeróżnych skrótów, haseł i innych dziwnych ciągów znaków. Jest to specyficzny język użytkowników sieci – język Internetu. Zarówno ci, którzy go nie znają, jak i ci, którzy biegle się nim posługują, znajdą w naszym nowym artykule w dziale ABC Internetu coś interesującego.

Alien Nation 2 - powrót osadników

Fajek, 7 marca 2001, 17:48

Na przełomie kwietnia i maja pojawi się nowa strategia ekonomiczna pod tytułem Alien Nation 2. Będzie to sequel znanej gry dość zbliżonej tematycznie do Settlers 4.

Gilbert Goodmate – co kryje się za tą postacią?

Michał Bobrowski, 7 marca 2001, 16:26

Okazuje się, że jest to główny bohater bardzo sympatycznie zapowiadającej się gry przygodowej autorstwa niewielkiej, szwedzkiej firmy Prelusion. Co ważniejsze, w niedalekiej przyszłości dzięki firmie CODA zlokalizowana wersja tej gry będzie dostępna w Polsce!

Pomóżcie Duke'owi!

Fajek, 7 marca 2001, 16:13

3D Realms poszukuje programistów aby wspomóc prace przy ich flagowym projekcie jakim jest Duke Nukem Forever.

Czy warto oglądać zdjęcia cudzej żony?

Rafał Swaczyna, 7 marca 2001, 16:01

Pojawił się nowy wirus atakujący poprzez e-mail. Przychodzi na skrzynkę pocztową z nagłówkiem "Fw: Naked Wife".

Rezerwowe Psy 2 nadciągają!

Fajek, 7 marca 2001, 15:21

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią strategie w stylu Jagged Alliance. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ukaże się sequel gry Rezerwowe Psy.

Garść szczegółów na temat Medal of Honor: Allied Assault

Michał Bobrowski, 7 marca 2001, 15:00

Electronics Arts ujawnił kolejne informacje na temat osadzonej w czasach II Wojny Światowej gry gatunku FPS. Obok tego zaprezentowano całkiem pokaźny zestaw screenshotów pochodzących z tej pozycji, który już jest dostepny na naszych stronach!

Coś dla miłośników gier przygodowych

Michał Bobrowski, 7 marca 2001, 14:02

Niedawno uruchomiona została polska strona w całości poświęcona jednemu rodzajowi gier – „przygodówkom”. Gdzie ją znaleźć?

Co będzie najważniejszym zasobem na tropikalnej wyspie?

Michał Bobrowski, 7 marca 2001, 13:37

PopTop i Gathering of Developers poinformowały, że do najważniejszych zasobów w ekonomicznej symulacji niewielkiego państewka Tropico należeć będą (a jakżeby inaczej...) miło szeleszczące zielone papierki z prezydentem... Jednak pieniądze to nie wszystko.

Walcz, handluj i podróżuj w kosmosie - Pierwsze informacje na temat Elite 4

Fajek, 7 marca 2001, 13:36

Minęło już 17 lat od wydania pierwszej części sławnej gry Elite. Było to w roku 1984. W 1993 roku pojawił się Frontier: Elite II, a dwa lata później ukazała się trzecia część p.t. Frontier: First Encounters.

Blizzard przeciwko New Line Cinema

Fajek, 7 marca 2001, 12:40

Blizzard Entertainment wytoczył proces sądowy wytwórni New Line Cinema za użycie nazwy „Diablo” w tytule najnowszego filmu kręconego przez NLC. Zostało to spowodowane brakiem odzewu na apele ze strony Blizzarda dotyczące zmiany nazwy filmu.

Star Trek: Borg Assimilator

Fajek, 7 marca 2001, 11:42

Firma Activision, wydawca takich pozycji jak Star Trek: Elite Force i Star Trek:Armada zapowiedział nową grę z tej serii pod tytułem Star Trek: Borg Assimilator.

Napster i dziury w nowym systemie filtrowania plików

Rafał Swaczyna, 7 marca 2001, 11:36

Napster wprowadził system filtracji nazw plików muzycznych. Miał on polegać na tym, że producent podaje nazwę wykonawcy utworu i tytuł który jest objęty prawami autorskimi, nazwa ta jest dopisywana do bazy blokuje dostęp do plików o danych nazwach. Jednak po dwóch dniach okazało się, że można to łatwo obejść.

Intel obniża ceny procesorów

Rafał Swaczyna, 7 marca 2001, 11:02

Intel ogłosił następną obniżkę cen wybranych procesorów z serii Celeron, Pentium III i Pentium 4. Ceny spadną od 1% do 19%.

Coś dla graczy - Microsoft Sidewinder Precision 2

Fajek, 7 marca 2001, 10:50

Firma Microsoft, większości z Was znana jest jako potentat na rynku systemów operacyjnych i oprogramowania biurowego. Jednak słynny gigant z Redmond zajmuje się również produkcją akcesoriów komputerowych takich jak: myszki, joysticki, klawiatury.