Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 stycznia 2003

Kolejna wersja Strony Firmowej GRY-OnLine

Soulcatcher, 22 stycznia 2003, 18:38

Uaktualniliśmy zgodnie z otrzymywanymi od czytelników pytaniami informacje zawarte na stronie firmowej GRY-OnLine. Proszę zwrócić uwagę na częściową zmianę emaili kontaktowych. Osoby zainteresowane zapraszamy na firma.gry-online.pl

Strażnik Czasu - poradnik

Sznur, 22 stycznia 2003, 18:02

Na początku stycznia do sprzedaży trafił nowy numer „Strafy CD” z nadspodziewanie ciekawą grą przygodową Strażnik Czasu. W grze, jako detektyw Ryś podróżujemy w czasie, by sprawdzić, jaki wpływ na losy świata mają wynalazki genialnego profesora Santusowa. Nasz dyżurny autor od przygodówek, doskonale wam znany „Void”, nie mógł przepuścić takiej okazji i przygotował obszerny opis przejścia bogato ilustrowany screenami z gry, który już dzisiaj znalazł się w dziale Poradników.

Godzilla atakuje ponownie!
Godzilla atakuje ponownie!

eLKaeR, 22 stycznia 2003, 16:30

Niemalże od pierwszego dnia rynkowej kariery konsoli Nintendo GameCube dostępna jest na nią gra walki, zatytułowana Godzilla: Destroy All Monsters Melee. Pozycja owa nawiązuje do popularnej serii filmowej, w której gigantyczny jaszczur walczy z rozmaitymi przeciwnikami, zagrażającymi istnieniu rodzaju ludzkiego. Wraz z nadejściem tegorocznej wiosny rzeczony produkt będzie kompatybilny również z platformą Microsoft Xbox. Konwertowaniem zajmują się developerzy, zatrudnieni w firmie Pipeworks Studios.

"Co jest doktorku?", czyli powrót Królika Bugs'a i spółki

eLKaeR, 22 stycznia 2003, 15:55

Korporacja Electronic Arts podjęła właśnie współpracę z hollywoodzką wytwórnią Warner Bros. Dzięki zawartej przez obie strony umowie światło dzienne ujrzy niebawem wirtualna gra zręcznościowa, nosząca nazwę Looney Tunes: Back in Action. Pozycja ta powstanie na kanwie pełnometrażowego filmu kinowego pod tym samym tytułem, w którym główne role przypadły znanym postaciom z kreskówek – m.in. Królikowi Bugs’owi i Kaczorowi Daffy’emu.

Zapowiedź: Post Mortem

Fajek, 22 stycznia 2003, 14:00

Post Mortem to kolejna gra przygodowa z firmy Microids niewątpliwie zachęconej sukcesem Syberii – jednej z najlepszych gier przygodowych ostatnich lat. Akcja przenosi nas do Paryża lat dwudziestych XX wieku...

Co znajdziemy w jubileuszowym numerze Świata Gier Komputerowych?

Fajek, 22 stycznia 2003, 12:19

Już 24 stycznia, czyli za 2 dni, w kioskach znajdzie się najnowsze, lutowe wydanie magazynu "Świata Gier Komputerowych". Numer ten jest wyjątkowy, gdyż jest wydany z okazji 10 rocznicy istnienia pisma.

Hyde Park: Recenzja Divine Divinity

Fajek, 22 stycznia 2003, 11:37

Rok 2002 to rok obfitujący w gry cRPG. Także w zeszłym roku światło dzienne ujrzała gra Divine Divinity – produkt firmy niemiecko-belgijskiej Larian Studios.

Rambo kontra Osama!
Rambo kontra Osama!

Łosiu, 22 stycznia 2003, 10:42

Po tym jak zobaczyłem na jednym z zachodnich serwisów wiadomość zatytułowaną „Y'Osama, where you bin?” wprost nie mogłem się powstrzymać, by przekazać wam to co zawiera... i teraz to czynię :-) Otóż pod koniec przyszłego roku na ekrany kinowe powinna trafić czwarta część RAMBO! Akcja filmu toczyć się będzie w Afganistanie, zaś nasza „jednoosobowa armia” przeciwstawi się zastępom Talibów :-)

EVE Online - weź udział w beta testach

Fajek, 22 stycznia 2003, 10:37

EVE Online – gra z gatunku massive multiplayer online rozgrywana w kosmosie właśnie weszła w piątą fazę beta testów, co oznacza, że każdy przeciętny gracz zainteresowany tym tematem może zapisać się do powyższych testów.

Championship Manager 4, Praetorians, TR: The Angel of Darkness - premiery przesunięte

Łosiu, 22 stycznia 2003, 08:49

Jeden z największych europejskich wydawców, firma Eidos, przedstawił raport finansowy dotyczący swych wyników sprzedaży w okresie świątecznym. Pomijając szczegółowe dane, można śmiało stwierdzić, że firma cieszy się mocną pozycją rynkową, a jej produkty w okresie świątecznym sprzedawały się bardzo dobrze - w tym Hitman 2 i TimeSplitters 2 sprzedano już w ponad 2,9 milionach egzemplarzy. Co więcej w raporcie pojawiła się lista tzw. „żelaznych tytułów”, które zadebiutują w pierwszej płowe tego roku, tj.: Praetorians, Championship Manager 4, Tomb Raider: The Angel of Darkness - niestety ich daty wydania uległy „lekkim” modyfikacjom w stosunku do zeszłorocznych zapowiedzi.

Trailer Star Wars: Rise of the Empire na wesoło

Solnica, 22 stycznia 2003, 08:48

Przeglądając kolejne strony www natknąłem się przypadkowo na link, który miał rzekomo prowadzić do najnowszego trailera trzeciej części Gwiezdnych Wojen. Jako że nie dane mi było jeszcze oglądnąć żadnego zwiastuna tego filmu, zaglądnąłem pod wskazany adres i ...

Command & Conquer: Generals - GOLD

Łosiu, 22 stycznia 2003, 08:42

Z prawdziwą przyjemnością informuję, iż koncern Electronic Arts oficjalnie zawiadomił o zakończeniu prac developerskich nad grą Command & Conquer: Generals. W chwili obecnej gotowa jest płyta Gold Master i zgodnie z poprzednimi zapowiedziami gra znajdzie się w sprzedaży detalicznej na zachodzie 11 lutego. Cenega Poland, nasz krajowy dystrybutor gier firmy Electronic Arts, podaje, iż C&C: Generals zadebiutuje u nas również w lutym – miejmy nadzieję, że dotrzyma terminu.

Warcraft III: The Frozen Throne - szczegóły ujawnione!
Warcraft III: The Frozen Throne - szczegóły ujawnione!

eLKaeR, 22 stycznia 2003, 07:44

„The winds of the north whisper... that a new King shall arise...” („Wiatry Północy szepczą... że powstanie nowy Król...”) – właśnie taki tekst możemy już od kilkunastu dni ujrzeć przy okazji otwierania internetowej strony korporacji Blizzard Entertainment. Dziś wiadomo już ostatecznie, iż jest to swoisty zwiastun pierwszego oficjalnego rozszerzenia gry Warcraft III: Reign of Chaos, noszącego nazwę The Frozen Throne.

Oficjalna data wydania Jurassic Park: Operation Genesis

Solnica, 22 stycznia 2003, 07:42

Vivendi Universal Games podał oficjalną datę, kiedy to do sprzedaży powinna trafić tworzona przez australijski zespół Blue Tongue Software gra Jurassic Park: Operation Genesis. Tytuł ten wydany zostanie jednocześnie na trzech platformach sprzętowych: PC, Playstation 2 oraz Xbox, a na półkach sklepowych pojawi się w okolicach 21 marca.

Angielskie demo Anno 1503: Setting out for a New World już wkrótce

Solnica, 22 stycznia 2003, 07:31

Już wkrótce, 7 lutego światło dzienne powinna ujrzeć angielska wersja dema znajdującej się w planie wydawniczym Electronic Arts gry stworzonej przez niemiecki zespół Sunflowers Interactive – Anno 1503: Setting out for a New World.