Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 stycznia 2003

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku - kategoria Najlepsza polska produkcja
Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku - kategoria Najlepsza polska produkcja

Solnica, 10 stycznia 2003, 18:05

Przed świętami rozpoczął się „Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku”, głosować jak zapewne już wiecie można w dziewięciu różnych kategoriach, mnie zaś przypadło dzisiaj zadanie przybliżenia wam gier nominowanych w jednej z nich a mianowicie „Najlepsza polska produkcja”.

GeForce FX za 700$

Fajek, 10 stycznia 2003, 15:49

Do premiery najnowszego układu nVidii pozostało już niewiele czasu, dlatego też w ofercie niektórych producentów zaczynają się pojawiać karty oparte na tym właśnie układzie. Jednak ceny są zabójcze, nawet dla maniaków wydajności 3D!

PeCetowa edycja Tom Clancy's Splinter Cell nie zawita do sklepów o czasie?

eLKaeR, 10 stycznia 2003, 15:00

Zasoby internetowej witryny, wydawanego za zachodnią granicą Polski, magazynu PC Games powiększono właśnie o krótki artykuł, dotyczący przesunięcia na późniejszy termin oficjalnej premiery wersji gry Tom Clancy’s Splinter Cell, przeznaczonej do współpracy z komputerami osobistymi.

Metal Gear Solid 2: Substance - 10 CD czy 2 DVD?

Fajek, 10 stycznia 2003, 14:31

W kilku mniej lub bardziej oficjalnych miejscach w sieci pojawiły się informacje, jakoby rozszerzona edycja Metal Gear Solid 2 o podtytule Substance miała się pojawić na 10 płytach CD bądź dwóch płytach DVD. Nad wyborem nośnika zastanawiają się panowie z Konami.

Black Isle Studios poszukuje grafika

Gregu, 10 stycznia 2003, 13:27

Firma Black Isle Studios znana z wydania takich przebojów jak Icewind Dale czy Fallout podała informację, iż zatrudni grafika komputerowego, który ma doświadczenie w tworzeniu modeli 3D, tekstur itp.

Windows Media Player 9 - wersja finalna już jest

Fajek, 10 stycznia 2003, 13:20

Na stronie Misrosoftu pojawiła się już finalna wersja Windows Media Player 9, pakietu przeznaczonego do odtwarzania wszelakiej maści plików multimedialnych, płyt Audio CD czy DVD.

Skoki Narciarskie 2003 - bonus numer 2
Skoki Narciarskie 2003 - bonus numer 2

Fajek, 10 stycznia 2003, 12:16

Kolejny darmowy bonus pack do gry Skoki narciarskie 2003: Polski orzeł pojawi się już 13 stycznia. Dodatek ten jest odpowiedzią wydawcy oraz twórców gry na liczne prośby o nowe opcje, tryby rozgrywki i kolejne skocznie.

Nowa linia zegarków Microsoftu
Nowa linia zegarków Microsoftu

Łosiu, 10 stycznia 2003, 11:55

Niektórzy z was zapewne wdzieli, bądź też posiadają dość rzadkie w naszym kraju zegarki firmy Microsoft. Przed kilkoma laty sam miałem okazję spotkać się z taką maszynką i co prawda stylistyka nie przypadła mi do gustu, ale duże wrażenie zrobiły na mnie jego możliwości i system wymiany danych pomiędzy zegarkiem a komputerem osobistym (element światłoczuły pobierał dane w oparciu o migające na ekranie monitora znaki). Ala to już przeszłość, ponieważ wczoraj Korporacja Microsoft poinformowała, iż pod koniec tego roku do sprzedaży trafi nowa linia jej ręcznych zegarków, i ponownie zaoferują swym klientom coś więcej niż tylko pomiar czasu.

Najlepsze „samochodówki” roku 2002

Fajek, 10 stycznia 2003, 11:17

Blackhole Motorsports, jeden z najbardziej znanych serwisów zajmujących się tematyką gier samochodowych, opublikował wyniki swojego plebiscytu dotyczącego właśnie takowych gier. Wyróżnienia zostały przyznane w 10 kategoriach, m.in. za najlepszą grafikę, najlepszy model fizyczny, najlepszy dźwięk, itp.

Beta Test: Tom Clancy’s Splinter Cell

Fajek, 10 stycznia 2003, 09:30

Jako pierwsi w Polsce, a kto wie, może i na świecie publikujemy beta test PeCetowej wersji Tom Clancy’s Splinter Cell. Możecie zapoznać się z pierwszymi wrażeniem towarzyszącymi graniu w tą znakomitą produkcję, która w chwili obecnej jest tytułem numer 1 na platformę Xbox.

Nowy termin oficjalnej premiery Shadowbane

Łosiu, 10 stycznia 2003, 09:28

Shadowbane to gra z gatunku MMOcRPG wzbudzająca duże zainteresowanie graczy, głównie dlatego, że tego tak naprawdę nikt nie wie, co może zaoferować. Jest tak, ponieważ po początkowych wszechobecnych zachwytach nad tym co zawiera wersja beta, przyszła kolej na liczne głosy, iż wszystkie dotychczasowe rewelacje na jej temat były sponsorowane (w poprzednich wiadomościach możecie przeczytać o próbach płacenia serwisom internetowym za „tworzenie pozytywnego obrazu gry”, czy też o żenującej próbie promocji Shadowbane). Gra od kilku miesięcy znajduje się w fazie beta testów, przesunięto już jej termin wydania z końca 2002 roku na luty 2003, a wczoraj przy okazji odpalenia nowej strony Shadowbane, firma Ubi Soft, podała nową oficjalną datę premiery.

Ruch wokół tematu – „Larry Bond's Harpoon 4”

Łosiu, 10 stycznia 2003, 09:02

Każdy gracz dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że pośród ciągle zapowiadanych gier, są takie które zostają wydane planowo, z lekkim opóźnieniem oraz takie na które wszyscy czekają latami, a producent i wydawca stosują nieelegancką „metodę” przekładania w kółko terminu premiery na „za kilka miesięcy”, lub też wstrzymywania i wznawiania produkcji. Nie inaczej jest i w przypadku Larry Bond's Harpoon 4. Na dobrą sprawę nawet nie pamiętam kiedy gra miała się pierwotnie pojawić, nie mniej jednak do tej pory jej produkcja była już wstrzymywana, potem wznawiana, a na dodatek wydawca nieustannie odsuwa jej premierę. Od pewnego czasu na oficjalnej stronie gry panowała „martwota”, aż tu wczoraj znienacka pojawiła się nowa wersja strony zawierająca uaktualnione dane dotyczące terminu wydania oraz screeny, tapety, itp.

PS2 nadal okupuje fotel lidera

eLKaeR, 10 stycznia 2003, 08:44

Przedstawiciele korporacji Sony oświadczyli na ostatniej konferencji prasowej, iż w ciągu minionych dwóch miesięcy na całym świecie zostało kupionych blisko 8,5 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 2. Wynik ten jest o 24% wyższy od rezultatu z identycznego okresu w roku 2001.

Wyspiarze niebawem wybiorą mistrza design'u roku 2002

eLKaeR, 10 stycznia 2003, 08:08

Za sprawą ogromnego rynkowego sukcesu gry Grand Theft Auto: Vice City, ekipa developerska z firmy Rockstar Games znalazła się w gronie czterech nominowanych do nagrody Designer of the Year, która ma być przyznana najlepszemu brytyjskiemu projektantowi minionych dwunastu miesięcy.