Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 stycznia 2003

Zapowiedziano EverQuest: The Legacy of Ykesha

eLKaeR, 16 stycznia 2003, 16:44

Dotychczas na rynku zdążyły ukazać się już cztery oficjalne rozszerzenia, dedykowane popularnej grze z gatunku MMOcRPG o nazwie EverQuest. Obecnie ludzie zatrudnieni w firmach Verant Interactive i Sony Online Entertainment pracują nad piątym z kolei dodatkiem, noszącym tytuł The Legacy of Ykesha.

Tragiczny koniec Rage Software

Łosiu, 16 stycznia 2003, 13:35

Zarząd znanej brytyjskiej firmy Rage Software, zajmującej się tworzeniem i wydawaniem gier na komputery PC i konsole nowej generacji, w związku z ogromnymi problemami finansowymi firmy, zdecydował się zakończyć jej działalność, a wszystko co posiada Rage Software, w tym prawa do gier pozostających w developingu, pójdzie pod przysłowiowy młotek.

Burnout 2 na Xbox'a i GameCube
Burnout 2 na Xbox'a i GameCube

Fajek, 16 stycznia 2003, 13:15

Super przebój z konsoli Playstation 2 zatytułowany Burnout 2: Point of Impact trafi również na konsolę Xbox oraz GameCube już na wiosnę.

Atmosfera Vice City udzieliła się nawet Winamp'owi
Atmosfera Vice City udzieliła się nawet Winamp'owi

eLKaeR, 16 stycznia 2003, 13:05

Dzięki współpracy firm Rockstar Games i Nullsoft na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynął specjalny skin dla odtwarzacza multimedialnego Winamp3, nawiązujący do bestsellerowej gry Grand Theft Auto: Vice City.

Prezenty dla entuzjastów przygód Lary Croft
Prezenty dla entuzjastów przygód Lary Croft

eLKaeR, 16 stycznia 2003, 12:24

Wielkimi krokami zbliża się termin rynkowej premiery trójwymiarowej gry akcji pt. Tomb Raider: The Angel of Darkness, będącej najnowszą odsłoną niezwykle popularnej serii. Pozycja owa ujrzy światło dzienne już za miesiąc i ma być dostępna w wersjach, dedykowanych platformom PC i Sony PlayStation 2. Tymczasem korporacja Eidos Interactive zamieściła na oficjalnej sieciowej witrynie omawianego produktu trzy niespodzianki.

Sony sprzedało 50 milionów Playstation 2

Fajek, 16 stycznia 2003, 11:49

Firma Sony Entertainment poinformowała, że do chwili obecnej sprzedała na całym świecie 50 milionów konsol Playstation 2 w tym - 16.02 miliona w Europie (PAL), 21.48 milionów w Ameryce Północnej i 12.53 miliona w Japonii.

ATI i nVidia walczą o Xbox'a 2

Fajek, 16 stycznia 2003, 10:49

Firma ATI bardzo poważnie stara się o to, aby dostarczać swoje układy graficzne do konsoli „Xbox Next” czyli następcy Xbox’a.

Tuning TIR'a

eLKaeR, 16 stycznia 2003, 10:44

Europejska edycja wirtualnej gry wyścigowej o nazwie Total Immersion Racing doczekała się kolejnego patch’a, który jest dziełem połączonych sztabów firm Empire Interactive i RazorWorks.

Stronghold w kosmosie?

Solnica, 16 stycznia 2003, 09:48

Znany ze stworzenia cieszącej się dużą popularnością wśród graczy gry Stronghold (Twierdza), FireFly Studios zamieścił na swojej stronie internetowej krótką prezentację wykonaną w technologii flash, na podstawie której można wysnuć wniosek, iż zespół ten pracuje nad kolejną grą, tym razem z akcją umiejscowioną nie na Ziemi lecz na obcej planecie.

Nieco szczegółów na temat NBA Street Vol. 2

Solnica, 16 stycznia 2003, 08:51

Electronic Arts udostępnił nieco informacji dotyczących sequela symulatora koszykówki ulicznej NBA Street. Stworzenia NBA Street Vol 2 podjął się zespół NuFX, gra trafi do sprzedaży wiosną tego roku i dostępna będzie dla posiadaczy trzech platform sprzętowych: GameCube, PlayStation 2 oraz Xbox.

Heroes of Might and Magic: Winds of War - GOLD

Łosiu, 16 stycznia 2003, 08:12

Zachodnia strona fanów serii Heroes of Might and Magic - Celestial Heavens – opublikowała dziś krótką notkę nadesłaną przez Christiana Vanovera z firmy New World Computing, w której ujawnia on, iż drugi dodatek do Heroes of Might & Magic IV, o podtytule Winds of War, został ukończony, płyta Gold Master jest już w drodze do tłoczni i w przeciągu kilku najbliższych tygodni Heroes of Might and Magic: Winds of War powinien znaleźć się w sklepach. Co więcej pan Vanover zapowiada, iż w wkrótce ujawni pierwsze szczegóły dotyczące piątej części Herosów.

Top 10 gier w US (16/01/03)

Łosiu, 16 stycznia 2003, 07:50

Grupa NPDTechworld przedstawiła nową listę najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych, obejmującą okres od 28 grudnia 2002 do 4 stycznia 2003. Bardzo miłym akcentem w stosunku do poprzedniego notowania jest awans na pozycję trzecią gry Roller Coaster Tycoon 2 oraz pojawienie się na liście Medal Of Honor: Allied Assault - Spearhead.