Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 stycznia 2003

Zapowiedź: One Must Fall - Battlegrounds

Fajek, 24 stycznia 2003, 15:34

„Bijatyki” na PC można policzyć na palcach jednej ręki. Dawno temu pojawiła się gra zatytułowana One Must Fall, która należała wówczas do jednej z najlepszych w tej kategorii na platformę PC. Wydawało się, iż kolejne części przyjdą dość szybko...

Rynek gier konsolowych rośnie, Nintendo zapowiada następcę GameCube’a

Łosiu, 24 stycznia 2003, 14:43

Jak donosi najnowszy raport grupy NPD, rynek konsol w Stanach Zjednoczonych powiększył się w roku 2002 względem 2001 o ponad 20%, zaś sprzedaż gier konsolowych w grudniu 2002 roku (5,8% całości gier sprzedanych w tym roku) przewyższyła o ponad 120% sprzedaż w analogicznym okresie roku 2001 (2,8% całości gier sprzedanych w tym roku). Oznacza to, iż przyszłość konsol jako maszynek do gier jest niezagrożona i stopniowo będą one wypierać na tym polu komputery PC. Wydawcy zaś bardziej skupią się grach dedykowanych wyłącznie konsolom, co na dobrą sprawę już dziś jest dobrze widoczne.

Jubileuszowy numer Świata Gier Komputerowych już w kioskach

Fajek, 24 stycznia 2003, 14:41

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych w całym kraju trafił najnowszy, jubileuszowy numer Świata Gier Komputerowych. Jest to numer wyjątkowy, gdyż wydany z okazji 10-rocznicy pojawienia się czasopisma na rynku.

Syberia II gotowa w 35%

Łosiu, 24 stycznia 2003, 13:45

Na forum serwisu Adventure Gamers, jeden z fanów znakomitej gry przygodowej Syberia, podpisujący się ksywką „kiemer” podał, iż w marcowym wydaniu magazynu PC Gamer pojawi się zapowiedź drugiej części Syberii. W artykule tym ujawniono ponoć, iż nowa gra jest już w około 35% ukończona, a jej premiera ma nastąpić prawdopodobnie w październiku tego roku. Co więcej Benoit Sokal, jeden z twórców Syberii II w krótkim wywiadzie, który także znajdzie się w magazynie PC Gamer stwierdza, iż będzie to ostatnia gra z tej serii, aczkolwiek jej bohaterka, Kate Walker, być może wystąpi jeszcze w innych, późniejszych grach przygodowych.

Jedi Knight 3 jeszcze w tym roku?

Fajek, 24 stycznia 2003, 12:08

Jeden z redaktorów serwisu IGN usłyszał od przedstawiciela Activision, jakoby jednym z produktów, nad którym pracuje Activision jest kolejna gra z serii Jedi Knight. Ma ona być wydana w roku fiskalnym 2004, tj. pomiędzy kwietniem 2003 a marcem 2004 (w tym samym przedziale ma być wydany Doom III).

Rage - kolejna firma idzie „do piachu”

Fajek, 24 stycznia 2003, 10:59

W zeszłym tygodniu, firma Rage zaprzestała prac nad David Beckham Soccer. Zaraz potem ze względu na fatalny stan finansów oraz gwałtowny spadek wartości akcji, firmę wycofano z obrotu na londyńskiej giełdzie. Oto smutny koniec Rage...

Polskie Centrum „Soldier of Fortune”

Fajek, 24 stycznia 2003, 09:38

SOFPL.COM – to serwis poświęcony w całości serii Soldiers of Fortune. Znajdziecie na nim mnóstwo informacji na temat pierwszej jak i drugiej części SoF, oraz wszystkiemu co z nimi związane.

Powstaje nowy polski RPG - The Roots

Fajek, 24 stycznia 2003, 00:32

Firma Techland informuje, iż już od pół roku trwają prace nad nową produkcją zatytułowaną „The Roots”. Będzie to gra Fantasy cRPG. Deweloperem gry jest Tannhauser Gate, znany z produkcji pierwszego polskiego MMORPG „Mimesis”. Współtwórcą The Roots jest Techland, który zajmie się również dystrybucją gry w Polsce i na świecie.