Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 marca 2001

Opublikowaliśmy porównanie programów do wznawiania transferu

Mariusz Klamra, 1 marca 2001, 18:14

W dziale ABC Internetu opublikowaliśmy właśnie ciekawe porównanie programów do wznawiania transferu. Chociaż najbardziej chyba znanym ich przedstawicielem jest GetRight, który opisaliśmy w odrębnym artykule, to jednak ma on konkurentów.

Nowa oficjalna strona Master of Orion III

Tomasz Pyzioł, 1 marca 2001, 17:36

Quicksilver Software, pracujący nad trzecią częścią legendarnej gry strategicznej Master of Orion III: The Fifth 'X', otworzył nową oficjalną stronę gry. MOO3 tradycyjnie będzie turową strategią science-fiction, gdzie walczyć będziemy o dominacją nad olbrzymią galaktyką zamieszkałą przez różne rasy.

Ostateczna data wydania Black & White

Tomasz Pyzioł, 1 marca 2001, 16:55

Jame Durrant z LionHead, zespołu pracującego nad oryginalną grą Black & White, która jeszcze zanim ujrzała światło dzienne stała się hitem, wyjawił kilka informacji na oficjalnym forum gry. Przede wszystkim sprostował datę wydania Black & White, która dotychczas podawana była różnie.

Cztery nowe gry z IncaGold

Tomasz Pyzioł, 1 marca 2001, 16:14

Szwajcarski producent, IncaGold, poinformował o swoich najbliższych planach na przyszłość. W produkcji jest sequel do popularnej symulacji paintballa - Paintball Heroes 2, który rzecz jasna ma być jeszcze lepszy niż oryginał.

Freelancer przesunięty

Tomasz Pyzioł, 1 marca 2001, 15:02

Premiera jednego z najbardziej oczekiwanych symulatorów kosmicznych, Freelancera, ponownie została odłożona. Tym razem super produkcję z Digital Anvil przesunięto na wiosnę 2002 roku, czyli aż o pół roku.

Zapisy na beta testy Project Entropia

Tomasz Pyzioł, 1 marca 2001, 14:22

Rozpoczynają się beta testy bardzo ciekawego, futurystycznego Massivelly Online Multipalyer cRPG nad którym pracuje zespół MindArk. Project Entropia jest tym ciekawszą propozycją, że możliwość późniejszej gry będzie całkowicie za darmo.

Electronic Arts kupił Pogo.com

Tomasz Pyzioł, 1 marca 2001, 13:40

Dalej trwa konsolidacja firm z branży przemysłu rozrywkowego zajmującego się grami komputerowymi. Wczoraj Electronic Arts ogłosił przejęcie Pogo.com, jednego z największych serwisów z grami i zabawami online przeznaczonych dla całej rodziny.

Echelon - sąsiedzi zza Buga też potrafią ...

Fajek, 1 marca 2001, 12:57

Echelon ma zamiar zostać pełnowartościowym przedstawicielem gatunku "pseudo symulatorów". Słowo "pseudo" może nie być najwłaściwsze gdyż kojarzy nam się z czymś niepełnowartościowym, natomiast Echelon ma być rasową strzelanką z elementami symulacji.

NBA LIVE 2001 od dziś w sklepach

Fajek, 1 marca 2001, 11:42

Długo oczekiwana gra ze stajni EA Sports w końcu pojawiła się w sprzedaży za sprawą firmy IM Group. Cena została ustalona na 139zł. Suma tuż powyżej przeciętnej w żadnym razie nie powinna odstraszyć wszystkich miłośników koszykówki "zza oceanu".

Nowe porozumienie firmy CODA

Michał Bobrowski, 1 marca 2001, 11:13

Miłą wiadomość dla posiadaczy konsol ujawnił dziś rodzimy dystrybutor CODA. Poinformował on o umowie z firmą Midas dotyczącą wyłącznej dystrybucji gier na PS1 i PS2.

I znów o GeForce 3...

Michał Bobrowski, 1 marca 2001, 10:49

Obserwując wydarzenia ostatnich dni od razu można zauważyć, że NVIDIA nie zasypia gruszek w popiele, a rozmowy z producentami gier na temat wykorzystania nowej karty prowadziła zapewne na długo przed pierwszym, kontrolowanym„przeciekiem” do mediów na temat GeForce 3.

Nowe plany Intela

Fajek, 1 marca 2001, 10:16

Główny dostawca procesorów, firma Intel, zaprezentowała na Intel Developers Forum kolejne generacje swoich chipów. Intel poinformował również, które procesory zostaną wycofane z produkcji w najbliższej przyszłości.

Eidos – czyli nie wszyscy płaczą...

Michał Bobrowski, 1 marca 2001, 10:09

Wielokrotnie w ostatnim czasie informowaliśmy was o dużych kłopotach wielu firm z branży gier komputerowych, które zanotowały straty finansowe za rok 2000. Okazuje się, że nie wszystkie, czego koronnym przykładem jest właśnie Eidos.

Czy lubisz Biba Fortunę?

Michał Bobrowski, 1 marca 2001, 09:56

Wygląd Biba Fortuny, znanego bardziej jako prawa ręka Jabby charakteryzowały dwa „wyrostki” po obu stronach głowy. Na stronach Star Wars Galaxies ujawniono właśnie, że czwartą, dostępną w tej grze rasą będzie Twi'lek. Dzięki temu osobiście będziesz mógł poczuć ciężar tych „wyrostków”...

Breed – obca rasa zagraża istnieniu ludzkości!

Michał Bobrowski, 1 marca 2001, 09:21

Niezwykle ciekawie zapowiada się projekt niewielkiej angielskiej firmy o dźwięcznej nazwie Brat Designs. Już w trakcie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia osobiście będziesz mógł bronić Ziemi przed agresywną, biomechaniczną rasą.

Nowa wersja Giants-ów tylko dla klientów Elsy.

Przemysław Bartula, 1 marca 2001, 07:54

Znamy już odpowiedź na pytanie zadane we wczorajszym newsie dotyczącym zoptymalizowanej pod kątem nowego GeForce'a 3 gry Giants: Citizen Kabuto.