Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 stycznia 2003, 12:08

autor: Fajek

Plebiscyt GRY-OnLine "Najlepsze gry 2002 roku" - gry sportowe i wyścigi

W naszym Plebiscycie na „Najlepsze gry roku 2002” staramy się Wam systematycznie przedstawić kandydatów z każdej kategorii. Dziś przyszedł czas na charakterystykę gier sportowych oraz wyścigów.

W naszym Plebiscycie na „Najlepsze gry roku 2002” staramy się Wam systematycznie przedstawić kandydatów z każdej kategorii. Dziś przyszedł czas na charakterystykę gier sportowych oraz wyścigów.

Zaczynamy od zeszłorocznej edycji Formuły 1, czyli F1 2002 produkcji EA Sports. Gra w swoich założeniach, poczynając od wersji 2000, miała być przeznaczona dla graczy preferujących arkadowy model jazdy. Jednak EA Sports już w wersji 2001 zmieniła koncepcję gry, ukierunkowując ją w stronę symulacji. F1 2002 to już w zasadzie pełnowartościowy symulator, deklasujący konkurencję na tym polu.

Jeśli piłka nożna na PC to musi być FIFA, tym razem z numerkiem 2003. Również, bezkonkurencyjny tytuł na PC – nie powiem, bardzo dobry – jednak przydała by się jakaś konkurencja ze strony innych firm, bo jak wiadomo monopol w żadnym przypadku nie jest dobry.

Links 2003 to obok Flight Simulatora (aktualnie w wersji 2002) flagowy produkt Microsoftu w segmencie gier. Znakomity i perfekcyjny w każdym calu – absolutnie obowiązkowa pozycja dla fanów małej białej piłeczki i zielonych połaci przystrzyżonej na 3mm trawy.

Mercedes Benz Truck Racing to gra, która znalazła się również w kategorii gier niedocenionych. Gdybym miał wskazać jej charakterystyczne cechy na pewno była by to świetna grafika i bardzo wiernie odzwierciedlony model jazdy. To już nie to co prowadzenie małego zwinnego samochodu sportowego... gwarantuje Wam, że opanowanie 8 tonowego, 1200 konnego potwora nie jest łatwe.

Sporo z gier z konsoli Xbox lub PS2 jest przenoszonych na platformę PC. Nie inaczej było w przypadku Moto GP – wyścigów motocyklowych w klasie superbike. Gra jest stricte zręcznościowa i w zasadzie trudno ją porównać do takich tytułów jak Superbike 2001 czy GP 500, gdyż są to gry posiadające charakter wybitnie symulacyjny.

Po dwóch latach przerwy na rynku pojawiła się kolejna odsłona NBA, tym razem z dopiskiem 2003 w tytule. Lepsza, ładniejsza, bardziej grywalna – czy aby na pewno? O tym zadecydujecie Wy oddając na nią głos (bądź nie) :)

Jak widać „Potrzeba Prędkości” pojawiła się również u twórców z EA i stworzyli oni kolejną część serii Need for Speed. Gra bez wątpienia zachwyca oprawą audio-wizualną, pozostawiając pewien niedosyt w przypadku grywalności.

NHL 2003 to kolejna gra na naszej liście pochodząca ze studia EA Sports. Hokej to z „wielkiej trójcy” (FIFA, NBA, NHL) najmniej spopularyzowana dyscyplina w naszym kraju, jednak posiadająca sporą rzeszę fanów.

Fani sk8tingu maja Tony Hawk’s Pro Skeater 3 – króla deski na wszystkich platformach. Gra chyba jedyna w swoim rodzaju i uwielbiana przez wszystkich, nawet ludzi którzy w świecie realnym absolutnie nie mają nic wspólnego z wiadomą grupą społeczną.

Total Club Manager 2003 to jednym słowem rękawica rzucona w twarz wielkiemu i niepokonanemu Championship Managerowi. TCM 2003 bez wątpienia posiada duży potencjał i został zauważony przez fanów menadżerów piłkarskich, co już jest dużym sukcesem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że świeże podejście do tematu daje w pewnych aspektach przewagę produkcji EA Sports. Teraz pozostaje jedynie czekać na CM 4...

Listę zamyka Virtua Tennis, gra dość specyficzna i to bynajmniej nie dlatego, że traktuje o grze w tenisa, ale dlatego, że nawet Ci, którzy nigdy nie mieli styczności z tym sportem z wielką przyjemnością w nią zagrają. Virtua Tennis to jedna z najlepszych gier na konsolę Dreamcast, dlatego też doczekała się przeniesienia na PC.