Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 stycznia 2003

Tom Clancy’s Splinter Cell w ofercie PlayIt’u

Solnica, 7 stycznia 2003, 17:41

Skazana na sukces, taktyczna gra akcji inspirowana twórczością i sygnowana nazwiskiem Toma Clancy’ego - Splinter Cell ma już swojego polskiego wydawcę. Będzie nim firma Play-It, która wyda ten tytuł w naszym kraju w zlokalizowanej wersji językowej.

Galactic Civilizations już 25 lutego

Gregu, 7 stycznia 2003, 15:56

Jak poinformowała firma Stardock, ich najnowsza produkcja jaką jest tytuł Galactic Civilizations trafi na sklepowe półki już 25 lutego. Obecnie gra jest w fazie testów, które niebawem powinny się zakończy.

Strażnik Czasu - strona oficjalna oraz recenzja

Fajek, 7 stycznia 2003, 15:03

Dziś do sprzedaży w całym kraju trafiła gra Strażnik Czasu (ang. Time Guard). Jest to gra przygodowa pochodząca z czeskiej firmy Zima Software. Gracze wcielą się w postać prywatnego detektywa o imieniu Ryszard pracującego na zlecenie rosyjskiego naukowca Santusowa.

Narodziny piątego
Narodziny piątego "Grającego Chłopca"

eLKaeR, 7 stycznia 2003, 14:51

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś w Tokio odbyła się elektryzująca opinię publiczną konferencja prasowa korporacji Nintendo. Potentat rodem z Japonii zaprezentował przybyłym na spotkanie dziennikarzom przenośną konsolę o nazwie GameBoy Advance SP.

Lista EMPiK TOP 10 - pierwsze notowanie w roku 2003

Fajek, 7 stycznia 2003, 14:28

Przed Wami pierwsze zestawienie listy TOP 10 EMPiK w tym roku. Już na wstępie poinformuje Was, że jakieś diametralne zmiany na nim nie zaszły co niewątpliwie jest spowodowane przełomem roku.

Winowajca został wskazany!

eLKaeR, 7 stycznia 2003, 13:49

Z siedziby firmy id Software wydostała się wewnętrzna notatka, której autorem jest sam John Carmack – jeden z trzech współwłaścicieli owego studia developerskiego. Rzeczony tekst obwinia kanadyjską korporację ATI Technologies za wypłynięcie na fale Internetu prototypowej wersji gry Doom III.

Gry wirtualne przyczyną brutalnych konfliktów międzyludzkich?

eLKaeR, 7 stycznia 2003, 13:02

Agencja Reuters donosi, iż radny amerykańskiego miasta Los Angeles nazwiskiem Dennis Zine wezwał do rozpoczęcia policyjnego dochodzenia, celem zbadania poziomu bezpieczeństwa w tamtejszych kawiarniach internetowych. Głównym powodem są wczorajsze zajścia, które miały miejsce w lokalu o nazwie NetStreet przy okazji zmagań turniejowych w Half-Life: Counter-Strike.

Zapowiedź: Breed

Fajek, 7 stycznia 2003, 11:39

Czekacie na HALO? Ja również, ale jest szansa, iż zanim pojawi się ta znakomita produkcja Bungie, naszymi umysłami zawładnie inna gra tego typu – Breed. Zamierzenia są podobne – taktyczna strzelanka z fabułą i możliwością używania pojazdów, oraz (tu nowość) prowadzenia bitew i walka w powietrzu i kosmosie. Tym ma być Breed... czym jeszcze, zerknijcie do zapowiedzi.

Jakie są zamiary ojców braci Mario?

eLKaeR, 7 stycznia 2003, 11:12

Od czasu oficjalnej premiery na terenie Stanów Zjednoczonych w czerwcu 2001 roku, konsola GameBoy Advance sprzedała się w ilości ponad 9 milionów egzemplarzy. Jednakże ostatnie dwanaście miesięcy przyniosło spadek przychodów z dystrybucji owego produktu o blisko 20%. W związku z tak niekorzystnym obrotem sprawy korporacja Nintendo postanowiła poczynić zdecydowane kroki ku poprawie sytuacji.

Rambus w Playstation 3

Fajek, 7 stycznia 2003, 10:08

Sony i Toshiba zakupiła licencję od firmy Rambus, producenta niezwykle szybkich pamięci RIMM, stosowanych między innymi w wydajnych komputerach z procesorem Pentium 4. Zakup licencji jest być może spowodowany faktem, iż w konsoli Sony Playstation 3 znajdzie się właśnie pamięć RIMM.

Silent Hill 4 w produkcji

Łosiu, 7 stycznia 2003, 09:41

Silent Hill - tej nazwy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – jedna ze sztandarowych serii firmy Konami, której druga część w wersji na PC zadebiutowała niedawno w Stanach Zjednoczonych, a trzecia zadebiutuje niedługo na konsoli PlayStation 2. Dziś serwis Computer and Video Games opublikował wiadomość, w której ujawnia, iż w produkcji znajduje się już czwarta część cyklu Silent Hill.

America's Army: Operations najpopularniejszym tytułem sieci Gigex

Łosiu, 7 stycznia 2003, 09:01

Firma Gigex Inc., zajmująca się m.in. dystrybucją oprogramowania w Internecie, powiadomiła, iż darmowa, zespołowa gra akcji stworzona przez Armię Amerykańską, pt. „America's Army: Operations” pobiła wszelkie rekordy popularności i od chwili pojawienia się jej pierwszego modułu „Recon” 4 lipca ubiegłego roku, pełną grę za pośrednictwem sieci Gigex pobrano ponad 1,185,000 razy, a poszczególne dodatki i patche do niej, ponad 400,000 razy.

Polska premiera Strażnika Czasu
Polska premiera Strażnika Czasu

Łosiu, 7 stycznia 2003, 09:00

Z prawdziwą przyjemnością informuję, iż dziś do sklepów na terenie całego kraju trafiła gra przygodowa zatytułowana „Strażnik czasu”. Jest to udana produkcja czeskiej firmy developerskiej Zima Software, całkowicie spolszczona i wydana w Polsce przez firmę Infomedia, a jej najlepszą reklamą jest bardzo pozytywna opinia naszego speca od przygodówek, Sir Voida de Adventure :-) Co więcej cena tego tytułu jest bardzo atrakcyjna i wynosi jedynie 29,90 PLN.